Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новоселицька районна рада

Новини

20.02.2015 14:39

Звернення голови обласної державної адміністрації Олександра Фищука до представників інститутів громадянського суспільства області |  Заяви та звернення

Шановні буковинці!

Протягом минулого року у нашій країні відбулась низка кардинальних суспільних та політичних змін. Революція Гідності, дострокові президентські та парламентські вибори стали тими наріжними каменями, на яких ми розпочали будівництво оновленої країни європейського зразка. Країни, у якій права та свободи людини стануть найвищою цінністю, а державний апарат запрацює на благо кожного громадянина.

Однак, такий вибір українського суспільства влаштував не всіх. Вичікуючи протягом останніх десятиліть на зручну нагоду, підступний ворог вдарив у момент, здавалося би, найбільшої слабкості, однак отримав гідну відсіч. Забувши про усі протиріччя та непорозуміння, ми виступили єдиним фронтом проти зовнішнього ворога, який заніс сокиру війни над нашою державою. Ми об’єднали усі зусилля у боротьбі за незалежність і територіальну цілісність України, заявивши про своє бажання долучитися до цивілізованої демократичної світової спільноти.

Сьогодні ж Україна знаходиться на порозі повномасштабної війни: вперше за 70 років ми знову опинилися перед обличчям прямої військової агресії, яка загрожує масштабними руйнуваннями та десятками, а то й сотнями тисяч жертв серед мирного населення нашої країни. Яскравим прикладом того є ситуація, що склалася в окупованих ворогом східних регіонах України. Кров, страх та сльози стали невід’ємною частиною донедавна мирного та злагодженого життя жителів Донецької та Луганської областей.

Щодня сотні справжніх патріотів України, проливаючи свою кров та ризикуючи власним життям, стримують натиск оскаженілого ворога, докладаючи неймовірних зусиль задля збереження миру у нашій державі. Втім, боротьба точиться не лише на східних рубежах, а й всередині України. Перемога демократичних сил на дострокових парламентських виборах та утворення потужної парламентської коаліції спричинили активізацію відверто антидержавних сил, метою діяльності яких є внесення розбрату в суспільство, послаблення обороноздатності Збройних Сил України та розкол нашої держави.

Нині наш спільний ворог, вдаючись до різноманітних хитрощів, намагається зманіпулювати свідомістю українців, вбити їхню віру у перемогу та краще майбутнє, розсварити між собою та скористатися з цього для досягнення своєї основної мети: знищення української держави.

Саме тому, шановні буковинці, я закликаю Вас бути мудрими, такими як наші славні предки, яких, незважаючи на подекуди відмінні погляди, завжди об’єднувала державницька ідея та віра у єдину неподільну Україну.

Днями, виконуючи волю наших краян, я запросив представників усіх громадських рухів та організацій області взяти участь у широкому громадському обговоренні кадрових призначень на керівні посади в органах виконавчої влади регіону. Я зробив це щиро та відкрито, усвідомлюючи, що ганебна практика кулуарних призначень та підкилимної боротьби за посади повинна залишитися у минулому.

Так, вперше за роки незалежності громадські активісти краю отримали можливість публічно висловлювати свою позицію щодо вже висунутих кандидатур та висувати власні. Обіцяю, що усі критичні зауваження, які знайдуть своє підтвердження, будуть враховані. Водночас, хотів би попросити усіх учасників не виходити за цивілізовані рамки розпочатої мною дискусії та не нехтувати нормами права. Пам’ятаймо – основою будь-якої демократичної держави є закон.

Розумію, інколи емоції беруть гору над здоровим глуздом, а бажання вирішити все одним махом – над виваженим планом спільних дій. Тому закликаю Вас підходити до розв’язання проблем, які не вирішувалися протягом останніх 20 років, виважено та відповідально, оскільки саме нам нині випала непересічна нагода змінити нашу державу на краще.

Усвідомлюючи відповідальність за долю краю з майже мільйонним населенням, прошу Вас не грати на руку нашому спільному ворогу та не розгойдувати буковинський човен, адже нині ми не маємо право на помилку, ціною якої може стати втрата державності.

Не дамо дестабілізувати ситуацію в регіоні спільними зусиллями – ухвалімо консолідовані рішення, які уможливлять подальший розвиток нашого краю в ім’я розквіту рідної України та добробуту наших співгромадян!

Слава Україні!

Новоселицька районна рада