Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новоселицька районна рада

Документи

Рішення №2-31/15 від 28.05.2015. Про підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку Новоселицького району за перший квартал 2015 року
завантажити документ

У К Р А Ї Н А
НОВОСЕЛИЦЬКА РАЙОННА РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ХХХІ чергова сесія VІ скликання

РІШЕННЯ №2-31/15

28 травня 2015 року                                                                                                                 м. Новоселиця

Про підсумки виконання Програми економічного і
соціального розвитку Новоселицького району за
перший квартал 2015 року


Заслухавши доповідь начальника управління економіки та розвитку інфраструктури районної державної адміністрації Істратій Л.В. та співдоповідь голови постійної комісії районної ради з питань планування бюджету, фінансів та управління об’єктами спільної власності територіальних громад району Томульця А.К. «Про підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку Новоселицького району за перший квартал 2015 року», враховуючи висновки постійної комісії районної ради з питань планування бюджету, фінансів та управління об’єктами спільної власності територіальних громад району, керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Доповідь начальника управління економіки та розвитку інфраструктури районної державної адміністрації Істратій Л.В. та співдоповідь голови постійної комісії районної ради з питань планування бюджету, фінансів та управління об’єктами спільної власності територіальних громад району Томульця А.К. «Про підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку Новоселицького району за перший квартал 2015 року» взяти до відома.

2. Районній державній адміністрації спільно з виконавчими комітетами міської та сільських рад, керівниками підприємств, установ і організацій більш активніше вживати дієві заходи щодо забезпечення стабільної роботи всіх галузей економіки району, посилення соціального захисту населення, розвитку культури і спорту та залучення інвестицій.

3. Постійним профільним комісіям районної ради активніше вносити пропозиції та рекомендації, що матимуть позитивний вплив на хід виконання заходів реалізації основних положень Програми.

4. Відділу організаційного та інформаційно-аналітичного забезпечення районної ради (Туряк З.В.) висвітлити текст звіту на сайті районної ради та засобах масової інформації.

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на голову районної державної адміністрації Бойко Є.В. та постійну комісію районної ради з питань планування бюджету, фінансів та управління об’єктами спільної власності територіальних громад району (Томулець А.К.).


Голова районної ради                                                                                                                                                          Р.Криган


Тези доповіді
начальника управління економіки та розвитку інфраструктури
районної державної адміністрації на сесії районної ради 28.05.2015 року


Шановні депутати, запрошені, присутні!

Виконуючи Програму економічного та соціального розвитку на 2015 рік за І квартал поточного року наші з Вами спільні зусилля були направлені на покращення життя та добробуту мешканців нашого району. Багато добрих справ було зроблено завдяки добре скоординованій тісній співпраці виконавчої та представницької влади.

Одним із головних завдань влади району було визначено створення сприятливого інвестиційного клімату, залучення додаткових коштів у всі галузі народного господарства.

В рамках транскордонного співробітництва Україна-Румунія-Молдова в районі було завершено реалізацію двох проектів транскордонного співробітництва, а саме:

1. Проект транскордонного співробітництва «Підвищення безпеки життєдіяльності населення в долині річки Прут» (аплікант Новоселицька районна державна адміністрація). В рамках проекту виконані роботи по берегоукріпленню р.Прут «Ділянка №2» в с.Тарасівці – 180 м., встановлено 2 гідро поста в селах Магала та Маршинці, придбано 11 човнів, 11 катамаранів, 11 мініелектростанцій, 11 мотопомп, автомобіль, меблі (11 комплектів), 44 захисні костюми (для повені) та інший інвентар.

2. «Фанфари без кордонів» (проект реалізується Костичанівською сільською радою).

В рамках проекту придбано сценічний інвентар на 86,027 тис.грн., всього в рамках реалізації проекту використано 100,9 тис.грн. в т.ч.: 14,8 тис.грн. спів фінансування з сільського бюджету.

Також продовжується реалізація проекту «Медицина в надзвичайних ситуаціях та випадках – швидка відповідь транскордонним викликам» (Головний партнер – Новоселицька ЦРЛ).

