Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новоселицька районна рада

Новини

04.02.2015 08:06

Умови призначення пільгових пенсій за віком за Списками № 1 і №2 |  Повідомлення Пенсійного фонду

Умови призначення пільгових пенсій за Списками № 1 і № 2 визначені статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Право на пенсію за віком на пільгових умовах мають працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і важкими умовами праці, за списком № 1: чоловіки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах;

жінки - після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Для працівників, які не мають повного стажу роботи за Списком № 1, передбачена можливість зниження пенсійного віку за умови, якщо вони мають не менше половини стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, на 1 рік за кожний повний рік такої роботи чоловікам і на 1 рік 4 місяці жінкам.

Правом пільгового пенсійного забезпечення користуються також і працівники, зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2:

чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах;

жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Працівникам, які мають не менше половини стажу на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, пенсійний вік знижується на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи жінкам. Право на зарахування до стажу періодів роботи за Списками № 1 і № 2 після 21.08.1992 обов’язково повинно бути підтверджено результатами атестації робочого місця за умовами праці, яку підприємство зобов’язано проводити кожні п’ять років.

Право на пільгове пенсійне забезпечення визначає роботодавець, для підтвердження якого надає уточнюючу довідку про зайнятість протягом повного робочого дня на роботах із шкідливими і важкими умовами праці.
  • Автор:Марія Гортопан, заступник начальника УПФУ в Новоселицькому районі

Новоселицька районна рада