Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новоселицька районна рада

Новини

02.01.2019 14:00

До уваги платників податків |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області

Рекордні показники надходжень до Держбюджету зафіксувала

Чернівецька митниця ДФС

За підсумками роботи у 2018 році Чернівецька митниця ДФС спрямувала до Державного бюджету України 3 мільярди 406,4 мільйона гривень, що перевищує минулорічний показник на 689 мільйонів гривень. Планові показники надходжень на 2018 рік виконано на 105,1%.

Упродовж грудня до державної скарбниці спрямовано 421 мільйон гривень, що значно перевищує не лише аналогічний період 2017 року, а й показники  щомісячних перерахувань  у поточному році.

У напрямку протидії митним правопорушенням також досягнуто значних результатів: запроваджено 4072 справи про порушення митних правил на суму понад 152,2 мільйона гривень. Вдвічі збільшилась кількість повідомлень про протиправні діяння, що містять ознаки злочину: до правоохоронних органів направлено 70 таких повідомлень.

Крім того, Чернівецька митниця ДФС проводить інтенсивну роботу у напрямку здійснення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України у митних режимах тимчасового ввезення  та транзиту.

Так, станом на 29.12.2018 у митному режимі імпорт оформлено 2400 так званих євроблях. Сума належних до сплати платежів склала близько 157 мільйонів гривень.

 

Декларування - 2019: закликаємо буковинців вчасно задекларувати свої доходи

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області нагадують, що з 1 січня 2019 року в Україні розпочалася кампанія декларування доходів. Порядок подання річної декларації про майновий стан та доходи визначено статтею 179 ПКУ.

Громадяни, котрі у 2018 році отримали доходи, з яких не сплачено податок на доходи фізичних осіб, зобов’язані  заповнити і подати до 1 травня 2019 року річну податкову декларацію. Декларації подаються до ЦОПів територіальних управлінь ГУ ДФС за місцем своєї реєстрації.

З графіком роботи Центрів обслуговування платників можна ознайомитися на суб-сайті територіальних органів ДФС у Чернівецькій області за адресою http://cv.sfs.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda/.

До доходів, які підлягають декларуванню належать: вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна; кошти від надання майна в лізинг, оренду (суборенду) чи житловий найм; кошти одержані за межами України (іноземні доходи); доходи від операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого або рухомого майна та отримані у вигляді інвестиційного прибутку; суми нецільової благодійної допомоги; доходи у вигляді виграшів, призів; доходи від продажу об'єктів майнових і немайнових прав, авторська винагорода; доходи отримані у вигляді вартості подарунків, доходи від продажу с/г продукції понад встановлений розмір отриманого доходу.

Ще, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. До податкової знижки дозволено включати витрати, фактично понесені платником податку протягом звітного року, зокрема:

частину суми процентів сплачених за користування іпотечним житловим кредитом; суму коштів, сплачених на користь закладів освіти, для компенсації вартості здобуття освіти платника податку та/або члена його сім‘ї першого ступеня споріднення; суму коштів, переданих у вигляді пожертвувань; суму витрат на сплату страхових внесків платника податку та членів його сім‘ї першого ступеня споріднення; суму коштів, сплачених платником податку у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку.

Пунктом 49.3 ПКУ визначено, що декларацію можна подати особисто платником податків або уповноваженою на це особою; надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення (не пізніше ніж за 5 днів до завершення терміну).

Також можна звітувати засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.

 Наказ міністерств фінансів України від 02.10.2015  № 859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1298-15#n20

 

ДФС Буковини: Соціальні стандарти – 2019

Закон України від 23.11.2018 N 2628-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" набирає чинності з 1 січня 2019 року. Так, Законом встановлюються основні показники та мінімуми (інфографіка додається).

 

Новоселицька районна рада