Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новоселицька районна рада

Документи

Рішення №2-2/15 від 03.12.2015. Про звернення до Чернівецької обласної ради «Щодо питання підвищення вартості оплати за здачу донорської крові»
завантажити документ
УКРАЇНА
НОВОСЕЛИЦЬКА РАЙОННА РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІІ позачергова сесія VІІ скликання

РІШЕННЯ № 2-2/15

03 грудня 2015 року
 м. Новоселиця

Про звернення до Чернівецької обласної ради
«Щодо питання підвищення вартості оплати
за здачу донорської крові»


Розглянувши висновок постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення №4 від 01 грудня 2015 року, керуючись частиною 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада:

В И Р І Ш И Л А:

1. Затвердити текст звернення депутатів районної ради до Чернівецької обласної ради «Щодо підвищення вартості оплати за здачу донорської крові», що додається.

2. Доручити виконавчому апарату районної ради у встановленому порядку направити текст звернення на адресу голови Чернівецької обласної ради.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступика голови районної ради Цуркан О.Д. та постійну комісію районної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення (Дубей І.Г.).


Голова районної ради  Д.Вакарюк


ЗВЕРНЕННЯ

 

Однією з актуальних проблем, яка з часом набуває дедалі більшого загострення, є забезпечення належного рівня невідкладної допомоги компонентами крові. Зазначене питання надзвичайно важливе, тим паче зараз, коли кількість людей, які потребують переливання збільшується у зв’язку з подіями, що мають місце на Сході країни.


Сумно визнавати, що донорство, стало проблемою хворих та лікарів, а не справою суспільства. Серед причин її виникнення є низький рівень оплати донорам. Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2006 року № 1821 затверджено оплату донорам в розмірі 160 гривень за 1 літр крові (фактична оплата - 52 грн. за 450 мл. крові). Вважаємо, що даний нормативний документ є застарілим, затверджений ним тариф є на сьогоднішній день економічно необґрунтованим і потребує негайного внесення змін.


Питання щодо підвищення вартості оплати за здачу донорської крові неодноразово піднімалося депутатами районної ради різних скликань. Також воно розглянуто і обговорено 01 грудня 2015 року на розширеному засіданні постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я VІІ скликання за участю керівників закладів охорони здоров’я району. Проте, ця проблема має загальнодержавне значення і не може бути вирішена на місцевому рівні.


Враховуючи вищезазначене, з метою забезпечення належного поповнення банку донорської крові та заохочення населення до лав донорства, просимо Вас підтримати наше звернення і клопотати перед Кабінетом Міністрів України щодо внесення змін до вказаної Постанови з затвердженням оплати за разову крово/здачу (450 мл. крові) в сумі 100 грн.


З повагою депутати Новоселицької районної ради VІІ скликання.


Заздалегідь вдячні!


Новоселицька районна рада

Оголошення

Голова районної ради Дмитро Вакарюк підписав розпорядження від 20.11.2019 року № 33-р про скликання 05 грудня 2019 року ХХVІІ чергової сесії районної ради VІІ скликання