Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новоселицька районна рада

Новини

24.02.2015 09:18

До уваги фізичних осіб-підприємців, які знімаються з обліку! |  Повідомлення Пенсійного фонду

Фізичним особам-підприємцям, які зараз знімаються з обліку за спрощеною процедурою ліквідації і не подають відповідну звітність до територіальних органів Пенсійного фонду України чи територіальних органів доходів і зборів, необхідно пам’ятати, що при призначенні (перерахунку) пенсії, а також при нарахуванні соціальних допомог, територіальні органи Пенсійного фонду та інші фонди, використовують дані, які містяться в системі персоніфікованого обліку відомостей на персональних облікових картках застрахованих осіб. Інформація, яка міститься в системі персоніфікованого обліку поповнюється шляхом подання страхувальником звітних документів.

Фізичні особи – підприємці особисто для себе, відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI, є страхувальниками. Неподання фізичною особою-підприємцем звітних документів до системи персоніфікованого обліку за період провадження ним підприємницької діяльності унеможливлює, в подальшому, при призначенні (перерахунку) пенсії зарахування страхового стажу.

То ж фізичним особам-підприємцям необхідно пам’ятати, що при знятті з обліку слід проводити звірку з територіальними органами Пенсійного фонду України (за місцем реєстрації) на предмет наявності та правильності персональних даних їх облікової картки за весь період провадження підприємницької діяльності.
  • Автор:Управління Пенсійного фонду України в Новоселицькому районі

Новоселицька районна рада