Проект передбачає придбання двох автомобілів (швидка допомога; реанімобіль та обладнання для його оснащення), ремонт операційного блоку Новоселицької ЦРЛ та проведення ряду заходів, направлених на сприяння готовності до надзвичайних ситуацій в медичній сфері в межах транскордонної території Буковини і Молдови. Бюджет проекту - 1023,9 тис.Євро (в тому числі 587,851 тис.Євро для Новоселицької ЦРЛ), співфінансування з місцевого бюджету – 80,0 тис. Євро.

На сьогоднішній день в рамках проекту Новоселицькою ЦРЛ освоєно 1818,9 тис.грн., в т.ч.: придбано меблі – 30,6 тис.грн., комп’ютерну техніку – 86,4 тис.грн., послуги – 235,3 тис.грн. (друкована продукція, організація прес-конференції, розробка сайту, тощо), проводиться поточний ремонт операційного відділення Новоселицької ЦРЛ – 1466,6 тис.грн. Роботи ведуться згідно затверджених графіків.

Окрім цього, в рамках Проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» (фаза ІІІ) проводиться робота щодо реалізації чотирьох проектів із заміни вікон з використанням енергозберігаючих заходів в закладах освіти сіл Чорнівка, Динівці, Довжок та Берестя. Бюджет на 1 проект запланований в слідуючих пропорціях: Грант ПРООН– 5,0 тис.Дол.США – 75% від вартості проекту; Бюджет – 20% від вартості проекту; Громада – 5% від вартості проекту.

Отже, створення позитивного інвестиційного клімату в районі й надалі залишається пріоритетним напрямком роботи крайової влади.

Розвиток галузей економіки

Провідна галузь економіки району - сільське господарство. Сільгоспвиробництвом в районі займаються 15 агроформувань, серед яких: 2 приватно-орендних підприємства, 5 товариств з обмеженою відповідальністю, 2 сільськогосподарських виробничих кооперативи, 2 дочірніх і 4 приватних підприємства та 159 фермерських господарств.

За І квартал 2015 року в агропромисловому комплексі Новоселицького району проведена певна робота по збільшенню виробництва і реалізації сільськогосподарської продукції. З осені під урожай 2015 року по всіх категоріях господарств посіяно 8478 га озимих культур, з них 7413 га зернових, в т.ч. 5990 га пшениці, 1418 га ячменю та 1065 ріпаку. В сільськогосподарських підприємствах посіяно 5466 га озимих культур, з них 4463 га зернових, в т.ч. 4187 га пшениці, 276 га ячменю та 1003 га ріпаку.

Під урожай 2015 року в сільськогосподарських підприємствах району планується посіяти 11615 га ярих культур, що складає 60,6 % від ріллі в обробці.

За І квартал 2015 року по всім категоріям господарств проведено підживлення озимих культур на площі 5150 га, в т.ч. сільськогосподарськими підприємствами – 2820 га; посіяно всього ярих культур – 1480 га, вт.ч. с/г підприємства – 530 га.

Сільськогосподарськими підприємствами району за січень-березень 2015 року вирощено 15476 цнт худоби та птиці у живій вазі, в т.ч. ВРХ – 871 цнт, свиней – 9349 цнт, птиці – 5214 цнт. Валовий надій молока коров'ячого за січень-березень поточного року становить 6960 цнт, що складає 83,1% за відповідний період минулого року.

Станом на 01.04.2015 року в сільськогосподарських підприємствах району налічується 2552 гол ВРХ, в т.ч. корів 984 , свиней – 29382 гол, птиці – 22672 гол.

Промисловість

Промисловий комплекс району представлений підприємствами добувної промисловості, харчової промисловості, виробництва кормів для тварин, виробництва будівельних матеріалів, хімічної промисловості та виробництва меблів.

В районі діє 17 промислових підприємств основного кола статистики.

Протягом січня-березня 2015 року промисловими підприємствами району основного кола статистики (крім ТОВ «Буковина агротрейд-2011» та ТОВ «Арвіона», які звітують в Чернівцях) вироблено товарної продукції в діючих цінах на суму 74,3 млн.грн. (протягом січня-березня 2014 року – 17,6 млн.грн.).

