Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новоселицька районна рада

Документи

Документ №1-31/15 від 28.07.2015. Звіт голови районної ради за період з червня 2014 року по травень 2015 року
завантажити документ

У К Р А Ї Н А
НОВОСЕЛИЦЬКА РАЙОННА РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ХХХІ чергова сесія VІ скликання
РІШЕННЯ №1-31/15

28 травня 2015 року                                                                                                                    м. Новоселиця

Про звіт голови районної ради за період
з червня 2014 року по травень 2015 року


Заслухавши та обговоривши звіт голови районної ради Кригана Р.В. за період з червня 2014 року по травень 2015 року, керуючись пунктом 17 частини 6 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Звіт голови районної ради Кригана Р.В. за період з червня 2014 року по травень 2015 року взяти до відома /додається/.

2. Відділу організаційного та інформаційно-аналітичного забезпечення районної ради висвітлити текст звіту на офіційному сайті районної ради та засобах масової інформації.


Голова районної ради                                                                                                                                                     Р.КриганЗвіт голови районної ради Р.В.Кригана
за період з червня 2014 року по травень 2015 року

Шановні колеги та запрошені!

Дотримуючись статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», складаю звіт про свою діяльність на посаді голови районної ради з червня 2014 року по травень поточного року.

Цей період був надзвичайно складним для нашої країни: відбулась Революція Гідності, Росією анексовано Крим, непроста ситуація складається в соціально-економічній та інших сферах, тривають реформи та найстрашніші випробування - на Сході, де фактично більше року йде війна.

Виходячи з цього, намагався роботу районної ради будувати з урахуванням цих та інших факторів, що безпосередньо впливали на вирішення нагальних проблем в районі.

Вже перша хвиля мобілізації показала, що наші Збройні Сили не готові забезпечити бійців всім необхідним. Тому своїм першочерговим завданням вбачав організацію сприяння у наданні допомоги військовослужбовцям, які захищають територіальну цілісність Вітчизни.

Зокрема, на прохання районної ради відгукнулися підприємства «Котелево-цегла», «Стопексім», «Фіорд», Прат «Агроспецмонтаж», ТОВ УПГ «Малинівка», ДП «М'ясо Буковини», МКП «Акорд», приватні підприємці Руссу Олексій, Сіма Костянтин, Бакун Андрій та Василь Адамович, які придбали або самостійно виготовили пічки – буржуйки, опалювальні котли, що були за допомогою волонтерів передані для потреб військових.

Під керівництвом районної ради було закуплено більше 30 бронежилетів. Мною особисто та заступником Горбатюком Василем Трояновичем більша частина з них була передана мобілізованим нашим землякам на полігоні в Яворові. До придбання бронежилетів долучилася міська та Зеленогайська сільські ради, підприємство «Котелево-цегла», Асоціація підприємців «Новоселиччини», яку очолює Рошка Олексій Олексійович.

Спільними зусиллями районної, міської та сільських рад, колективів організацій і підприємств, закладів охорони здоров’я, освіти, приватних підприємців, осередків політичних партій, церковних громад та небайдужих громадян для військовослужбовців зібрано та передано на Схід значну кількість продуктів харчування, засобів гігієни, медикаментів, теплих речей тощо.

Посильний вклад в цю добру справу зробили Котелівська, Магальська, Зеленогайська, Топорівська, Рідківська, Мамалигська, Подвірненська, Слобідська, Боянська, Рокитненська, Диновецька, Драницька, Щербинецька та інші територіальні громади. Активно в цьому напрямку працювали наші комунальні установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги», «Центральна районна лікарня», «Центральна районна аптека №26».

Окремі слова вдячності хочу висловити всім керівникам і працівникам закладів освіти, культури та бібліотек, які організовували та проводили різноманітні заходи направлені на допомогу нашій армії та вихованню патріотизму.

Особлива увага приділялась наданню допомоги сім’ям учасників АТО. Зокрема, районна рада та керівники сільгосппідприємств підтримали ініціативу голови районної Асоціації сільських рад Василя Корнецького, що дозволило створити районний резервний фонд зерна близько 24 тонн. На сьогоднішній день понад 40 родин одержали відповідну допомогу. За це хочу подякувати головам агроформувань Олексію Керцоя, Анатолію Єсипчуку, Андрію Мельничуку, Миколі Дупешко, Миколі Попову, Степану Глігору, Аркадію Балану та Миколі Лупулу.

Районною радою спільно з Новоселицьким державним спеціалізованим лісництвом АПК, в міру можливого, сім’ї мобілізованих забезпечували дровами. Також разом з сільськими головами та керівником Червоного Хреста відвідували родини військовослужбовців, яким надавалася відповідна допомога.

