Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новоселицька районна рада

Документи

Звернення №274 від 28.04.2014. Щодо процедурних умов в частині термінів попереднього оприлюднення проектів рішень (Прем'єр-міністру України та Голові комітету Верховної Ради України з питань свободи слова і інформації)
завантажити документ

 УКРАЇНА
НОВОСЕЛИЦЬКА РАЙОННА  РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.  Чкалова, 7, м. Новоселиця, 60300, тел./факс: (0233) 2-02-01, тел. 2-09-60
Е-mail: ns.rayrada@ukr.net Код ЄДРПОУ 2142312428.04.2014 № 274                                                                                    Прем’єр-міністру України
                                                              Яценюку А.П.
                                                   
    Голові комітету Верховної  
                                                                                     Ради України з питань
                                                                                     свободи слова і інформації
    Томенку М.В.

Шановний Арсенію Петровичу !
Шановний Миколо Володимировичу !

     Звертаємось до Вас за дорученням міського та 30 сільських голів Новоселицького району Чернівецької області щодо ініціювання перед Верховною Радою України питання про внесення змін до частини 3 статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» шляхом зменшення терміну оприлюднення проектів рішень з 20 до 5 робочих днів до дати їх розгляду на пленарному засіданні ради.
      Районною радою були направлені відповідні листи на адресу Української асоціації районних та обласних рад, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з клопотанням  щодо внесення відповідної ініціативи. Нажаль питання не було вирішено.
 
        Суть проблеми:
       В січні 2011 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про доступ до публічної інформації». Механізм, запропонований зазначеним Законом, загалом сприяє зростанню прозорості у роботі органів місцевого самоврядування. Однак його процедурні умови  в частині термінів попереднього оприлюднення проектів рішень не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду (на практиці до місяця) є такими, що призводять до зниження рівня якості роботи рад та ефективності вирішення і задоволення потреб громадськості. Особливо це стосується роботи міських та сільських рад, де потік заяв і клопотань щодо надання різних погоджень з земельних, житлових, соціальних та інших життєво-важливих питань вимагає проведення сесій практично щомісяця, що не дозволяє забезпечити виконання такого законодавчо встановленого терміну. Водночас, із-за цього, відсутня можливість своєчасного та оперативного коригування фінансового забезпечення функціонування бюджетних установ, що загалом викликає нерозуміння з боку громадян, призводить до звинувачень у бюрократизмі і негативного висловлювання роботою посадових осіб місцевого самоврядування.  
      Також у застосуванні норми оприлюднення проектів рішень за двадцять робочих днів вбачається обмеження прав депутатів, постійних комісій ради, органів виконавчої влади щодо внесення на розгляд сесій питань, які мають суспільний характер та потребують нагального вирішення в такий суспільно-політичний нестабільний час.
      За результатами вивчення громадської думки оптимальним вважається
5-ти денний термін оприлюднення проектів рішень (аналогічно 5-ти денному терміну офіційного оприлюднення вже прийнятих рішень ради).
      Неабияке занепокоєння у працівників органів місцевого самоврядування викликає введення відповідальності за несвоєчасне оприлюднення проектів рішень відповідно до новоприйнятого Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України "Про інформацію" (нова редакція) та Закону України «Про доступ до публічної інформації».
     Враховуючи вищезазначене, просимо підтримати наше клопотання.


З повагою
Голова районної ради                                                                                                                                                 Р. Криган