До підприємств, які вносять вагомий внесок у виробництво промислової продукції в районі відносяться: ТОВ «Свіженька» (48%), ДП "М’ясо Буковини" ТДВ "Новоселицький птахокомбінат" (18%), ТОВ «УПГ Малинівка» (12%), ПрАТ «Мамалигівський гіпсовий завод» (10%) та ТОВ ТПК «Грін Рей» (8%), які виробили за І квартал 2015 року 96 % від продукції виробленої підприємствами основного кола району.

Основними факторами, які негативно впливають на виробничу діяльність промислових підприємств району й надалі залишаються: відсутність обігових коштів; відсутність стабільних замовників і ринку збуту; високий відсоток на залучення кредитних ресурсів.

Сфера державних фінансів

До місцевих бюджетів району за січень-березень 2015 року надійшло доходів (без трансфертів) у сумі 16,0 млн.грн., що на 516,0 тис.грн. або на 3,1% менше, ніж торік.

До загального фонду місцевих бюджетів надійшло 12,7 млн.грн., що становить 159,9 відсотків, та більше планових показників, затверджених місцевими радами на 4,8 млн.грн.

Із 32 місцевих бюджетів району забезпечено виконання планових показників по доходах загального фонду по всіх бюджетах.

Порівняно з минулорічними надходження до загального фонду місцевих бюджетів збільшились на загальну суму 4,6 млн.грн., або на 56,4 відсотки.

По одному сільському бюджету, а саме по Черленівській сільській раді не досягнуто рівня минулорічних надходжень на суму 13,0 тис.грн. – по єдиному податку з фізичних осіб – зменшилась кількість платників на 3 особи.

До спеціального фонду надійшло доходів у сумі 3,3 млн.грн. або 243,8 відсотків (+1,9 млн.грн.) до затверджених планових показників та на 5,1 млн.грн. менше ніж за аналогічний період 2014 року, (на 61,0 відсотки).

Станом на 01.04.2015 року податковий борг по Новоселицький ОДПІ до зведеного бюджету складав 9121,3 тис.грн., в тому числі до ДБ – 7227,49 тис.грн., до МБ – 1893,81 тис.грн.

Відповідно до 01.01.15 борг до Зведеного бюджету зменшився на 233,7 тис грн., до Державного бюджету – зменшився на 176,95 тис.грн.

Найбільші боржники ДБ:

ПДВ: ПП Переверзєв С.В. – 392,2 тис.грн, ТОВ "Новоселицький ЛГЗ" – 191,9 ти.грн., ПП «Радуга-Д» - 83,6 тис.грн, ПП Постолатій В.С. – 70,3 тис.грн., Павел Л.П. - 53,8 тис.грн., СТОВ «Тарасівці» - 31,8 тис.грн., ДП "Екосир" - 25,9 тис.грн.

Прибуток: ДП «БОДЕМ-П» – 3134,8 тис.грн., ВАТ «ПМК №152» - 260,5 тис.грн, ПП «Радуга-Д» - 135,0 тис.грн., БФ «Шлях до добра та спасіння» - 97,9 тис.грн.

Штрафні санкції: ДП «Екосир» - 58,8 тис.грн., ПП Дамян М.В. – 44,1 тис.грн, Буженіца В.В. – 33,8 тис.грн., БФ «Шлях до добра та спасіння» - 23,2 тис грн.

За рахунок погашення боргу протягом січня-березня 2015 року надійшло 689,3 тис.грн.

У виконавчому провадженні станом на 01.04.2015 року знаходиться 23 справ по 21 боржниках на загальну суму вимог 4663,2 тис грн.

Станом на 01.04.2015 року залишок майна у податковій заставі по Новоселицькій ОДПІ рахується по 3 підприємствам на загальну суму 459,6 тис.грн. (СГТзОВ „Тарасівці”, ВАТ „Чернівціоблпаливо”, ТзОВ „Припрутська ПМК-№152”).

Завдання щодо надходження власних доходів до Пенсійного фонду України на січень-березень 2015 року, становить 120,06 тис.грн., надійшло власних коштів 280,30 тис.грн., що більше доведеного завдання на 160,24 тис.грн., та більше на 105,10 тис.грн. ніж за аналогічний період 2014 року.

Єдиного внеску, розподіленого на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування при прогнозі на січень-березень 2015 за даними ОДПІ 19,4 млн.грн., надійшло 18,4 млн.грн., що менше на 917,6 тис.грн., та більше на 193,7 тис.грн., ніж за аналогічний період 2014 року.

