Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новоселицька районна рада

Новини

21.12.2018 14:19

Відбулось перше засідання Ради регіонального розвитку при Новоселицькій районній державній адміністрації |  Діяльність органів місцевого самоврядування та виконавчої влади

Голова районної ради Дмитро Вакарюк взяв участь в першому засіданні Ради регіонального розвитку при Новоселицькій районній державній адміністрації, яке проведене за  участі заступника голови обласної державної адміністрації Василя Гостюка, представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району, керівників промислових та сільгосппідприємств, громадськості, засобів масової інформації.

Про результати кількарічної роботи в районі та перспективи розвитку доповів заступник голови районної державної адміністрації Іван Пазяк. Зокрема, у його доповіді  йшлося  про реалізацію інфраструктурних проектів, будівництва, реконструкції  у період 2015-2018 років на території району.

Так, у галузі дорожньої  інфраструктури на виконання Комплексної Програми розбудови дорожньої мережі Новоселицького району на 2017-2020 роки з районного бюджету було виділено 700 тис.грн. Першочерговий поточний ремонт здійснювався на ділянках автомобільних доріг: Колінківці-Рокитне (Рокитне), Строїнці-Перебиківці (Рингач), Рингач-Шишківці, Маршинці-Форосне-Довжок (Котелеве-Форосне-Берестя-Н03). Також проведено поточний ремонт ділянки автомобільної дороги Чернівці – Житомир в с.Динівці.

За кошти субвенцій з державного бюджету проведений поточний середній ремонт автомобільних доріг місцевого значення а саме: О 26127 «Маршинці-Форосна-Довжок-/Н-03/ на двох ділянках та ділянка автодороги С 260701 «Бояни-Слобода-/Строїнці-Перебиківці/.

У освітній галузі реалізовано ряд заходів. Серед них - 23 серпня 2018 року відбулося відкриття Комунальної установи «Новоселицький інклюзивно-ресурсний центр», для  дітей з особливими освітніми потребами.

У ряду освітніх закладів проведено капітальні ремонти, продовжується будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. в с.Рідківці. Відкрито у дошкільному навчальному закладі «Мугурел» с.Рокитне  додаткову групу на 25 місць та додаткову групу у НВК «Боянська гімназія» на 15 місць. Відкрив двері садочок «Чарівний замок», побудований за кошти Магальської сільської ради.

На покращення матеріально-технічної бази закладів освіти району з бюджетів різних рівнів та інших джерел фінансування, профінансовано 9585,4 тис. грн. Зокрема, придбано шкільні автобуси, комп’ютерну техніку, обладнання для навчальних  кабінетів, кухонне обладнання та ін.

Щодо медичної сфери, то у  2017 році відбулося відкриття денного стаціонару у комунальній установі «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоселицького району».  Центру та Ванчиківецькій амбулаторії загальної практики сімейної медицини були передані автомобілі (кошти виділені за рахунок медичної субвенції з державного бюджету).

В рамках проекту «Медицина в надзвичайних ситуаціях та випадках – швидка відповідь транскордонним викликам» КНП «Новоселицька районна лікарня» придбано дві одиниці санітарного транспорту на загальну суму 3500,0 тис.грн., проведено поточний ремонт операційного відділення – 1955,2 тис.грн., зроблено поточний ремонт рентгенологічного кабінету – 89,2 тис.грн., ремонт газопостачальної ремонтної лінії – 14,4 тис.грн.

Одним із пріоритетних завдань соціально-економічного розвитку є створення сприятливого інвестиційного клімату, залучення додаткових коштів у всі галузі народного господарства.

В рамках проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» завершено реалізацію мікропроекту ГО «Добробут Чорнівки» щодо заміни вікон з використанням енергозберігаючих заходів в НВК, ГО «Асоціація громади села Котелеве» реалізовано мікропроект з ремонту даху та фасаду з використанням енергозберігаючих заходів в амбулаторії загальної практики та сімейної медицини с.Котелеве.

Водночас, в рамках впровадження спільного проекту Австрійської Агенції Розвитку реалізовано мікропроект громадської організації «Родина-М» с.Маршинці «Реконструкція системи опалення дошкільного навчального закладу, загальний бюджет мікропроекту 513,5 тис.грн..

Одночасно, до Державного Фонду Регіонального розвитку були подані заявки проектів «Реконструкція існуючої будівлі клубу з добудовою залу урочистих подій  с. Зелений Гай» та «Капітальний ремонт дитячого садка № 2 в с.Топорівці Новоселицького району Чернівецької області».

Проведено корегування кошторисної документації та експертизи на реконструкцію будівлі Припрутського навчально-виховного комплексу (добудова навчального корпусу) на вул.Центральній, 94-А в с.Припруття, загальна вартість проекту складає 22983,4 тис.грн.

Про  досягнення та перспективи говорили і міський голова Новоселицької об’єднаної територіальної громади Марія Нікорич, сільський голова Мамалигівської об’єднаної територіальної громади Аркадій Шова, заступник сільського голови Мамалигівської об’єднаної територіальної громади Валерій Кучерявий. Доповідачі, в основному, акцентували свою увагу на використанні інфраструктурної субвенції,  покращення матеріально-технічної бази закладів освіти та охорони здоров'я, реалізацію проектів транскордонного співробітництва, будівництво, реконструкцію, капітальні ремонти  установ соціально-культурної сфери, розвиток спорту.

Під час засідання було обговорено Перспективний план розвитку Новоселицького району на 2019-2021 роки, який сформований за пропозиціями об’єднаних територіальних громад, окремих сільських рад, структурних підрозділів райдержадміністрації, підприємств, активних жителів району.

Зокрема передбачено реалізацію 30 проектів:

соціальна інфраструктура – 8; розвиток агропромислового комплексу – 1; заходи з енергозбереження – 9; транскордонне співробітництво – 3; інфраструктура спорту та дозвілля– 1; розвиток культури – 2; інфраструктура охорони здоров’я – 4.

 

 

  • Автор:Пресс-служба районної ради

Новоселицька районна рада