Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новоселицька районна рада

Новини

04.02.2015 14:12

Новосельчани потребують роз’яснень податкового законодавства |  Повідомлення податкової інспекції

Нещодавно заступником начальника Новоселицької об’єднаної державної податкової інспекції Анжелою Паскар проведено сеанс телефонного зв’язку "Гаряча лінія" на тему: «Новації в податковому законодавстві». Розглянемо найцікавіші питання пересічних громадян Новоселиччини, які звернулись за консультацією до інспекції.

Чи потрібно отримувати торговий патент у 2015 році?

- Законом про податкову реформу, зокрема, скасовано збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності.  Таким чином, з 1 січня 2015 року отримувати торгові патенти не потрібно.

Однак застерігаємо, що суб'єкти господарювання, які порушили порядок отримання та використання торгового патенту за період до 1 січня 2015 року, несуть відповідальність у порядку та на умовах, які діяли до 1 січня 2015 року.

 За якими цінами здійснюється продаж тютюнових виробів у роздрібній мережі з 01.01.2015 року?

- Продаж тютюнових виробів у роздрібній мережі з 01.01.2015 року здійснюється за цінами, не вище за максимальні роздрібні ціни встановлені виробниками або імпортерами товарів, збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Тобто, до максимально роздрібної ціни додається акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизними товарами – 5 %. Вартість тютюнових виробів, вище за яку не дозволено їх реалізацію, можна отримати помноживши максимально роздрібну ціну (вказану на пачці) на 1,05.

Хто являється платником акцизного податку та яка процедура реєстрації?

Платниками цього податку є суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізують безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування такі підакцизні товари: пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, товари, зазначені у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), зокрема нафтопродукти, насамперед бензин та дизельне пальне, паливо моторне альтернативне, біодизель, скраплений газ, тощо (п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14, п.п. 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Кодексу.

Відповідно до п.п. 212.3.11  п. 213.1 ст. 213 Кодексу платниками податку є особи – суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів. Такі суб’єкти підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу підакцизних зазначених товарів. Реєстрація здійснюється не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється реалізація таких товарів.

Отже, реєстрація контролюючими органами таких платників, як платників акцизного податку здійснюється автоматично при поданні ними декларації з акцизного податку до контролюючих органів, які обслуговують адміністративно-територіальні одиниці, на яких розташовано пункти продажу підакцизних товарів.

З проханням надати роз'яснення щодо сплати податку на земельну ділянку звертаються жителі району майже щодня.

 Новації з оподаткування нерухомості торкнуться громадян лише наступного року, у 2015 вони розраховуватимуть і платитимуть податок за "старими" правилами, тобто, за тими нормами і ставкам, що діяли у 2014 році. А юридичні особи сплачуватимуть податок на нерухоме майно вже за новими нормами Закону до 20 лютого 2015 року.

Для фізичних осіб податок обчислюється контролюючим органом (ДФС) на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

База оподатковування зменшується:

• для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

• для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

• для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів. 

Зменшення надається 1 раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік). 

Чи зобов’язані громадяни  сплачувати податок від доходу отриманого від здачі в найм?

Громадяни, які надають житло у найм іншим громадянам і від цього отримують доходи, зобов’язані сплачувати податок на доходи фізичних осіб та декларувати отримані доходи. Строк подання декларації – до 1 травня 2015 року. 

Неподання або несвоєчасне подання  декларацій про доходи чи відображення у декларації неправдивих даних тягне за собою накладення штрафу у розмірі 3-8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Тож, шановні громадяни, своєчасно подайте декларацію про майновий стан і доходи. На Вас чекають у інспекціях за місцем вашої реєстрації (прописки). 

  • Автор:Марина Бурдужук, головний державний інспектор з питань інформаційно-комунікаційного супроводження Новоселицької ОДПІ

Новоселицька районна рада