За посильний вклад у наданні гуманітарної допомоги слова вдячності хочу висловити керівнику районної організації Товариства Червоного Хреста Марині Глігор, ТОВ «Фарма-Бук», ФГ «Власта ЛЮКС», СТОВ ім. Суворова, «Укртелекому» церковним громадам Маршинців, Строїнців та Селища, представникам політичних партій, депутатам районної ради Шкуматову Володимиру Григоровичу, Томульцю Аркадію Кузьмичу; Каланчі Діну Володимировичу, Грицунику Анатолію Петровичу, Бежану В’ячеславу Васильовичу; Агратіні Руслану Олексійовичу; Штефлюку Івану Васильовичу, Сорочану Івану Омеляновичу, Зеліско Володимиру Леонтійовичу та всій активній частині новоселицької громади.

Завдячуючи розумінню і згуртованості депутатського корпусу внесено зміни до відповідних районних програм, що дозволило своєчасно закупити необхідне військове спорядження та забезпечити надання одноразової грошової допомоги пораненим в зоні АТО бійцям в сумі 5880 грн. кожному, родинам мобілізованих на загальну суму 120 тис. грн. та 40-а переселенцям на суму 17 250 грн.

На даний час спільно з Чернівецькою обласною радою вживаються заходи щодо оздоровлення дітей учасників АТО у Польщі.

На часі постало питання об’єднання учасників АТО. Тому районною радою було підтримано ініціативу створення Громадської організації «Спілка учасників АТО Новоселиччини». Виконавчим апаратом надано допомогу у розробці Статуту організації, рішенням сесії виділено приміщення для її роботи, а також вирішено питання щодо тимчасового зберігання продуктів харчування та речей для наших захисників. Керівником організації обрано учасника АТО Едуарда Придолоба. Ним особисто здійснено ряд виїздів з гуманітарною допомогою на Схід. Один - за моєю участю, депутата районної ради Василя Івановича Шаларя та начальника міграційної служби Доріном Ватаманом. Посильну допомогу в організації забезпечення пальним таких поїздок надавали податкова інспекція, райспоживспілка, «ПриватБанк», депутат Олександр Шкуматов, міська рада, за що їм велике спасибі.

За вагомий вклад у волонтерську діяльність та організацію поїздок на Луганщину та Донеччину районна рада спільно з районною державною адміністрацією сьогодні хотіли відзначити Почесною грамотою керівника Громадської організації «Спілка учасників АТО Новоселиччини» Едуарда Придолоба та Подякою Яна Сірякова. На даний час вони перебувають з п’ятою гуманітарною місією на Сході держави, тому вручення нагород відбудеться після їх повернення.

В сесійній залі присутній Василь Цвинда, якому я хочу вручити Подяку за активну волонтерську діяльність.

Шановні депутати, присутні!

У звітному періоді проведено 8 сесій районної ради, з них 4-ри позачергові. Розглянуто 92 питання, що в цілому дозволило забезпечити функціонування закладів охорони здоров’я, освіти, культури, спорту та інших організацій і установ.

Виступи депутатів на сесіях носили конструктивний характер. Особливо - коли обговорювались питання, які стосувались пересічних громадян та виділення коштів з районного бюджету. До прикладу - пасажироперевезення, забезпечення хворих медикаментами, соціальна підтримка малозабезпечених і учасників АТО, фінансування програм та об’єктів соціально-культурного призначення.

Приємним є той факт, за що хочу подякувати обранцям, що до сесійної зали не вносились популістські проекти рішень. Водночас всі прийняті радою рішення відповідали чинному законодавству, про що свідчить відсутність фактів їх відміни.

Пропозиції та зауваження, які вносилися депутатами, знаходили своє відображення в рішеннях сесій. Зокрема, за їх результатами:

- КУ ЦРЛ придбано автоклав та кардіографи – пропозиція депутата Сухораба В.С.;

-збільшено до 700 гривень розмір щомісячної грошової допомоги вдовам померлих учасників бойових дій в Афганістані – пропозиція Вакарюка Д.І.;

-відділом Держкомзему оприлюднено в ЗМІ інформацію про наявність земель запасу – пропозиція депутата Кота О.С.;

-виділені кошти на капітальний ремонт спортзалу у приміщенні кінотеатру – пропозиція депутатів Говорняна С.В., Нікітіна О.В., Стаднічука Ю.В.

На жаль, невирішеними залишаються пропозиції депутатів щодо створення належних умов роботи Центру з надання адміністративних послуг, розблокування автотранспорту на вулиці Котовського та інші.

