Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новоселицька районна рада

Новини

19.11.2014 11:47

Новоселицькі податківці провели семінар про електронне адміністрування ПДВ |  Повідомлення податкової інспекції

З метою сприяння більшій поінформованості платників податків щодо застосування норм чинного податкового законодавства та змін до нього, в Новоселицькій об’єднаній державній податковій інспекції на постійній основі проводяться семінари.

Цього тижня відбувся черговий такий захід, де фахівці інспекції розповіли платникам податків про останні зміни в податковому законодавстві, а також обговорили шляхи вдосконалення адміністрування податків. Зокрема, в деталях зупинились на запровадженні системи електронного адміністрування податку на додану вартість, зазначивши, що впровадження електронного адміністрування ПДВ дозволить детінізувати сам податок та сприятиме взаємовигідному співіснуванню усіх учасників податкових відносин.

Відтак, починаючи з нового року платники податку на додану вартість зобов’язанні подавати звітність по ПДВ виключно в електронній формі, в зв’язку з чим тим суб’єктам господарювання, хто не отримав ключі електронного цифрового підпису, є потреба потурбуватись про їх отримання. Нагадали, що ключі видаються безкоштовно і термін їх дії становить два роки.

Державна фіскальна служба України до 15 грудня передає Державній казначейській службі реєстри платників ПДВ. Платникам ПДВ Казначейська служба автоматично відкриватиме рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ. Податкові накладні та розрахунки коригування до них будуть оформлятися лише в електронній формі. А от реєстри виданих та отриманих податкових накладних починаючи з наступного року платник ПДВ вести не повинен як і не повинен подавати до контролюючого органу копії записів реєстрів в електронному вигляді.

В Єдиному реєстрі податкових накладних з 1 січня 2015 року можна буде зареєструвати податкову накладну та розрахунок коригування до неї лише за наявності на електронному рахунку платника зарезервованої суми ПДВ під цю накладну чи розрахунок. Сума податку обчислюється згідно формули. Тобто, для започаткування електронного адміністрування ПДВ платникам доведеться перерахувати певну суму коштів з поточного рахунку на рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ.

Джерелом самостійної сплати грошових зобов’язань з ПДВ стають також суми коштів, які обліковуються в системі електронного адміністрування ПДВ.

Суттєвим моментом у процедурі бюджетного відшкодування ПДВ є те, що сума, яка підлягає бюджетному відшкодуванню не повинна перевищувати суму, обчислену відповідно формули зазначеної в пункті 2001.3 статті 2001 ПКУ на момент подання платником податкової декларації.

В той же час податкові зобов’язання, визначені документальними перевірками чи в зв’язку з поданням уточнюючого розрахунку, та штрафні санкції і пеня будуть сплачуватись платником податку лише з поточного рахунку.

На завершення семінару фахівці податкової інспекції відповіли на питання платників податків.
  • Автор:Марина Бурдужук, головний державний інспектор з питань інформаційно-комунікаційного супроводження Новоселицької ОДПІ

Новоселицька районна рада