Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новоселицька районна рада

Новини

17.01.2019 09:15

Новини ДФС |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області

ДФС Буковини: понад 217 мільйонів гривень податку на додану вартість відшкодовано бізнесу

Електронне адміністрування податку на додану вартість ефективно сприяло детінізації та стабільній сплаті податку на додану вартість - відзначають у фіскальній службі регіону. Загалом, у 2018 році бізнес перерахував до бюджету 669,7 млн. грн. податку на додану вартість, ріст надходжень в порівнянні з 2017 роком склав 16,4 відсотки, або 94,5 млн. грн.

Начальник Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак відзначає - це значна сума і складає понад 15 відсотків від усіх надходжень, що забезпечені до Зведеного бюджету платниками області. Також посадовець звертає увагу, що завдяки використанню електронної Система моніторингу оцінки ризиків зменшено кількість випадків формування фіктивного кредиту та отримання неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету.

Загалом у розрізі сфер економіки найбільше ПДВ сплатили суб’єкти які займаються торгівлею - 21%, промисловість - 18%, сільське господарство - 15%, лісове господарство- 11%, будівництво – 11%, операцiї з нерухомим майном, оренда – 9 %.

Також у 2018 році значно зросли суми відшкодування з бюджету податку на додану вартість  – продовжує Віталій Петрович.

Зокрема торік буковинським платникам податку на додану вартість відшкодовано на рахунки понад 217,1 млн.грн., що 24,3 млн. грн. більше аніж у 2017 році. При цьому збільшилася і кількість декларантів з 101 до 123.

Разом з тим, фіскали у 2018 році упередили 2,6 млн. грн. неправомірного відшкодування ПДВ. Також, зменшили різницю між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом з податку на додану вартість на 1,3 млн. грн. І це вказує, що фіскалам необхідно ще більш уважно стежити за законністю формування податкового кредиту.

ДОВІДКА:

На обліку фіскальному відомстві регіону рахується 2329 платників ПДВ.У 2018 році зареєстровано – 270 платників, анульовано реєстрацію – 235платників.

 

Брошуру для платників єдиного податку підготували у фіскальному відомстві

Брошуру для платників єдиного податку Сокирянського району та м. Новодністровськ підготували у фіскальній службі краю.

Зокрема, там міститься інформація щодо ставок податку згідно рішень органів місцевого самоврядування у розрізі населених пунктів, нові розрахункові рахунки та терміни сплати.

Електронна версія брошури знаходиться на офіційному порталі Територіальні органи ДФС у Чернівецькій області за посиланням: http://cv.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/364253.html

 

Податкові зміни – 2019: з 1 січня 2019 року нарахована зарплата

не може бути меншою за 4173 грн

Наголошують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області. Та роз’яснюють, розмір мінімальної заробітної плати визначено Законом «Про Державний бюджет на 2019 рік», який набрав чинності 1 січня 2019 року:

у місячному розмірі – 4 173 грн;

 погодинному розмірі − 25,13 гривень.

Слід знати, з 1 січня 2019 року роботодавцем заробітна плата не може нараховуватися жодному найманому працівнику менше 4 173 грн за відпрацьований повний місяць.

У фіскальному відомстві наголошують, законодавчих норм зобов’язані дотримуватись як юридичні особи, так і фізичні особи – роботодавці.

Відтак, роботодавець зобов’язаний щомісяця нараховувати працівнику за повний відпрацьований місяць заробітну плату не менше встановленого законодавством розміру, який може складатися з окладу, премій, надбавок та інших постійних доплат.

За недотримання вищезазначених вимог законодавства про працю роботодавці несуть фінансову та адміністративну відповідальність.

До відома! Відповідно до ст. 265 КЗпП фінансова відповідальність за кожного працівника при недотриманні мінімальних державних гарантій в оплаті праці складає 10 мінімальних зарплат. (у 2019 році -  41730 грн.)

 

Декларування - 2019: запитання від декларантів

Отримую щомісячно дохід від фізичної особи за  оренду власного легкового автомобіля. Чи підлягає отриманий дохід декларуванню?

У разі надання громадянами у 2018 році власного рухомого майна в оренду (суборенду) особі, яка не є податковим агентом, фізичні особи зобов’язані надати податкову декларацію про майновий стан і доходи до територіальних органів фіскальної служби за місцем свого проживання та задекларувати отримані доходи.

Кожний об’єкт рухомого майна відображається громадянином у декларації окремо із зазначенням у відповідних графах номера категорії об’єктів; марки, моделі, характеристики рухомого майна; року випуску; відмітки про надання майна в оренду (суборенду).

 

З 1 січня 2019 року фізичні особи – єдинники, які продають медичні вироби зобов’язані застосовувати РРО

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області повідомляють, що з 01 січня 2019 року набрав чинності Закон України від 23 листопада 2018 року №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі-Закон №2628-VIII).

Законом №2628-VIII внесено зміни до кола платників єдиного податку, які не можуть працювати без застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України. До них віднесено платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення.

Також Законом №2628-VIII внесено відповідні зміни до Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265/95-ВР). А саме, статтю 2 Закону №265/95-ВР доповнено абзацом тридцятим, в якому надано визначення терміну «вироби медичного призначення (медичні вироби)». Вироби медичного призначення (медичні вироби) – це будь-який інструмент, апарат, прилад, пристрій, програмне забезпечення, матеріал або інший виріб, призначені для діагностики, лікування, профілактики організму людини та (або) забезпечення таких процесів.

Крім цього, у статті 9 пункти 1, 6, 8 і 9 Закону №265/95-ВР доповнені словами «а також лікарських засобів та виробів медичного призначення».

Таким чином, з 1 січня 2019 року РРО слід застосовувати:

- при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва – лікарськими засобами та виробами медичного призначення (пункт 1 статті 9 Закону №265/95-ВР);

- при продажу товарів, а саме лікарських засобів та виробів медичного призначення фізичними особами - підприємцями, які відносяться відповідно до Податкового кодексу України до груп платників єдиного податку;

- при продажу товарів особами, які отримали пільговий торговий патент для продажу товарів (надання послуг) відповідно до Податкового кодексу України;

- при здійсненні фізичними особами торгівлі лікарськими засобами та виробами медичного призначення за готівкові кошти на ринках.

 

До завершення пільгового періоду митного оформлення транспортних засобів з іноземною реєстрацією залишилось 38  днів

Чернівецька митниця ДФС звертає увагу, що до завершення пільгового періоду митного оформлення транспортних засобів з іноземною реєстрацією залишилось 38 днів.

Керівництвом митниці вживаються заходи у напрямку здійснення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України у митних режимах «тимчасове ввезення» та «транзит».

Так, станом на 11 січня 2019 року у митному режимі «імпорт» оформлено понад 2700 автомобілів на єврономерах. До Державного бюджету України спрямовано понад 193 млн. грн. митних платежів. Нагадаємо, що Законом України від 08 листопада 2018 року №2612-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» для громадян встановлено нові умови ввезення транспортних засобів.

Також відповідно до Закону України від 08.11.2018 №2611-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів» митні формальності щодо автомобілів з іноземною реєстрацією будуть здійснюватися упродовж 180 робочих днів.

Однак пільгова ставка – 50% акцизного податку – буде діяти лише упродовж перших 90 днів після набрання чинності Законом, тобто до 22.02.2019.

 

Новоселицька районна рада