Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новоселицька районна рада

Документи

Звернення №278 від 29.04.2014. Щодо використання і обліку земель за межами населених пунктів (Прем'єр-міністру України та Голові комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин)
завантажити документ
 
УКРАЇНА
НОВОСЕЛИЦЬКА РАЙОННА  РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.  Чкалова, 7, м. Новоселиця, 60300, тел./факс: (0233) 2-02-01, тел. 2-09-60
Е-mail: ns.rayrada@ukr.netКод ЄДРПОУ 21423124

29.04.2014р.  №278

Прем’єр-міністру України
Яценюку А. П.

Голові комітету Верховної Ради України
з питань аграрної політики та
земельних відносин
Калетніку Г.М.Шановний Арсенію Петровичу!

Шановний Григорію Миколайовичу!

     Звертаємось до Вас за дорученням 30 сільських голів Новоселицького району Чернівецької області з метою ініціювання внесення змін до законодавчих актів в частині розширення повноважень органів місцевого самоврядування у галузі земельних відносин, що стосуються надання земель у власність, користування за межами населених пунктів, розпорядження землями колишньої колективної власності та розмежуванні земель державної і комунальної власності.
     Відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності" визначено, що землі в Україні з 01.01.2013 року вважаються розмежованими. Проте на практиці досить значна частина питань залишається неврегульованими.
     СУТЬ ПРОБЛЕМИ:
     Згідно Земельного кодексу України в редакції 1992 року у державній власності перебували всі землі України, за винятком земель, переданих у колективну і приватну власність. Водночас землі запасу були у віданні сільських рад.
     З введенням в дію Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року за №2768-III поняття «право колективної власності на землю» було вилучено і повноваження щодо розпорядження землями для сільськогосподарського використання за межами населених пунктів, зокрема землями запасу, перейшло районним державним адміністраціям, а з 01.01.2013 року Держземагентству.  
     У зв’язку із тим, що на законодавчому рівні не було чітко визначено статус земель колективної власності, при розробці проектів землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) та заміні земельних сертифікатів на державні акти, частина площ сільськогосподарських угідь вилучалась та відносилась до земель запасу, в тому числі землі під господарськими шляхами та прогонами, господарськими дворами та інші.
     Ситуація на даний час склалася таким чином, що сільськими радами втрачено повний контроль за використанням і обліком земель за межами населених пунктів. У свою чергу рішення уповноважених органів про надання земель у власність та користування приймаються без врахування інтересів та потреб територіальних громад. Окрім того не визначена процедура створення громадських сінокосів та пасовищ.
     Враховуючи зазначене та ініціювання проведення адміністративно-територіальної реформи і місцевого самоврядування, просимо не залишити поза увагою наші пропозиції.


З повагою
Голова районної ради                                                                                                                                                Р. Криган