Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новоселицька районна рада

Документи

Звернення №681 від 06.10.2014. Щодо необхідності ініціювання внесення змін до законодавчих актів в частині спрощення порядку розробки проектів землеустрою з встановлення (зміни) меж населених пунктів (Віце-прем'єр-міністру України – Міністру регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Гройсману В.Б. та Міністру аграрної політики і продовольства України Швайці І.О.)
завантажити документ

Віце-прем'єр-міністру України –

Міністру регіонального розвитку,

будівництва та житлово-комунального

господарства України

Гройсману В.Б.


Міністру аграрної політики

і продовольства України

Швайці І.О.

 

 

Звернення

депутатів Новоселицької районної ради

Чернівецької області

 

На сьогоднішній день зміни меж потребують практично всі 42 населені пункти району. Це пов’язано з тим, що значна кількість громадської забудови та житлових будинків розміщена за їх межами, що не дозволяє здійснювати приватизацію земельних ділянок по визначеному виду цільового призначення та підключення до електричних і газових мереж. Така ситуація виникла у зв’язку з тим, що при розробці та затвердженні технічних документацій з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів їх площа збільшувалась, а проекти зміни меж не розроблялись.


Відповідно до статті 173 Земельного кодексу України проекти землеустрою щодо зміни меж населених пунктів розробляються з урахуванням генеральних планів. Разом з тим на роботи по оновленню та розробці генеральних планів необхідно близько 8,1 млн.грн. Таких коштів як в районному, так у міському і сільських бюджетах немає.


Слід зазначити, що межі населених пунктів в натурі (на місцевості) за раніше розробленими проектами не встановлювались. Водночас пункт 2 Перехідних та прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законів України щодо проведення робіт із землеустрою, пов'язаних із встановленням і зміною меж сіл, селищ, міст, районів» за №5003-IV від 21.06.2012 року дозволяє встановлювати межі населених пунктів та виносити їх в натурі (на місцевості) без розроблення (зміни) генеральних планів. У такому разі площа населених пунктів має відповідати тій, що зазначена у схемах землеустрою і техніко-економічних обґрунтуваннях використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень. А у разі їх відсутності - у проектах формування територій сільських рад.

З урахуванням зазначеного просимо вивчити дане важливе та характерне для всіх територіальних громад України питання та ініціювати закріплення на законодавчому рівні можливості розробки проектів зміни меж населених пунктів та винесенні їх в натурі на підставі техніко-економічних обґрунтувань використання земель та розвитку населених пунктів.Новоселицька районна рада