Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новоселицька районна рада

Новини

04.03.2015 16:13

Новий податок з роздрібного продажу підакцизних товарів поповнив наш бюджет на 1,3 млн.грн. |  Повідомлення податкової інспекції

Враховуючи перенесення терміну сплати податкових зобов’язань (до 2 березня), до місцевих бюджетів Новоселицького та Герцаївського району цьогоріч надійшло 1260,0 тис. грн. акцизного податку з реалізації через роздрібну мережу підакцизних товарів (по юридичним особам – 1109,5 тис.грн., по фізичним особам – 150,45 тис.грн.). Такі цифри озвучила начальник відділу оподаткування та контролю об’єктів і операцій Новоселицької ОДПІ Анжела Галкевич.

84 відсотка від загальної суми надходжень (тобто 1060,18 тис.грн) забезпечили суб’єкти господарської діяльності, які торгують нафтопродуктами (АЗС), решту 199,77 тис.грн. – скеровано внаслідок реалізації алкогольно-тютюнових виробів.

У відомстві нагадують, що з 1 січня 2015 року згідно з прийняттям Верховною Радою України Закону України   28 грудня 2014 року  № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи»  запроваджено акцизний податок з реалізації через роздрібну мережу підакцизних товарів, який сплачується до місцевого бюджету.

Платниками цього податку є суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізують безпосередньо громадянам, пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, нафтопродукти, скраплений газ, паливо альтернативне.

Платники роздрібного акцизу, незалежно від того, провадили вони господарську діяльність у звітному періоді чи ні, подають загальну частину декларації, розділ "Ґ" та додаток 6 до неї. Подається акцизна звітність до податкових інспекцій, які обслуговують адміністративно-територіальні одиниці, на яких розташовано пункти продажу підакцизних товарів. Тобто кількість таких декларацій за звітний період має відповідати кількості адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовано пункти продажу підакцизних товарів.

Слід зазначити, що за результатами декларування акцизного податку за січень 2015 року Новоселицькій ОДПІ зареєстровано 238 платників акцизного податку (суб’єктами господарювання Новоселицького району подано 152 декларації та СГ Герцаївського району - 86). Також в інспекції запевняють, що переважна більшість платників являються фізичними особами – їх налічується 164 одиниці. Решта – 32 платників податку, юридичні особи.

Декларація для платників акцизного податку і Порядок її заповнення та подання затверджені 23 січня 2015 року наказом Міністерства фінансів України № 14. Ознайомитися з Порядком заповнення та подання декларації акцизного податку можна за посиланням http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/aktsizniy-podatok/formi-zvitnosti-/63521.html

  • Автор:Марина Бурдужук, головний державний інспектор з питань інформаційно-комунікаційного супроводження Новоселицької ОДПІ

Новоселицька районна рада

Оголошення

Голова районної ради Дмитро Вакарюк підписав розпорядження від 30.08.2019 року № 21-р про скликання 19 вересня 2019 року ХХVІ чергової сесії районної ради VІІ скликання