У звітному періоді було внесено 10 депутатських запитів. Найбільш активними у зазначеному напрямі роботи були депутати -Попадюк, Маноляк, Вакарюк, Стаднічук та Одажіу.

Звичайно, що 10 запитів – це досить незначна кількість. Може у депутатів є певні розчарування, що переважна частина із них не знаходять практичного втілення. Проте є такий вислів: «Хто стукає, тому відчиняють». До прикладу, депутатом Сухорабом Василем Степановичем тривалий період порушувалось питання щодо встановлення світлофору на перехресті вулиць Котовського та Центральної. Йшли дискусії, перемовини, мали місце і формальні відписки зі сторони окремих служб. Але питання все ж таки було вирішено позитивно. З грудня 2014 року світлофор запрацював. Аналогічний приклад - з 2011 року Маноляк Фіалка Лазарівна неодноразово зверталась щодо виділення коштів на капітальний ремонт даху Чорнівського НВК. У березні поточного року рішенням сесії було виділено близько 1 млн. гривень. Сподіваємось, що найближчим часом на учбовому закладі буде новий дах.

Користуючись нагодою, що у сесійній залі присутні керівники районної державної адміністрації, підприємств, установ, міський та сільські голови прошу Вашого сприяння у задоволенні депутатських запитів та уникненні формальностей їх розгляду.

За період звіту проведено 5-ть засідань Координаційної ради. В порядок денний цього дорадчого органу включались ті питання, які потребували надання додаткових роз’яснень та вирішення проблем територіальних громад району. Зокрема з міським та сільськими головами обговорювались зміни до Податкового, Земельного та Бюджетного кодексів, законодавства щодо реєстрації об’єктів нерухомого майна, проблеми у проведенні русло-регулюючих робіт в поймі річки Прут, формування місцевих бюджетів, розробка планів розвитку територіальних громад, робота Центру з надання адміністративних послуг тощо.

За результатами розгляду цих та інших питань були прийняті відповідні рішення, в тому числі звернення на адресу вищих державних органів влади.

Шановні колеги!


Одним із важливих напрямів роботи районної ради є управління комунальною власністю. На сьогоднішній день обліковується 23 об’єкти спільної власності територіальних громад району. Будівлі, споруди та окремі приміщення цих об’єктів передані відповідно в оперативне управління – 20, господарське відання – 1, позичку – 4, оренду – 37.

Для належного збереження комунального майна в приміщенні районної ради частково замінено вікна, рішенням 30 сесії в березні цього року виділено кошти в сумі 50 тис. грн. на поточний ремонт будівлі редакції газети «Слово правди».

У звітному періоді відділом комунальної власності ініційовано участь в 6 конкурсах проектів та програм розвитку, що фінансуються вітчизняними та іноземними грантодавцями. Зокрема подано 82 проектні заявки від 25 сільських рад району в сферах вуличного освітлення, ремонту доріг, енергозбереження та реконструкції котелень в межах Проекту ПРООН "Зміцнення потенціалу місцевих органів влади як фактор сталого розвитку України" (Хабітат).

В рамках Конкурсу проектів Посольства Федеративної Республіки Німеччина подано заявку на встановлення платформи для руху пацієнтів міжповерховими сходами у Стаціонарному відділенні для постійного або тимчасового проживання пенсіонерів, інвалідів та одиноких непрацездатних громадян села Стальнівці. Результати конкурсного відбору будуть відомі у липні-серпні поточного року.

В жовтні 2014 року в рамках Спільної операційної програми "Румунія-Україна-Республіка Молдова" районною радою завершено проект "Розробка та управління комплексними міськими планами розвитку". За результатами реалізації зазначеного проекту румунською компанією «Фаст трейнінг консалтинг» випущено збірку українською та румунською мовами, в основі якої лежить план соціально-економічного розвитку та підвищення благоустрою території Новоселицького району.

Районною радою спільно з районною державною адміністрацією та громадськими організаціями населених пунктів Чорнівка, Динівці, Довжок, Берестя в рамках проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ», заплановано найближчим часом реалізувати заходи із заміни вікон в освітніх закладах зазначених сіл. У свою чергу, Комунальною установою «Новоселицька центральна районна лікарня» реалізується Проект «Медицина в надзвичайних ситуаціях», яким передбачено здійснення ремонту операційного блоку хірургічного відділення лікарні та придбання двох санітарних автомобілів з медичним обладнанням. Загальна кошторисна вартість Проекту складає 587 тисяч євро. Наразі проводиться ремонт хірургічного відділення та розпочаті тендерні процедури.

