Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новоселицька районна рада

Новини

13.03.2015 11:15

Як призначається пенсія громадян України, які працювали в Польщі? |  Повідомлення Пенсійного фонду

1 січня 2014 року набрала чинності Угода між Україною та Республікою Польща про соціальне забезпечення, вчинена 18 травня 2012 року та ратифікована Законом України №458-УІІ від 5 вересня 2013 року.

В основу зазначеної Угоди покладено пропорційний принцип, за яким кожна договірна сторона призначає та виплачує пенсію за відповідний страховий (трудовий) стаж, набутий на її території. Водночас, для встановлення права на пенсію, у разі необхідності, може бути врахований страховий стаж, набутий на території іншої договірної сторони (в тому числі страховий стаж, набутий до набрання чинності Угодою).

Так, право на пенсію за віком згідно із законодавством України виникає за наявністю не менше 15 років страхового стажу. В разі нестачі українського стажу, для встановлення права на пенсійне забезпечення може бути врахований страховий стаж, набутий на території Польщі, за умови підтвердження останнього компетентними органами польської сторони. В такому випадку сторона, що призначає пенсію, підраховує теоретичний розмір пенсії з урахуванням всього страхового стажу, набутого особою на території обох країн, враховуючи для розрахунку заробітну плату, отриману відповідно до її законодавства. На основі теоретичного розміру визначається дійсний розмір пенсії, на підставі пропорції страхового стажу, набутого згідно з її законодавством, до суми загального набутого страхового стажу.

Якщо відповідно до законодавства однієї із договірних сторін право на пенсійне забезпечення виникає без урахування страхового стажу, набутого відповідно до законодавства іншої договірної сторони, компетентна установа визначає право на пенсію та її розмір виключно на підставі страхового стажу, набутого згідно з її законодавством.

Заяви, оскарження рішення, звернення, подані до компетентного органу однієї договірної сторони, вважаються поданими у ці самі терміни до компетентного органу іншої договірної сторони. Документи та письмові заяви будь-якого типу, необхідні для застосування Угоди, не вимагають легалізації дипломатичними та консульськими установами.

Механізм реалізації Угоди визначено Адміністративним договором щодо застосування Угоди між Україною та Республікою Польща про соціальне забезпечення.
  • Автор:Марія Гортопан, заступник начальника УПФУ в Новоселицькому районі

Новоселицька районна рада

Оголошення

Голова районної ради Дмитро Вакарюк підписав розпорядження від 30.08.2019 року № 21-р про скликання 19 вересня 2019 року ХХVІ чергової сесії районної ради VІІ скликання