Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

Культура

14.01.2022 18:44

Ювілейна, десята, Вашківецька Маланка відбулася сьогодні, 14 січня. З нагоди ювілею, під час свята відвідувачам представили артспоруду під назвою «Вашківецька Маланка»
Ювілейна, десята, Вашківецька Маланка відбулася сьогодні, 14 січня. З нагоди ювілею, під час свята відвідувачам представили артспоруду під назвою «Вашківецька Маланка» У відкритті заходу взяв участь перший заступник голови Чернівецької обласної ради Микола Гуйтор. Він привітав Вашківецьку громаду з ювілеєм та подякував, що наш край має такий туристичний магніт. "Вашківецька Маланка вкотре збирає безліч гостей, і не лише з нашого краю. Дякую вам, дорогі вашківчани, за те, що даруєте Буковині таке свято. Обласна рада сприяє та сприятиме надалі тому, аби Буковина пишалася таким дійством! Бажаю, аби Вашківецька Маланка ніколи не припиняла дарувати радість буковинцям та гостями нашого краю", - звернувся з головної сцени до глядачів Микола Гуйтор.


15.11.2021 10:54

ХТО ОТРИМАЄ ДЕРЖАВНУ ПРЕМІЮ ШОЛОМ-АЛЕЙХЕМА? ЧЕРНІВЧАНИН – У СПИСКУ ПРЕТЕНДЕНТІВ
ХТО ОТРИМАЄ ДЕРЖАВНУ ПРЕМІЮ ШОЛОМ-АЛЕЙХЕМА? ЧЕРНІВЧАНИН – У СПИСКУ ПРЕТЕНДЕНТІВ Чернівецького журналіста, історика та письменника Юрія Чорнея номінували на здобуття літературно-мистецької премії імені Шолом-Алейхема.


08.11.2021 18:19

Голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко зустрівся з Юрієм Гушкевичем, буковинським живописцем, членом Національної спілки художників України
Голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко зустрівся з Юрієм Гушкевичем, буковинським живописцем, членом Національної спілки художників України Приводом для зустрічі стала ініціатива Олексія Бойка започаткувати портретну галерею голів Чернівецької обласної ради, яку втілить митець. Наразі Юрій Гушкевич активно працює над відтворенням образів керівників області. Принагідно Олексій Бойко обрав картину авторства Юрія Гушкевича, яка незабаром займе своє місце в картинній галереї Чернівецької обласної ради.


11.10.2021 12:52

У Чернівцях відбудеться показ фільму «SHAKESPEARE. A FAREWELL TO ARMS...» та зустріч з режисером ОЛЕСЕМ ЧЕРНЮКОМ
У Чернівцях відбудеться 
показ фільму «SHAKESPEARE. A FAREWELL TO ARMS...» та зустріч з режисером ОЛЕСЕМ ЧЕРНЮКОМ Подія відбудеться 14 жовтня о 19:00 у Культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука (вул.Головна, 140) за сприяння Чернівецької обласної та Чернівецької міської рад.


15.09.2021 15:48

Голова обласної ради Олексій Бойко провів робочу зустріч із депутатом Чернівецької міської ради Дмитром Білоусом
Голова обласної ради Олексій Бойко провів робочу зустріч із депутатом Чернівецької міської ради Дмитром Білоусом Зустріч відбулася за підсумками візиту української делегації до Естонії, де він, нагадаємо, передав вітання від очільників обласної та міської влади Анатолію Лютюку та принагідно обговорив намір про підписання меморандуму про співпрацю Чернівецької обласної та міської рад із Центром української культури в Талліні. Співпраця передбачається у сфері культури, книговидання та освіти.


10.09.2021 14:58

Сьогодні 115-ті роковини смерті Антона Кохановського
Сьогодні 115-ті роковини смерті Антона Кохановського З цієї нагоди на Руському цвинтарі, де в родинному гробівці спочиває Почесний бургомістр Чернівців, пройшла церемонія вшанування його пам’яті. На заході були присутні радник голови Чернівецької обласної ради Петро Брижак, члени Обласного товариства польської культури імені А. Міцкевича на чолі з головою Владиславом Струтинським, депутат обласної ради Сергій Добржанський, представники місцевої влади та духовенство.


07.09.2021 09:35

До уваги молодих митців!
До уваги молодих митців! Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти оголошує конкурс на одержання у 2022 році щорічних грантів Президента України.


05.09.2021 11:37

Анатолій Лютюк отримав подяки від очільників краю
Анатолій Лютюк отримав подяки від очільників краю Депутат Чернівецької міської ради Дмитро Білоус від імені голови Чернівецької обласної ради Олексія Бойка та Чернівецького міського голови Романа Клічука передав подяки Анатолію Лютюку. Посадовці висловили слова вдячності з нагоди 30-ї річниці Незалежності України, за багаторічну плідну працю, вагомий особистий внесок у розвиток та популяризацію української культури та традицій.


