Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новоселицька районна рада

Новини

04.03.2015 13:16

Підписаний Меморандум покликаний сприяти зростанню добробуту сільських територій |  Проекти та інвестиції

Відбулось підсумкове засідання круглого столу та тему «Перспективи практичного використання жителями сільських територій Чернівецької області знань щодо можливостей Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС», який відбувся в рамках реалізації на території Чернівецької області проекту «Підвищення економічної спроможності сільських територій у контексті імплементації Угоди про асоціацію з ЄС».

У засіданні взяли участь голова обласної ради Михайло Гайничеру, голова облдержадміністрації Олександр Фищук, голова Правління Міжнародного центру перспективних досліджень Василь Філіпчук, депутати обласної ради, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадських організацій та бізнесових кіл.

Звертаючись до присутніх, Михайло Гайничеру зауважив, що Чернівецька область перебуває вже на тому етапі, коли скепсис щодо можливого фінансування з боку міжнародних інституцій подолано. Якщо ще декілька років тому ця робота була на початковому етапі, то нині ситуація змінилась. Скажімо, за програмою Україна – Румунія – Молдова у нашій області реалізується два великомасштабних проекти з трьох, які загалом втілюються в Україні.

Йдеться про організацію системи оповіщення про можливі повені на території трьох країн та будівництво двох пунктів перетину кордону з Румунією. Попри те, що обидва проекти реалізують центральні органи виконавчої влади, основні завдання з їх підготовки виконувала облрада та облдержадміністрація. Михайло Гайничеру також зазначив, що обласна рада нещодавно виграла проект, яким передбачено реконструкцію приміщень у Глибоцькому та Сторожинецькому районах під житло для переселенців. «Ми також маємо досвід роботи з програмою ПРООН – це вже десятки проектів по всій області, – наголосив голова обласної ради, – а їх учасники – це та сама аудиторія, яка може бути задіяна у представленому сьогодні проекті, їхній досвід дуже цікавий». Михайло Гайничеру також запевнив, що виконавчий апарат обласної ради буде максимально сприяти та допомагати сільським головам використати наявні можливості міжнародних організацій задля розвитку своїх територій.

За підсумками круглого столу було підписано Меморандум про співробітництво між МЦПД та Чернівецькою обласною радою і Чернівецькою обласною державною адміністрацією, який покликаний сприяти зростанню добробуту мешканців сільських територій.
  • Автор:Прес-служба обласної ради

Новоселицька районна рада