Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новоселицька районна рада

Новини

04.12.2014 08:24

Новоселицька ОДПІ: Надходження від плати за землю перетнуть 9 мільйонну межу.  |  Повідомлення податкової інспекції

За одинадцять місяців 2014 року суб’єктами господарювання Новоселицького та Герцаївського районів, які підпадають під дію статті 269 Податкового кодексу України як власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі на терені регіону, сплачено плати за землю більш ніж 8,8 млн. грн.. Цікаво те, що юридичні та фізичні особи – платники плати за землю майже порівно розділили частку надходжень у вигляді податку. Зокрема, 52 % надходжень забезпечили власники земельних ділянок, часток (паїв) та землекористувачі з числа юридичних осіб, що становить 4578,0 тис. грн., а 48 % - сплатили фізичні особи (4263,4 тис. грн.).

Тільки у листопаді поточного року суб’єктами господарювання краю сплачено понад 625 тис. грн. плати за землю, – зазначають фахівці інспекції. - А до кінця року очікуємо ще 920 тис. грн. надходжень. Тобто, за підсумками 2014 року місцеві бюджети Новоселицького та Герцаївського районів отримають всього 9761,4 тис. грн. від платників земельного податку.

Як наголосили у відомстві, цей збір є важливим чинником забезпечення стабільного наповнення місцевих бюджетів. Проте не всі землекористувачі сплачують даний податок. Податковим кодексом України визначена категорія платників, яким надано пільгу. Так, воїни, визнані учасниками бойових дій, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», звільняються від сплати земельного податку. Однак, не слід забувати про обмеження: звільнення поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм (п. 281.2 ст. 281 Податкового кодексу України). Окрім того, органи місцевого самоврядування можуть встановлювати пільги щодо земельного податку у вигляді часткового звільнення на певний строк або зменшення його суми, яка зараховуються до відповідного місцевого бюджету (п. 284.1 ст. 284 ПКУ). Що стосується орендної плати, то її розмір встановлюється у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем. При цьому нормами ПКУ не передбачено зменшення орендної плати для окремих категорій осіб.

В Новоселицькій об’єднаній державній податковій інспекції звертають увагу власників землі і землекористувачів – юридичних осіб та громадян на своєчасності розрахунків з бюджетом. Адже кошти, у вигляді земельного податку та орендної плати за землю, спрямовуються до скарбничок місцевих громад на їх розвиток та вирішення соціально-економічних питань.
  • Автор:Марина Бурдужук, головний державний інспектор з питань інформаційно-комунікаційного супроводження Новоселицької ОДПІ

Новоселицька районна рада