Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новоселицька районна рада

Документи

Звернення №273 від 28.04.2014. Щодо підключення до газопроводів (Прем'єр-міністру України)
завантажити документ
 
УКРАЇНА
НОВОСЕЛИЦЬКА РАЙОННА  РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


вул.  Чкалова, 7, м. Новоселиця, 60300, тел./факс: (0233) 2-02-01, тел. 2-09-60
Е-mail: ns.rayrada@ukr.net Код ЄДРПОУ 21423124


28.04.2014р. № 273    

Прем’єр-міністру України
Яценюку А. П.

Шановний Арсенію Петровичу!

     Звертаємось до Вас за дорученням 30 сільських голів Новоселицького району Чернівецької області з метою відповідного реагування та ініціювання перед Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, щодо детального вивчення ситуації, яка склалася на території району з питання підключення до газопроводів, що збудовані за власні кошти громади, та можливого внесення відповідних змін до Порядку розрахунку плати за приєднання об’єктів замовників до газових мереж, затвердженого постановою НКРЕ від 31.01.2013 за №77 з урахуванням зазначеного.
     Це специфічне питання стосується виключно Новоселицького району. З огляду на даний аспект, районною радою були підготовлені листи до НКРЕ, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, НАК «Нафтогаз України», Антимонопольного комітету України. Проте, надані стандартні відповіді в частині порядку розрахунку плати за приєднання замовника до газової мережі без врахування будівництва газопроводів за власні кошти громадян.
     Суть проблеми:
     У 2003-2009 роках у більшості населених пунктів району за власні кошти громади були збудовані внутрішні (вуличні) та підвідні газопроводи. Збором коштів та організацією робіт займалися вуличні комітети, що створювалися у селах. Будівництво газопроводу здійснювалось головним підрядником ПАТ «Чернівцігаз» на договірних засадах.
     Після завершення будівельних робіт з газифікації кожний громадянин отримав сертифікат на право власності на частку підвідного та сільського газопроводу. З метою дотримання та виконання вимог чинного законодавства (частина 4 та 5 статті 71 Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу») сільські ради ухвалили рішення щодо прийняття газопроводу на баланс сільської ради та його подальшу передачу на баланс ПАТ «Чернівцігаз» на умовах безоплатності та без переходу права власності для подальшої належної експлуатації.
     На даний час, для того, щоб приєднатися до газової мережі, замовнику необхідно сплатити близько 3000 грн. до вуличного комітету, та згідно постанови НКРЕ від 29.11.2013 № 1524 «Про встановлення ставок плати за стандартне приєднання до газових мереж на 2014 рік» від 6340 грн. до 10280грн. без ПДВ до ПАТ «Чернівцігаз».
     Враховуючи викладене, просимо Вашого сприяння у позитивному вирішенні такого важливого для Новоселиччини питання.


 
З повагою
Голова районної ради                                                                                                                                                  Р. Криган