Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новоселицька районна рада

Новини

29.12.2018 08:27

До уваги платників податків |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області

Буковинські фіскали виявили неоформлених працівників у цеху з випічки хлібобулочних виробів

Днями, працівники управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Чернівецькій області під час проведення фактичної перевірки у підприємця, діяльність якого пов’язана з виготовленням хлібобулочних виробів, виявили 3 неоформлених працівників. На вимогу фіскалів надати документи щодо трудового оформлення цих працівників суб’єкт господарювання не надав ніяких підтверджуючих документів. До слова, хлібобулочні вироби готували до випікання в умовах далеких від дотримання санітарних.

Прикро, що певне коло бізнесменів, намагаючись отримати прибуток із найменшими витратами та користуючись напруженістю на ринку праці, не оформлюють належним чином трудові угоди з найманими працівниками та виплачують заробітну плату «в конверті», а також нехтують іншими вимогами.

У відомстві наголошують, що використовуючи найманих працівників без належного оформлення трудових відносин, а саме без укладання трудових договорів, роботодавець порушує вимоги ч.1 та ч.3 ст. 24 Кодексу законів про працю України.

Відтак, матеріали перевірки направлені до Головного управління Держпраці у Чернівецькій області для застосування штрафних санкцій відповідно до законодавства.

 

Пільгове митне оформлення транспортних засобів з іноземною реєстрацією

діє до 22.02.2019

Чернівецька митниця ДФС нагадує, що триває здійснення митних формальностей щодо транспортних засобів, ввезених на митну територію України у митних режимах транзит та тимчасове ввезення до 1 року.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів»від 08.11.2018 №2611-VIII митні формальності щодо авто з іноземною реєстрацією будуть здійснюватися упродовж 180 робочих днів. Однак лише упродовж перших 90 днів після набрання чинності Законом, тобто до 22.02.2019, діє пільгова ставка – 50% акцизного податку.Текс Закону за посиланням:http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2611-19.

Тимчасовий порядок розмитнення транспортних засобів з іноземною реєстрацією визначено Постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2018 року №1077 «Про затвердження Тимчасового порядку  виконання митних формальностей під час здійснення митного оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України та внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 року №1388 і від 4 червня 2007 року №795».

Станом на 27.12.2018 Чернівецькою митницею ДФС оформлено у митному режимі імпорт 2050 так званих «євроблях». До державного бюджету України спрямовано понад 143,0 млн. грн. податків та більше як 11,5 млн. грн. – надійшла сума коштів, добровільно сплачених громадянами, що використовували на митній території України транспортні засоби,  щодо яких було не дотримано строки та умови (вимоги) митних режимів тимчасового ввезення та транзиту.

 

ДФС Буковини: до 1 січня 2019 року платникам єдиного податку необхідно розрахуватися з боргами

Наголошують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області та акцентують, що усім боржникам можуть анулювати свідоцтво платника єдиного податку відповідно до вимог ПКУ.

Загалом реєстрація платником єдиного податку є безстроковою. Проте, вона може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу.

Згідно з п.п. 8 п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів – в останній день другого із двох послідовних кварталів.

У разі, якщо платник податків, за наявності податкового боргу, не перейшов на загальну систему оподаткування, то він буде виключений з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу відповідно до п.п. 3 п. 299.10 ст. 299 ПКУ.

При цьому, такий платник податку зобов’язаний самостійно обчислити, задекларувати та сплатити суму податків і зборів за загальною системою оподаткування.

Також необхідно врахувати, що після анулювання свідоцтва платника єдиного податку доходи від підприємницької діяльності оподатковуються за правилами «загальної системи оподаткування».

Звертаємо увагу, що наявність податкового боргу по податкових зобов’язаннях, не пов’язаних з його господарською діяльністю, не є підставою для прийняття рішення про виключення такої фізичної особи-підприємця з реєстру платників єдиного податку.

 

Інформує ДФС Буковини - сплатити податки необхідно до 28 грудня

Головне управління ДФС у Чернівецькій області інформує платників податків, що відповідно до норм ПКУ термін сплати податків і зборів, якщо останній день сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день не переноситься, а податкові зобов’язання сплачуються напередодні встановленого граничного терміну.

Необхідно враховувати, що для святкування 25 грудня 2018 року Різдва Христового, католицького, робочий день 24 грудня, понеділок, перенесено на суботу 22 грудня. А для святкування Нового року 1 січня 2019 року, робочий день 31 грудня 2018 року, понеділок, перенесено на суботу 29 грудня 2018 року. Перенесення встановлено розпорядженням Кабміну від 11.01.2018 №1-р «Про перенесення робочих днів у 2018 році».

З метою вчасного здійснення розрахунків та надходження коштів до бюджету, недопущення формування податкового боргу, рекомендуємо здійснити всі необхідні податкові платежі до 28 грудня 2018 року. 

Не залишайте сплату на останній день - У НОВИЙ РІК ВВІЙДІТЬ БЕЗ БОРГІВ!


 

Розміри ставок місцевих податків на 2019 рік можна дізнатися на сайті ДФС

Головне управління ДФС у Чернівецькій області нагадує, що відповідно до вимог чинного податкового законодавства ДФС України оприлюднює на офіційному веб-порталі зведену інформацію про розмір та дату встановлення ставок місцевих податків та зборів на відповідних територіях.

Оскільки ДФС не наділена повноваженням здійснювати контроль за своєчасністю та правильністю прийняття органами місцевого самоврядування рішень про встановлення місцевих податків та зборів, платники податків, для уточнення інформації щодо прийнятих рішень, можуть звертатися до місцевої ради, на території якої знаходяться об’єкти оподаткування.

Крім того, з метою отримання інформації щодо ставок податків, зборів, встановлених кожним органом місцевого самоврядування в Україні, звертайтеся на офіційний веб-портал ДФС України за посиланням: http://cv.sfs.gov.ua/rishennya-mistsevih-rad-

 

ДФС оприлюднила План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік

Головне управління ДФС у Чернівецькій області інформує, 22 грудня 2018 року на офіційному порталі Державна фіскальна служба України оприлюднено план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік.

План-графік на 2019 рік складається з чотирьох розділів. Серед яких:

розділ I. «Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб»;

розділ II.«Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів»;

розділ ІІІ « Документальні планові перевірки само зайнятих фізичних осіб»;

розділ IV « Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, I група - великі платники - платники податків - юридичні особи, які мають чисельність найманих працівників понад 250 осіб».

План - графік розміщено за посиланням: http://sfs.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/362017.

 

  • Автор:Головне управління ДФС у Чернівецькій області

Новоселицька районна рада