Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новоселицька районна рада

Документи

Звернення №111 від 20.02.2014. Щодо підключення до газопроводів (Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики)
завантажити документ

УКРАЇНА
НОВОСЕЛИЦЬКА РАЙОННА  РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.  Чкалова, 7, м. Новоселиця, 60300, тел./факс: (0233) 2-02-01, тел. 2-09-60
Е-mail: ns.rayrada@ukr.net Код ЄДРПОУ 21423124

20.02.2014 №111

Голові Національної комісії,
що здійснює державне регулювання
у сфері енергетики

Тітенку С.М.

Шановний Сергію Михайловичу!

     Звертаємось до Вас за дорученням 30 сільських голів Новоселицького району Чернівецької області з метою відповідного реагування та детального вивчення ситуації, яка склалася на території району з питання підключення до газопроводів.
     Суть проблеми:
     У 2003-2009 роках у більшості населених пунктів району за власні кошти громади були побудовані внутрішні (вуличні) та підвідні газопроводи. Збором коштів та організацією робіт займалися вуличні комітети, що створювалися у селах.
     Будівництво газопроводу здійснювалось головним підрядником ПАТ «Чернівцігаз» на договірних засадах.
     Після завершення будівельних робіт з газифікації кожний громадянин отримав сертифікат на право власності на частку підвідного та сільського газопроводу. З метою дотримання та виконання вимог чинного законодавства (частина 4 та 5 статті 71 Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу») сільські ради ухвалили рішення щодо прийняття на баланс газопроводу сільської ради та його подальшу передачу на баланс ПАТ «Чернівцігаз» на умовах безоплатності та без переходу права власності для подальшої належної експлуатації.
     На даний час, для того, щоб приєднатися до газової мережі, замовнику необхідно сплатити близько 3000 грн. до вуличного комітету, та згідно постанови НКРЕ від 29.11.2013 № 1524 «Про встановлення ставок плати за стандартне приєднання до газових мереж на 2014 рік» від 6340 грн. до 10280грн. без ПДВ до ПАТ «Чернівцігаз». На нашу думку, до даних ставок плати включені витрати, які вже були здійснені жителями сіл під час будівництва газопроводу.
     Така ситуація призводить до масових невдоволень і загострення взаємовідносин між керівниками органів місцевого самоврядування, територіальними громадами та ПАТ «Чернівцігаз».
     Просимо розглянути дане специфічне питання та вивчити можливість внесення відповідних змін до нормативно-правових актів щодо зменшення вартості послуг, пов’язаних з приєднанням об’єктів замовника до газових мереж, що були збудовані за кошти громади.
     Як зразок, направляємо копії окремих документів сільських рад для врахування при розгляді даного питання.


З повагою
Голова районної ради                                                                                                                                                 Д. Шова