Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новоселицька районна рада

Новини

28.09.2020 15:50

Привітання голів районної ради Дмитра ВАКАРЮКА та райдержадміністрації Олега МЕЛЬНИЧУКА з Всеукраїнським днем бібліотек |  Вітаємо!
Привітання голів районної ради Дмитра ВАКАРЮКА та райдержадміністрації Олега МЕЛЬНИЧУКА з Всеукраїнським днем бібліотек ШАНОВНІ БІБЛІОТЕЧНІ ПРАЦІВНИКИ РАЙОНУ!
Всім відомо, що книга проходить з нами все наше життя,
починаючи з дитячих казок, які мама читає нам в дитинстві,
закінчуючи книгами, які ви читаєте на дозвіллі!
Величезна подяка і вдячність всім працівникам бібліотек
за їх самовіддану працю! Напередодні свята бібліотекаря
хочеться побажати всім більше читати, відкривати для себе
нові твори і поповнювати свою скарбничку знань! Працівни-
кам бібліотек хочеться побажати гарно проведених робочих
днів, нових цікавих авторів і особистого щастя! А ще ба-
жаємо вам, шановні бібліотекарі, творчої наснаги, міцного
здоров’я, натхнення, радості, добра і нових успіхів у вашій
шляхетній просвітницькій справі.
22.09.2020 10:04

Консультують фахівців системи безоплатної правової допомоги  |  Інформації
 Консультують фахівців системи безоплатної правової допомоги Новоселицьке бюро правової допомоги інформує про:
-Права дітей у школі: про збір коштів, булінг, чергування;
-Булінг: як діяти батькам і дітям.


17.09.2020 14:02

З нагоди Дня рятівника |  Заходи
З нагоди  Дня рятівника Заступник голови районної ради Ольга Цуркан спільно з головою районної державної адміністрації Олегом Мельничуком та міським головою Марією Нікорич привітали рятувальників Новоселиччини з нагоди професійного свята.
Зі словами вдячності за сумлінну і нелегку працю, високу ступінь довіри у суспільстві, врятовані життя звернулась Ольга Цуркан до особового складу Новоселицького РС УДСНС України у Чернівецькій області та побажала міцного здоров'я, мирного неба та сімейних гараздів.
Традиційно для святкового заходу не обійшлося без нагород та відзнак. За сумлінне виконання службових обов’язків, зразкову дисципліну, високий професіоналізм та з нагоди професійного свята представники особового складу рятувальників Новоселиччини були заохочені грамотами та подяками.
17.09.2020 13:54

Визначення місця проживання дитини за наявності спору між батьками |  Інформації
Визначення місця проживання дитини за наявності спору між батьками Нерідко після припинення спільного проживання колишні закохані пари залишаються у вкрай конфліктних відносинах. Найбільш прикрою видається ситуація, в якій заручниками дорослих баталій стають діти. Одним із ключових питань, яке необхідно вирішувати батькам при припиненні спільного проживання, є те, з ким залишиться жити дитина.
Згідно зі статтею 160 Сімейного кодексу України, місце проживання малолітньої дитини визначається за згодою батьків, якщо дитина не досягла 10 років. Якщо ж дитині від 10 до 14 років, вона спільно з батьками бере участь у прийнятті рішення щодо свого місця проживання. В свою чергу, дитина, якій виповнилося 14 років та батьки якої проживають окремо, самостійно приймає рішення щодо місця свого проживання.14.09.2020 09:34

Як батькові реалізувати право на декретну відпустку? |  Інформації
Як батькові реалізувати право на декретну відпустку? Багато хто цікавиться питанням чи можливий декрет для чоловіків. Це зручно в тому випадку, коли наприклад, у матері дитини високооплачувана робота і мама - "бізнес-вумен" не хоче сидіти три роки вдома і займатися одним лише вихованням дитини; або ж в сім'ї хочуть так званої рівноправності і подружжя "ділять такий вид відпустки навпіл між собою" або в інших життєвих ситуаціях.


09.09.2020 16:13

Про роботу Новоселицького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області  |  Інформації
Про роботу Новоселицького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області

Робота Новоселицького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Чернівецькій області (далі – Новоселицьке відділення управління) по забезпеченню основних статутних напрямів роботи триває у штатному режимі. Пріоритетним напрямом для працівників відділення залишається повсякденна кропітка робота з людьми, надання необхідної консультації, а також соціальної підтримки і допомоги. Наша мета – відсутність скарг та зауважень до роботи працівників відділення.
З початку 2020 року Новоселицьким відділення управління з метою забезпечення соціального захисту, компенсації втраченого заробітку, надання фінансової та медичної допомоги здійснено видатки на загальну суму 6,23 млн гривень.09.09.2020 10:31

Порядок складання, скасування та зміни заповіту |  Інформації
Порядок складання, скасування та зміни заповіту Відповідно до Цивільного кодексу України, кожний громадянин має право залишити за заповітом усе своє майно або частину його (не виключаючи предметів звичайної домашньої обстановки та вжитку) одній чи кільком особам як тим, що входять, так і тим, що не входять до кола спадкоємців за законом, а також державі або окремим державним, кооперативним та іншим громадським організаціям.
З цього питання консультують фахівці відділу «Новоселицьке бюро правової допомоги» Чернівецького місцевого центру з надання вторинної правової допомоги.


