Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новоселицька районна рада

Новини

15.01.2019 09:15

До уваги жителів району |  Повідомлення Пенсійного фонду


В результаті взаємодії пенсійної служби з органами влади та контролюючими органами в області легалізовано працю 16 тисяч осіб

 

З метою захисту прав застрахованих осіб на соціальне та пенсійне забезпечення працівники Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області беруть активну участь у роботі робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, які діють при райдержадміністраціях, Чернівецькій та Новодністровській міських радах. За результатами аналізу звітності страхувальників області виявляються роботодавці,  у діяльності яких наявні ознаки порушення законодавства про працю і мінімізації зайнятості працівників, відповідні матеріали надаються для заслуховування на засіданнях робочих груп.

В результаті вжитих заходів у 10% заслуханих суб’єктів господарювання на 223 особи зменшилася кількість працівників, які отримують заробітну плату меншого за мінімальний розміру; у 25,8% суб’єктів збільшився середній розмір заробітної плати працівників; у 26,4% роботодавців на 776 осіб зросла чисельність працівників; у 11% на 360 зменшилася кількість працівників, зайнятих неповний робочий час.

Для вжиття відповідних заходів контролю за додержанням законодавства про працю та нарахування єдиного соціального внеску до Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області та Управління Держпраці у Чернівецькій області надаються відповідні переліки роботодавців, за звітністю яких наявні ознаки недотримання мінімальних соціальних гарантій, тінізації зайнятості та порушень при нарахуванні єдиного соціального внеску на заробітну плату працівників.

В результаті вжитих заходів в області легалізовано працю близько 16 тис. осіб, а додаткові надходження до бюджету Пенсійного фонду склали 11,3 мільйона гривень.

Сплив строк дії пенсійного посвідчення – зверніться за виготовленням нового документу

 

Документом, який підтверджує призначення особі пенсії, є пенсійне посвідчення, що видається відповідно до Порядку оформлення, виготовлення та видачі документів, що підтверджують призначення особі пенсії, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 03 листопада 2017 року № 26-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04 грудня 2017 року за № 1464/31332.

Пенсійні посвідчення виготовляються на підставі відповідної заяви особи, якій призначено пенсію, що подається до підрозділу обслуговування громадян (сервісного центру) за місцем перебування особи на обліку як одержувача пенсії.

У разі якщо особа, якій призначається пенсія, не досягла повноліття або є недієздатною, заява на виготовлення пенсійного посвідчення подається батьками, усиновлювачами, батьками-вихователями, прийомними батьками, патронатними вихователями, опікунами, піклувальниками за місцем їх проживання/перебування, представниками закладів (органів опіки і піклування), які виконують функції опікунів і піклувальників, за місцезнаходженням таких закладів (органів).

Пенсійне посвідчення видається на строк призначення пенсії. Тому для осіб, яким пенсію призначено на певний період, наприклад, на термін встановлення інвалідності, по завершенню строку дії пенсійного посвідчення та в разі продовження інвалідності за результатами чергового огляду в органах медико-соціальної експертизи важливо своєчасно звертатися до пенсійної служби за виготовленням нового пенсійного документу. Аналогічно слід діяти в разі призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника при продовженні терміну її виплати.

У разі якщо пенсійне посвідчення стало непридатним для користування, втрачено, особі призначено інший вид пенсії або змінилися обставини здійснення опіки та піклування (змінився законний представник чи його звільнено від повноважень, поновлено цивільну дієздатність одержувача пенсії тощо), за заявою одержувача пенсії також видається нове посвідчення.

Заміна пенсійного посвідчення здійснюється за процедурою, визначеною для його виготовлення, за наявністю у особи паспорта, довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків та фото. При заміні пенсійного посвідчення одержувач пенсії повертає органу Пенсійного фонду України попередньо видане пенсійне посвідчення (за наявності), що підлягає знищенню. У випадку заміни електронного пенсійного посвідчення, воно повертається до установи відповідного банку.

  • Автор: Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Новоселицька районна рада

Оголошення