Станом на 01.04.2015 року по управлінню Пенсійного фонду України рахується заборгованість:

- по єдиному внеску – 468,5 тис.грн., що менше на 224,9 тис.грн. ніж за аналогічний період 2014 року;

- заборгованість по сплаті страхових внесків - 326,2 тис.грн., що менше на 40,4 тис.грн., ніж за аналогічний період 2014 року;

- заборгованість по відшкодуванню пільгових пенсій – 542,6 тис.грн., що більше на 167,4 тис.грн. ніж за аналогічний період 2014 року.

На обліку в управлінні Пенсійного фонду України перебуває 21137 пенсіонерів. Середній розмір пенсії по району станом на 01.04.2015 становить 1213,29 грн.

Соціальна сфера та ринок праці

Особлива увага приділяється потребам інвалідів, яких в районі проживає 3739 чоловік.

За заявами і за рішенням Новоселицького BKK протягом січня-березня 2015 року видано 42 направлення на забезпечення протезно-ортопедичними виробами, 7 інвалідів отримали путівки в санаторно-курортні заклади, 2 дитини-інваліди направлено до Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів с.Костичани. Видано 7 направлень на інвалідні візки та 3 направлення на забезпечення виробами для спілкування та обміну інформацією.

Станом на 01.04.2015 року профінансовано допомог на суму 18863,4 тис.грн.. Заборгованість по виплаті допомог станом на 01.04.2015 р. відсутня. Профінансовано пільг на загальну суму 3229,7 тис.грн. та житлові субсидії на суму – 445,4 тис.грн.

З початку року проведено акцію «Милосердя» до Різдвяних свят, в ході якої отримали матеріальну допомогу та послуги 2570 громадян на загальну суму 269,0 тис.грн.

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника за 2014 рік становила 2267,0 грн., що на 4,1% більше ніж за 2013 рік.

Протягом І кварталу 2015 року проведено 3 засідання робочої комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій, соціальних виплат та орендної плати за земельні та майнові паї. Заборгованість із виплати заробітної плати станом на 01.04.2015 року становить 158,1 тис.грн.

З звітний період зареєстровано 8 колективних договорів. При реєстрації колективних договорів звертається увага на включення до них державних гарантій в оплаті праці, норм Генеральної та галузевої угод, збільшення фондів оплати праці.

Протягом січня-березня 2015 року створено 65 нових робочих місць, що складає 10,8% від річного завдання. За рахунок фізичних осіб підприємців та найманих осіб створено 65 робочих місць.

Ліквідовано 275 робочих місць, співвідношення створених до ліквідованих робочих місць склало 23,6%.

Протягом І кварталу 2015 року в Новоселицькому районному центрі зайнятості перебувало на обліку 862 осіб, з них безробітних - 544.

Соціально - демографічна структура незайнятих осіб на ринку праці за звітний квартал становила: робітники - 62% від безробітного населення; службовці - 27%; особи без професії або такі, що не потребують спеціальної підготовки - 11%; молодь до 35 років - 36%; жінки - 48 %; сільські мешканці складають - 82%.

В звітному періоді за сприяння служби зайнятості Новоселицького району працевлаштовані 69 осіб, з них безробітних – 41, з яких соціально-незахищеної категорії – 14. Протягом звітного періоду 3 особи отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

Освіта

По закладам освіти протягом І кварталу 2015 року проведено наступні роботи.

Проведено поточні ремонти на загальну суму 96,7 тис. грн., в т. ч.:

– поточний ремонт системи опалення Боянської ЗОШ – 61,7 тис. грн.;
– поточний ремонт системи опалення Костичанівської ЗОШ – 5,0 тис. грн.;
– поточний ремонт електроустановок в Слобідському НВК – 3,3 тис. грн.;
– поточний ремонт електроплит, заміна електротенів в Динівецькому НВК – 8,8 тис. грн.;
– поточний ремонт електроплит, заміна автоматів в Припрутському НВК – 2,1 тис. грн.;
– поточний ремонт щитка та заміна рубильника в Котелівському НВК – 2,7 тис. грн.;
– поточний ремонт електроустановок та заміна електролічильника в Тарасовецькій ЗОШ – 8,1 тис. грн.;
– поточний ремонт електроустановок та заміна кабелів в Новоселицькій гімназії – 3,1 тис. грн.;
– поточний ремонт електроплит, заміна автоматів в Новоселицькій ЗОШ №3 – 1,9 тис. грн.