07.06.2021 18:27

На Буковині за сприяння голови Чернівецької обласної ради Олексія Бойка презентували міжнародний культурно-соціальний проєкт «Таємниці України для тебе»
На Буковині за сприяння голови Чернівецької обласної ради Олексія Бойка презентували міжнародний  культурно-соціальний проєкт «Таємниці України для тебе» Захід відбувся в Культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука сьогодні. «Таємниці України для тебе» надихають та мотивують дізнаватись більше про нашу країну, у якої тисячолітня історія, свої традиції, культура та позитивне майбутнє. Це історії про різних майстрів, цікаві місця, автентичні рецепти української кухні та фантастичні творіння ручної роботи. «Чернівецька область унікальна, поліетнічна, багаторелігійна та прикордонна. Ми маємо тут переплетіння різноманітних субкультур і не використати цей елемент, який насправді є таємницею для більшості населення України для відкриття Чернівецької області просто не можливо. Команда, яка сьогодні буде презентувати соціо-культурний проєкт якраз і почне відкривати усі наші таємниці, починаючи від їжі - закінчуючи ремеслами, які скоро можуть зникнути», - наголосив Микола Гуйтор. Під час презентації організатори культурно-соціального проєкту закликали учасників заходу, серед яких були представники територіальних громад, взяти участь у конкурсі, який допоможе створити єдину базу даних нематеріальної спадщини України. В рамках проєкту також буде створено цікаві історико-культурні та гастрономічні маршрути регіонами України під назвою: “Зустрінемо, розкажемо, навчимо, пригостимо”.


29.03.2019 15:05

Передбачено кошти на продовження ремонтних робіт у закладах культури
Передбачено кошти на продовження ремонтних робіт у закладах культури Внесеними змінами до основного фінансового документу області на 2019 рік за рахунок розподілу вільного залишку загального фонду обласного бюджету передбачено спрямувати 2 млн. грн. для проведення ремонтно-реставраційних робіт приміщення Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М.Івасюка та 4 млн. грн. для заміни вікон у Чернівецькому академічному обласному українському музично-драматичному театру ім. О.Кобилянської.


18.03.2019 17:24

Відбудеться VIII Міжнародний конкурс-фестиваль «Перлина Fest»
Відбудеться VIII Міжнародний конкурс-фестиваль «Перлина Fest» За повідомленням Української асоціації районних та обласних рад, 26 травня 2019 року в Колонній залі Київської міської державної адміністрації відбудеться VІIІ Міжнародний конкурс-фестиваль дитячо-юнацької творчості «Перлина Fest». Це мистецьке дійство проходитиме під девізом «Творчість заради майбутнього!» та має на меті показати культурну різноманітність України, самобутність традицій, що передаються з покоління в покоління. До участі у конкурсі запрошують дитячі та молодіжні творчі об’єднання (як творчі колективи, так і індивідуальних виконавців). Учасники демонструватимуть свою творчість у наступних номінаціях: «Танцювальний конкурс», «Пісенний конкурс», «Інструментальний конкурс», «Автентична творчість», «Оригінальний жанр», «Патріотичний твір», «Художнє декламування».


12.04.2018 17:07

Іван Мунтян: Наша писанка – це зв’язок сьогодення з минулим
Іван Мунтян: Наша писанка – це зв’язок сьогодення з минулим Організаторів, гостей та учасників ІІІ етапу фестивалю-конкурсу «Розквітай, писанко!», який відбувся сьогодні, 12 квітня, привітав голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян. «Сьогоднішнє яскраве дійство є ще однією сторінкою Пасхальних святкувань на Буковині. Адже наша писанка – це сповнений глибокого змісту символ нашої культури та віри, зв’язок сьогодення з минулим. Дякую усім юним учасникам фестивалю, їхнім наставникам та батькам за небайдужість та щире прагнення популяризувати наші споконвічні традиції та духовні цінності», – відзначив керівник представницької влади регіону. Відтак, Іван Мунтян вручив переможцям та призерам конкурсу дипломи і сертифікати на грошові винагороди, а членам компетентного журі – подяки.


22.12.2017 14:55

Іван Мунтян: Буковинський край здавна славиться своєю багатою культурною спадщиною та неперевершеними майстрами мистецтв і самодіяльності
Іван Мунтян: Буковинський край здавна славиться своєю багатою культурною спадщиною та неперевершеними майстрами мистецтв і самодіяльності На цьому голова крайового парламенту Буковини Іван Мунтян наголосив сьогодні, 22 грудня, вітаючи організаторів та учасників обласної мистецької програми «Цвіт культури розвивайся», що відбулася у Чернівецькій обласній філармонії імені Дмитра Гнатюка.


27.11.2017 16:14

З нагоди153-річчя від дня народження «буковинської горлиці»
З нагоди153-річчя від дня народження «буковинської горлиці» В урочистій церемонії покладання квітів до пам’ятника видатній українській письменниці Ользі Кобилянській на Театральній площі Чернівців взяв участь та виступив заступник Голови Чернівецької обласної ради Віталій Мельничук. Звертаючись до представників мистецької та наукової еліти краю, він високо цінив внесок літературного генію Ольги Кобилянської у минувшину та сьогодення Буковини. Посадовець закликав присутніх берегти та плекати творчу спадщину видатної письменниці першої половини двадцятого століття, яка залишила незабутній слід в історії української та буковинської культури та літератури.


08.08.2017 13:40

На честь 183-ї річниці від дня народження «Буковинського соловія»
На честь 183-ї річниці від дня народження «Буковинського соловія» Заступник голови Чернівецької обласної ради Віталій Мельничук взяв участь та виступив на мітингу з нагоди 183-ї річниці від дня народження видатного українського письменника, педагога та просвітителя Юрія Федьковича, що відбувся у середмісті Чернівців біля пам’ятника нашому великому краянину.


Tеми