Шановні депутати, присутні!


Поряд з позитивом є в нашій спільній роботі і недоліки. На сьогоднішній день, досить непростим є питання відвідування депутатами пленарних засідань, президій та постійних комісій. Переважна більшість обранців добросовісно виконують ці законодавчі вимоги. Проте є депутати, які у звітному періоді, взагалі не відвідували ці робочі органи ради. Тому хочу наголосити, що важливим аргументом виконавчого апарату буде неухильне забезпечення виконання рішення, яким надано дозвіл в засобах масової інформації після кожного сесії, президії та комісії публікувати прізвища депутатів, які не брали участі в їх роботі.

Ще одним прикрим фактом є те, що окремі депутати після оголошення перерви покидають сесійну залу. Це є виявом неповаги до своїх колег.

Також хочу звернутись до сільських голів і просити щоб поважали громаду Новоселиччини в особі депутатів районної ради та керівництво району і брали участь в сесіях до завершення її роботи. З цього приводу прошу сприяння у голови районного відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Василя Івановича Корнецького.

Є також певні проблеми зі звітами депутатів та особистим прийомом виборців. Районною радою на забезпечення вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус депутатів місцевих рад» у 2012 році було прийнято рішення «Про проведення звітів депутатів районної ради УІ скликання». Однак жоден із депутатів не прозвітував про свою діяльність за 2014 рік. Також до районної ради від окремих жителів надходять усні звернення про те, що в місцевій пресі щомісячно опубліковуються графіки прийому виборців, а самі депутати їх не дотримуються. Водночас до виконавчого апарату районної ради для розміщення на сайті надано письмову інформацію про прийом громадян тільки депутатом Діною Віссаріонівною Романчук.

Беручи до уваги, що соціально-економічна ситуація в країні є непростою, і має безпосередній вплив на процеси, що відбуваються в районі, прошу колег-депутатів врахувати ці недоліки в майбутньому.

Шановні присутні!


Звичайно, всім нам би хотілось щоб в районі будувалися нові школи, садочки, ремонтувалися дороги, щоб міська та сільські громади процвітали, щоб більш ефективно працювала медицина, освіта, культура, розвивався спорт. На жаль, в країні триває війна, яка забирає значну частину бюджету. Разом з тим, всі ми знаємо, що на даний час, наш район забезпечує себе коштами всього на 7 відсотків, більше 90 відсотків –це субвенції, що надаються державою та йдуть в основному на заробітну плату та енергоносії. Коштів на проведення капітальних і поточних ремонтів об’єктів соціально-культурного призначення практично немає. Разом з тим, у звітному періоді з районного, міського та сільських бюджетів фінансувалося будівництво і реконструкція окремих об’єктів соціально-культурного призначення, виділялися кошти на реалізацію заходів в рамках районних програм, відкрито садочок в селі Остриця, пункт швидкої допомоги в Мамализі, отримано 2 нові реанімобіля. Вирішується питання про відкриття такого ж пункту в Черленівці та забезпечення його новим транспортом. Очікується надходження з державного бюджету 8 млн. на будівництво Рідківської ЗОШ та більше півтора мільйона - на капітальний ремонт доріг.

Шановні колеги!

Ми разом з вами працюємо та живемо в новітній історії України. Вище керівництво держави взяло курс на децентралізацію влади. Зокрема вже в цьому році міська та сільські ради прийняли ряд нових податків. Передбачається, що отриманні кошти будуть спрямовані на розвиток місцевих громад.

Водночас експерти та фахівці дійшли висновку, що адміністративно-територіальний устрій держави є застарілим та неефективним. Тому одним із напрямів децентралізації є формування самодостатніх територіальних громад, які б володіли відповідними матеріальними і фінансовими ресурсами, об’єктами соціальної інфраструктури необхідними для ефективного виконання покладених на них завдань і функцій.

Цей процес є непростим. Тому ми разом з Вами повинні не стояти осторонь, а якомога активніше залучатись до нього.

Шановні депутати, запрошені!

Підсумовуючи звіт, хочу подякувати депутатам, представникам органів виконавчої влади, міському і сільським головам, керівникам правоохоронних структур, підприємств, установ та організацій, засобам масової інформації та всім, хто протягом цього часу допомагав порадою, підтримкою чи просто добрим словом, адже доводиться проходити випробування владою у складний час. Водночас, я переконаний, що новоселицька громада гідно пройде через усі нинішні випробування.

Користуючись нагодою, вітаю всіх з Днем святої Трійці, який будемо відзначати за декілька днів! Бажаю миру, міцного здоров'я та Господнього благословіння.

Новоселицька районна рада