Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новоселицька районна рада

Новини

19.02.2015 08:32

Податкові ревізори Новоселиччини виявили порушень на три мільйона гривень |  Повідомлення податкової інспекції

Увага ревізорів Новоселицької ОДПІ зосереджена переважно на підприємства зі значними доходами та мінімальним податковим навантаженням. Фахівцями відділу податкового аудиту постійно проводиться ретельний аналіз основних показників фінансової та податкової звітності, порівняння податкового навантаження платників податків до середньогалузевого, відповідності чисельності працівників фактичному виду діяльності тощо.

В результаті проведеного контролю, у 2014 році було проведено 55 перевірок бізнесу (в т.ч. 9 планових, 38 позапланових та 8 перевірок з окремих питань), що значно менше відповідного показника 2013 року. За наслідками проведених перевірок донараховано узгоджених та неузгоджених податкових зобов’язань на загальну суму 3006 тис.грн.. (в т.ч. – 2452 тис.грн. узгоджені). До бюджету надійшло 2430,0 тис. грн.

Як повідомив начальник відділу Дмитро Горбатюк: «Головним аргументом доцільності проведення перевірок є не тиск на сумлінний бізнес, а боротьба з ухиленням від оподаткування і мінімізацією податкових зобов’язань. Таким чином, при зменшенні кількості перевірок, рівень стягнення донарахованих узгоджених сум у 2014 році зріс і становить майже 82 відсотка (у 2013 році даний показник становив 52,4 %). Впродовж 2014 року, одним аудитором було узгоджено та донараховано до сплати в середньому 613 тис. грн. податків».

Нагадаємо, що періодичність проведення документальних перевірок платників податків залежить від ступеня ризику їх діяльності. Зокрема, платники з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіку перевірок не частіше, ніж раз на три календарні роки, з середнім - не частіше, ніж раз на два роки, і з високим - не частіше, ніж один раз на рік. Застосування сучасної системи відбору платників для перевірок дозволило спеціалістам звести до мінімуму втручання в легальний бізнес і зосередитися на «тіньових» суб'єктах господарювання.

Крім цього, у сфері валютного контролю здійснено 4 перевірки фінансових установ. Порушникам валютного законодавства донараховано штрафних санкцій на суму 117,1 тисяч гривень, що втричі більше ніж відповідна сума 2013 року (в результаті 4 перевірок донараховано 37 тис.грн.). 93 відсотків штрафів вже надійшло до бюджету.

Значно знизилася кількість перевірок і у сфері розрахункових операцій. Всього перевірено 15 об'єктів, де застосовується касова техніка, що вчетверо менше перевірочних заходів 2013 року. В результаті проведених перевірок донараховано 47,0 тис. грн..

У цілому, - запевняє перший заступник ОДПІ Анжела Паскар, - за всіма видами перевірок кількість зменшуватиметься і у найближчій перспективі. У свою чергу, ми чекаємо підтримки податкового компромісу з боку представників нашого бізнесу. Адже це – реальний шанс для кожного суб'єкта підприємництва почати свою справу "з чистого аркуша". Завдяки такій добровільній акції декларування недоплачених податків, бізнес отримає можливість відкрито працювати, проводити аудит і створювати умови для розвитку своєї діяльності.

 

Новоселицька районна рада

Оголошення

Голова районної ради Дмитро Вакарюк підписав розпорядження від 30.08.2019 року № 21-р про скликання 19 вересня 2019 року ХХVІ чергової сесії районної ради VІІ скликання