Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новоселицька районна рада

Документи

Звернення №224 від 14.04.2014. Звернення депутатів районної ради до Верховної Ради України щодо економічної та політичної ситуації в країні. Прийнято на XXII сесії районної ради VІ скликання від 20.03.14
завантажити документ
ЗВЕРНЕННЯ

   Ми, депутати Новоселицької районної ради Чернівецької області, стурбовані щоденним загостренням кризи, яка складається в економічній та політичній сферах країни, занепокоєні ескалацією у рамках унітарності держави, стривожені постійними конфліктами, що призводять до смертей співвітчизників. Вважаємо, що в межах критичної ситуації, яка існує на даний момент, потрібно зробити все, щоб унеможливити розкол сильної нації – Українського народу, як на рівні людських відносин, так і територіальної цілісності.
     З жалем в серці мусимо констатувати, що події, які мали місце в Україні, ще довго будуть озиватися болем в серцях для мільйонів громадян, а особливо тих, хто втратив близьких. Прикро, що зміна влади відбулась із пролиттям крові.
     Ситуація, що динамічно розвивається вимагає від народних депутатів прийняття рішень та розробки проектів більш тісної співпраці з територіальними громадами та органами місцевого самоврядування. Нагальними аспектами сьогодення є необхідність забезпечення постійного процесу в прямих контактах з населенням, розуміння їх громадської позиції, ознайомлення із станом життя, визначення проблем і безпосередніх потреб, швидке реагування на їх вирішення. На жаль така ситуація далека від реальності, а більшість населення взагалі не знають своїх народних обранців.
     На нашу думку, підґрунтям такої співпраці повинно стати законодавче закріплення участі кожного окремо взятого народного депутата у розвитку територіальних громад. Не виконання ним взятих передвиборчих зобов’язань повинно призводити до дострокового припинення повноважень, яке ініціюватиметься із низів, тобто безпосередньо громадою. Така процедура повинна бути прозорою і, водночас, спрощеною.
     Звертаємо увагу народних депутатів на підбір помічників-консультантів, особливо тих, які працюють на платній основі за кошти громадян. Такі люди, в першу чергу, повинні бути фахівцями, користуватися повагою у населення. Пропонується шляхом внесення змін до Закону України «Про статус народного депутата України» посилити вимоги до помічників та законодавчо зобов’язати їх брати участь у всіх пленарних засіданнях рад, безпосередньому житті територіальних громад, що в подальшому забезпечить прийняття рішень, адекватних процесам, які відбуваються як в країні, так і на місцях.
     Як ніколи сьогодні потрібно децентралізувати державну владу, удосконалити систему функціонування місцевого самоврядування з передачею відповідних повноважень на місця. Це дозволить громадам самостійно вирішувати нагальні проблеми, визначати першочергові та другорядні завдання, ефективно перерозподіляти місцеві бюджети та зароблені кошти. З цією метою просимо якнайшвидше втілити в життя Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади.
     Вважаємо, що саме неналежна регіональна політика, яка велася впродовж 23-ох років, призвела до виникнення такої складної ситуації в державі, суттєвого розриву між народом та «верхами», які чинили свавілля, оскільки призначалися центральною владою, і у людей практично не було законної можливості впливу на них. Водночас народні обранці повинні зрозуміти, що без передачі на місця фінансових ресурсів, проведення ефективних змін в системі оподаткування, адміністративного устрою, роботі казначейства, максимального спрощення надання адміністративних послуг, створення належної бази для самостійного управління коштами, така місцева реформа буде «профанацією».
     Останні події, що відбуваються в країні засвідчують про суттєве підвищення інтересу громадян до суспільно-політичних процесів, їх прагнення брати участь у формуванні політики, зміні системи управління державою, прийнятті рішень та вирішенні ключових проблем.
     Сьогодні однією із форм реалізації прямої участі громадян у процесах, які відбуваються в країні, є вибори депутатів. Разом з тим, ми є свідками того, що виборче законодавство часто змінюється, протягуються ті положення, які обслуговують окремі політичні партії, фінансово-олігархічні групи, що беззаперечно породило у населення розчарування в об’єктивності встановлення результатів та не відображення реального волевиявлення.
     Тому важливим найближчим часом є прийняття, за попереднім широким обговоренням з громадянським суспільством, Виборчого Кодексу, в якому будуть виписані закони щодо обрання депутатів усіх рівнів, які відповідають європейським стандартам та стануть запорукою чесності і демократії.


Прийнято на XXII черговій сесії
Новоселицької районної ради
VI скликання від 20 березня
2014 року