Виготовлено проектно-кошторисну документацію на проведення капітального ремонту даху Чорнівського НВК – 7,5 тис. грн. (Роботи по капітальному ремонту даху Чорнівського НВК будуть розпочаті після завершення поточного навчального року. Вартість робіт – 997,8 тис. грн.)

На даний час розпочаті роботи по заміні вікон на металопластикові у Ванчиківецькій ЗОШ – 100,0 тис. грн. та по заміні вікон та дверей на металопластикові у Котелівському НВК – 15,0 тис. грн.

Охорона здоров’я

Пріоритетним напрямком в розвитку гуманітарної сфери району є належне функціонування галузі охорони здоров‘я населення.

Медична допомога мешканцям Новоселицького району надається КУ «Новоселицька центральна районна лікарня» та структурними підрозділами КУ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Новоселицького району» до складу якого входить 25 амбулаторія, 6 фапів та 4 ФП. В центрі працює 72 лікарів, 143 середніх медичних працівників.

Протягом І кварталу поточного року по Новоселицькій ЦРЛ не здійснювалися капітальні видатки за рахунок бюджетних коштів.

В КУ „Новоселицька центральна районна лікарня” за І квартал 2015 року проведені слідуючи роботи:

За рахунок спеціального рахунку придбано пральні - лічильник водний – 1 шт. на загальну суму 6540,00грн Ведеться контроль за станом обстеження вагітних, на апараті УЗД обстежено 487 вагітних, вроджені вади виявлено у 4 вагітних. 174 вагітних направлені в обласний діагностичний центр на УЗД і МГК і для оглухвилини на ТОКСНтиф.

Обстежено 487 вагітних і гінекологічних хворих - 723.

Малюкова смертність за 9 місяців 2014 року становить - 13,1 проміль.

За І квартал 2015 року зроблено 10 абортів

За І квартал 2015 року залучено коштів:

платних послуг – 149,2 тис. грн.

благодійних внесків – 0 тис. грн.

Житлово-комунальне господарство

За січень-березень 2015 року населенню району було нараховано до сплати за житлово-комунальні послуги 17049,6 тис.грн. Фактично сплачено, включаючи погашення боргів попередніх періодів 20729,5 тис.грн., що становило 121,6% до суми нарахувань.

Станом на 01.04.2015 року населення району заборгувало за житлово-комунальні послуги 3741,3 тис.грн., що менше на 3679,9 тис.грн. в порівнянні з початком року.

У структурі заборгованості найбільшу суму складає заборгованість за газопостачання – 3453,0 тис.грн., централізоване опалення – 114,0 тис.грн., централізоване водопостачання та водовідведення – 89,6 тис.грн., утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – 57,3 тис.грн.

Електроенергія та газопостачання

Станом на 01.04.2015 року заборгованість за спожиту електроенергію разом з штрафними санкціями по Новоселицькому району складає 14627,6 тис.грн., в т.ч. по населенню 13863,7 тис.грн. (без урахування пільг та субсидій), що у порівнянні з початком 2015 року більше на 627,1 тис.грн. та на 218,4 тис.грн. відповідно.

Рівень оплати за спожиту протягом січня-березня 2015 року електроенергію становив 96,7%, а по населенню – 81,9%.

Станом на 01.04.2015 року заборгованість за спожитий природний газ разом з штрафними санкціями по Новоселицькому району складає 4780,3 тис.грн., в т.ч. по населенню 3453,0 тис.грн. (без урахування пільги та субсидії), що у порівнянні з початком 2015 року менше на 2686,0 тис.грн. та на 3995,2 тис.грн. відповідно.

Рівень оплати за спожитий протягом січня-березня 2015 року природний газ становив 108,3%, а по населенню – 118,9%.

Новоселицька районна рада

Оголошення

Об’єкт оренди: нежитлові приміщення першого поверху поліклінічного відділення Комунального некомерційного підприємства «Новоселицька районна лікарня» загальною площею 19,4 кв. м., для облаштування кабінетів лікаря отоларинголога.