Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новоселицька районна рада

Документи

Звернення №6-21/14 від 30.01.2014. Звернення депутатів районної ради щодо суспільно-політичної ситуації в державі. Прийнято на XXI позачерговій сесії районної ради VI скликання від 30.01.14.
завантажити документ
ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Новоселицької районної ради

     Ми, депутати Новоселицької районної ради, занепокоєні щоденним ускладненням політичної кризи в Україні, яка стрімко переростає у громадянський конфлікт та може мати непередбачувані наслідки – подальша загибель людей, силові протистояння, в тому числі збройні конфлікти,  розподіл суспільства та країни в цілому, розпалювання міжнаціональної ворожнечі, некерованість соціально-економічними процесами, невизначеність у зовнішній політиці, втрата суверенітету, втручання у внутрішні справи України іноземних держав, висування територіальних претензій, міжнародна ізоляція тощо.
    Вважаємо, що на сьогоднішній день єдиним виходом із такої пакової ситуації є тільки досягнення домовленостей між Президентом України, лідерами опозиційних парламентських фракцій та парламентом в цілому. У свою чергу Верховна Рада України повинна стати центральним майданчиком для врегулювання ситуації, не самоусуватися від прийняття конкретних рішень щодо припинення протистоянь. Тому просимо керівництво Верховної Ради та народних депутатів, які практично своїми діями 16 січня 2014 року з прийняттям законів, які неприйняті суспільством та стали додатковим стимулом протистояння, підсилили ескалацію масових невдоволень, екстремізм, щоденно працювати над узгодженням національного примирення та виходу із конфлікту, що має місце в нашій державі, до повного його врегулювання.
    Позитивно схвалюємо перші кроки щодо врегулювання ситуації, зокрема:   
   Відставку уряду, визнання такими, що втратили чинність більшість «резонансних» законів, прийняття закону про амністію.
    Просимо Президента України, Верховну Раду України опозиційних лідерів політичних партій докласти максимум зусиль щодо формування в найкоротші терміни ефективного уряду, вишукування правових механізмів  повернення до Конституції 2004 року, а також розробити та прийняти законодавчу базу щодо створення виконкомів при радах, так як останні події засвідчили про назрілість та негайну необхідність вирішення  цього питання.
   Закликаємо усі сторони переговорного процесу, політиків та учасників акцій утримуватись в подальшому від заяв, закликів, дій та прийняття актів, що вносять дестабілізацію у суспільство, призводять до кровопролиття та громадянського конфлікту. Кожен непродуманий крок несе загрозу життю і здоров’ю мирних громадян, посилення свавілля і жорстокого поводження з людьми.  Не ставити вимог, які заведуть переговори у «глухий кут».
     Вважаємо неприпустимим силовий сценарій розвитку подій, в тому числі запровадження надзвичайного стану. Просимо усіх порозумітися і вирішувати наявні розбіжності шляхом діалогу, ухвалення рішень спрямованих на збереження спокою, злагоди та цілісності української держави. Ще не пізно досягти компромісу, припинити протистояння, що дозволить зберегти імідж України як мирної країни, в якій дотримуються права і свободи людини.


Прийнято на ХХІ позачерговій сесії
районної ради VІ скликання
від 30 січня 2014 р.

Новоселицька районна рада