07.09.2020 13:37

Роз’яснення про вплив підвищення мінімальної заробітної плати з 01.09.2020 року на пенсійне забезпечення певних категорій громадян |  Повідомлення Пенсійного фонду
Роз’яснення про вплив підвищення мінімальної заробітної плати з 01.09.2020 року на пенсійне забезпечення певних категорій громадян Відповідно до ухвалених Верховною Радою України змін до держбюджету з 1 вересня цього року мінімальна заробітна плата зросла з 4723 гривень до 5000 грн.


07.09.2020 13:34

Відкритість для людей – головний принцип роботи Пенсійного фонду |  Повідомлення Пенсійного фонду
Відкритість для людей – головний принцип роботи Пенсійного фонду Питання пенсійного забезпечення важливе для кожної людини. Для того, щоб громадяни могли своєчасно оформити та отримати заслужену, справедливу пенсію, працівники Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області докладають максимум зусиль, сумління і професійного досвіду, а також активно впроваджують (використовують) новітні технології, які сприяють оперативності та комфортності надання послуг. Наша робота спрямована на те, щоб кожен пенсіонер отримував гідне пенсійне забезпечення, а той, хто наближається до пенсійного віку, зміг ґрунтовно та своєчасно підготуватись до його призначення.


07.09.2020 13:33

ВЕБПОРТАЛ ДОПОМАГАЄ ЗАОЩАДИТИ ВАШ ЧАС |  Повідомлення Пенсійного фонду
ВЕБПОРТАЛ ДОПОМАГАЄ ЗАОЩАДИТИ ВАШ ЧАС Одним із найбільш популярних завдяки зручності, простоті та доступності дистанційних сервісів є вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України. За його допомогою можна вирішити більшість питань пенсійного забезпечення, залишаючись удома.
ВИ МОЖЕТЕ:
• звернутись із заявою про призначення чи перерахунок пенсії;
• замовити виготовлення пенсійного посвідчення, в тому числі електронного;
• отримати довідки та інші документи, достовірність яких підтверджується QR-кодом (ОК-5, ОК-7, довідку про розмір пенсії, відомості про виплачену заробітну плату, сплачені страхові внески, набутий страховий стаж та інші);
• перевірити дані про трудову діяльність у розділі «Електронна трудова книжка»;
• здійснити попередній розрахунок майбутньої пенсії за віком за допомогою сервісу «Пенсійний калькулятор»;
• внести зміни чи уточнення персональних даних в Реєстрі застрахованих осіб;
• активувати послугу безкоштовного СМС-інформування з питань пенсійного забезпечення та отримати багато інших корисних послуг.


04.09.2020 11:12

Привітання голови районної ради Дмитра Вакарюка та голови райдержадміністрації Олега Мельничука з Днем підприємця |  Вітаємо!
Привітання голови районної ради Дмитра Вакарюка та голови райдержадміністрації Олега Мельничука з Днем підприємця Шановні підприємці Новоселиччини!
Щиро вітаємо вас з вашим святом – Днем підприємця!
У цей день ми віддаємо шану праці людей, які з великим завзяттям і наполегливістю, з власної ініціативи і з справжнім ентузіазмом освоюють економічний простір, проявляють себе в різних сферах нашого життя.
Майбутнє нашого краю нерозривно пов’язано з вашою роботою, ви – підприємці, вносите значний внесок у поповнення бюджету, створюєте нові робочі місця, забезпечуєте жителів необхідними товарами і послугами, берете участь в благодійних акціях.
На вас покладаються великі надії. І ваша активна, зацікавлена позиція, прагнення об’єднувати зусилля для створення нового – найкраща запорука успіху.
У день підприємця бажаємо вам радості і щасливого життя, швидко знаходити всі життєво важливі рішення і стрімко розвивати свою власну справу. Нехай менше трапляється невдач, а все, про що планується і про що мріється, здійснюється. Бажаємо натхнення, терпіння, рішучості і сміливості, нових досягнень! Нехай удача розпорядиться правильно і справедливо!
Нехай життя приносить чудовий настрій і радує вас! Миру і добра!03.09.2020 11:28

