Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новоселицька районна рада

Новини

16.12.2014 16:15

Жінки, яким виповнилось 55 років, можуть скористатись правом виходу на дострокову пенсію тільки до 1 січня 2015 року |  Повідомлення Пенсійного фонду

Відповідно до норм чинного законодавства до 1 січня 2015 року жінки, яким виповнилося 55 років можуть скористатись правом дострокового виходу на пенсію, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи.

При призначені даного виду пенсії існує ще один суттєвий фактор на який варто звернути увагу - розмір пенсії, обчислений відповідно до статей 27 та 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію. Зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду її отримання незалежно від її виду.

Крім того, важливо знати, що у разі коли жінка, якій достроково призначено пенсію, до досягнення віку, передбаченого статтею 26 цього Закону (далі – пенсійного віку), працевлаштувалася, виплата дострокової пенсії на час роботи припиняється. У цьому випадку після досягнення пенсійного віку, відсоток, на який зменшено розмір пенсії, переглядається з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, набутого за період роботи після дострокового виходу на пенсію.

Відсоток, на який було зменшено розмір пенсії, також може бути переглянуто з урахуванням відповідної кількості повних місяців страхового стажу, якщо особа після досягнення пенсійного віку продовжує працювати і відмовилася від отримання пенсії.

Звертаємо увагу, що при працевлаштуванні на роботу, необхідно своєчасно повідомити органи Пенсійного фонду, оскільки за даної умови виплата пенсії на час роботи припиняється.
  • Автор:Управління Пенсійного фонду України в Новоселицькому районі

Новоселицька районна рада