Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новоселицька районна рада

Новини

22.01.2019 15:58

Новоселиччина відзначила 100-річчя Соборності України  |  Урочисті заходи

Сьогодні в районному Будинку культури відбулись урочистості з нагоди 100-річчя з Дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. 

      Ініціатором об’єднання виступила ЗУНР, яка опинилась у тяжкому становищі перед обличчям польської та румунської агресії. Незважаючи на розбіжності й власні амбіції, лідери двох  українських держав перед загрозою смертельної  небезпеки дійшли згоди щодо об’єднання. Таким чином здійснилась мрія багатьох поколінь борців за незалежність і Соборність України.

       Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять захисників України. Покладено квіти до пам’ятника борця за щасливе майбутнє українського народу, великого поета та Кобзаря Тараса Шевченка. На всю залу розгорнуто Державний Прапор.

    Учасників заходу привітали голова районної державної адміністрації Євгенія Бойко, заступник голови районної ради Ольга Цуркан та міський голова Новоселицької ОТГ Марія Нікорич. У своїх виступах керівники району зазначили, що у житті українського народу возз’єднання республік – це знаменна подія, яка донині має надзвичайно велике історичне значення. Це державне свято символізує єдність українських земель та реальне втілення вікової мрії українців про свою суверенність і незалежність держави. Український народ з незламною силою волі і сьогодні відстоює свою єдність та свободу.

Святковий захід супроводжувався виступами творчих колективів Новоселиччини.

 

  • Автор:Пресс-служба районної ради

Новоселицька районна рада