До бюджету Пенсійного фонду в Чернівецькій області надійшло власних доходів на 30,6 млн. грн більше, ніж торік |  Повідомлення Пенсійного фонду
До бюджету Пенсійного фонду в Чернівецькій області надійшло власних доходів на 30,6 млн. грн більше, ніж торік Завдяки тісній співпраці Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області з органами влади, місцевого самоврядування, Головним управлінням ДПС в Чернівецькій області, Управлінням Держпраці в Чернівецькій області та з територіальними органами Державної виконавчої служби за січень - серпень 2020 року до бюджету Фонду в області надійшло 1881,0 млн. грн власних доходів, що на 30,6 млн. грн (1,7%) більше, ніж за минулий рік.
Усі мобілізовані кошти спрямовані на пенсійні виплати буковинцям.
03.09.2020 11:26

Із 1 жовтня монети 25 копійок та банкноти гривні старих зразків, уведені в обіг до 2003 року, перестануть бути платіжним засобом в Україні та ​будуть вилучені з обігу​ |  Інформації
Із 1 жовтня монети 25 копійок та банкноти гривні старих зразків, уведені в обіг до 2003 року, перестануть бути платіжним засобом в Україні та ​будуть вилучені з обігу​ Про вилучення з обігу 25 копійок

• Монети 25 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні та будуть вилучені з обігу з 01 жовтня 2020 року. Тобто ними не можна буде розраховуватися за товари чи послуги.
• Чому? Тому що зараз 25 копійок не розмінюються через вилучення з обігу монет номіналами 1, 2 та 5 копійок, що відбулося торік. Завдяки їх вилученню з обігу ця проблема вирішиться.
• Але це не привід для хвилювання. Громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти ці монети на монети та банкноти інших номіналів, кратних 10 копійкам, упродовж наступних трьох років:
- упродовж першого року з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2021 року включно – в усіх відділеннях українських банків;
- упродовж трьох років з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2023 року включно – у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзенбанк Аваль, ПУМБ).

Про вилучення з обігу застарілих банкнот

• Банкноти гривні старих зразків, уведені в обіг до 2003 року, перестануть бути платіжним засобом в Україні та будуть вилучені з обігу з 01 жовтня 2020 року. Тобто ними не можна буде розраховуватися за товари чи послуги.
• Чому? Надто велика різноманітність банкнот і монет призводить до плутанини в гаманцях та зайвого часу під час здійснення розрахунків.
• Але це не привід для хвилювання, якщо ви маєте такі банкоти. Громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти їх банкноти на монети та банкноти інших номіналів та зразків упродовж наступних трьох років:
- упродовж першого року з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2021 року включно – в усіх відділеннях українських банків;
- упродовж трьох років з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2023 року включно – у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзенбанк Аваль, ПУМБ).
02.09.2020 15:20

У зв’язку з підвищенням мінімальної зарплати перераховано пенсії 65-річним буковинцям |  Повідомлення Пенсійного фонду
У зв’язку з підвищенням мінімальної зарплати перераховано пенсії 65-річним буковинцям Відповідно до ухвалених Верховною Радою України змін до держбюджету, з 1 вересня цього року мінімальна заробітна плата зросла з 4723 гривень до 5000 грн.
Згідно з положеннями ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", для осіб, які досягли 65-річного віку, мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Такий розмір пенсії встановлюється за наявності у чоловіків не менше 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу.
Враховуючи законодавчі зміни, з 1 вересня перераховано пенсії понад 41 тисячі буковинців. Перерахунок здійснено в автоматичному режимі без потреби особистого звернення громадян. Середній розмір підвищення склав близько сорока гривень.01.09.2020 10:33

Як влаштувати дитину в дитячий садок: електронна черга та пільги |  Інформації
Як влаштувати дитину в дитячий садок: електронна черга та пільги Дитячий садок – це новий етап в житті не тільки дитини, але й її батьків. Підхід до вибору дошкільного закладу в кожній родині індивідуальний. Ті батьки, сімейний бюджет яких дозволяє це зробити, віддають малюка в приватний дитячий садочок. Більшість же українських сімей може дозволити собі лише державний (комунальний) садок.
З огляду на високу народжуваність і брак місць в дошкільних державних установах, батьки стикаються з серйозною проблемою влаштування свого чада в дитячий садочок і тривалим очікуванням своєї черги. Таким чином, обрати садок і почати оформлення варто заздалегідь. Тим більше, що в Україні процедура реєстрації діток в дошкільні установи проводиться online.
Відділ «Новоселицьке бюро правової допомоги» розповість, як оформити дитину в садок в 2020-2021 році.Новоселицька районна рада