Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

Життя територіальних громад

03.06.2019 10:05

Іван Мунтян привітав сторожинчан із храмовим святом
Іван Мунтян привітав сторожинчан із храмовим святом Першої неділі літа керівник крайової представницької влади на запрошення Сторожинецької міської об’єднаної територіальної громади взяв участь та виступив на урочистостях з нагоди Дня міста Сторожинець. Він тепло привітав жителів та численних гостей найбільшої об’єднаної територіальної громади області, відзначив багаті та розмаїті господарські, національно-культурні та мистецькі традиції цього славного міста. «Уродженці Сторожинця – представники різних поколінь, конфесій та національностей живуть нині у всіх куточках світу», - зауважив Іван Мунтян у своєму вітальному слові.


11.01.2018 12:43

Громада села Йорданешти отримала довгожданий подарунок
Громада села Йорданешти отримала довгожданий подарунок Сьогодні, 11 січня 2018 року, Голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян взяв участь та виступив на урочистому відкритті нової споруди Йоданештської загальноосвітньої школи I – III ступенів Глибоцького району. У церемонії взяли участь Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, Міністр закордонних справ Румунії Теодор-Віорел Мелешкану, Міністр національного виховання Румунії Лівіу-Маріан Поп, голова Сучавської повітової ради Румунії Георге Флутур, Генеральний консул Румунії в Чернівцях Елеонора Молдаван, представники обласної, районної та місцевої влади, жителі Йорданешт та навколишніх сіл, представники мас-медіа, учнівська молодь. Учасники урочистого заходу вшанували хвилиною скорботного мовчання світлу пам’ять жителя села Тереблече Глибоцького району Володимира Анадимба, який 10 січня 2018 року загинув смертю героя внаслідок тяжкого поранення, отриманого в бою з російськими загарбниками та їх поплічниками на Сході України.


29.05.2017 10:30

Іван Мунтян: Гірські регіони та їх жителі потребують державної підтримки
Іван Мунтян: Гірські регіони та їх жителі потребують державної підтримки 28 травня на стадіоні «Карпати» селища Путила відбулося традиційне районне свято виходу на полонину «Полонинська ватра», участь у якому взяли сільгоспвиробники та фольклорні колективи Путильського району, а також ентузіасти-вівчарі. З вітальним словом до учасників та гостей цьогорічної «Полонинської ватри» звернувся голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян.


13.07.2016 08:50

З нагоди 350-річчя міста Сокиряни
З нагоди 350-річчя міста Сокиряни У день Святих Петра і Павла заступник голови Чернівецької обласної ради Віталій Мельничук взяв участь та виступив на урочистій церемонії, присвяченій Дню міста Сокиряни. Посадовець привітав жителів та гостей районного центру з нагоди 350-річчя першої писемної згадки про місто Сокиряни від імені голови обласної ради Івана Миколайовича Мунтяна та депутатського корпусу крайового парламенту. У вітальному слові Віталій Мельничук, зокрема, зазначив, що для розбудови та процвітання української держави вкрай необхідно відновити реальний діалог влади з місцевими громадами з тим, щоби спільно вирішувати нагальні проблеми людей. Він наголосив, що українська державність сьогодні гартується не тільки на Сході України, де точиться запекла боротьба з підступним ворогом, але й повсюди, де об’єднані територіальні громади перебирають на себе відповідальність за розвиток сіл, селищ, міст країни та відповідні владні повноваження.


12.07.2016 17:10

Громада села Грушівки на Глибоччині відзначила храмове свято
Громада села Грушівки на Глибоччині відзначила храмове свято Привітала місцевих жителів зі святом у день святих апостолів Петра і Павла перший заступник голови Чернівецької обласної ради Інга Маковецька. Посадовець відвідала святкове богослужіння у місцевій Петропавлівській церкві, відтак взяла участь в урочистих зборах, що відбулися у приміщення Грушівецької загальноосвітньої школи.


07.06.2016 17:03

Територіальні громади матимуть власне ФМ-мовлення
Територіальні громади матимуть власне ФМ-мовлення Така перспектива нового проекту «Мовлення громад на основі малопотужного ФМ-мовлення», який реалізовує Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення. Його впровадження в Чернівецькій області обговорили сьогодні, 7 червня, під час робочої зустрічі голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян та представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Чернівецькій області Любов Нечипорук.


13.05.2016 11:24

Обласна рада оголошує додатковий конкурс бізнес-планів для внутрішньо переміщених осіб
Обласна рада оголошує додатковий конкурс бізнес-планів для внутрішньо переміщених осіб 
Відповідно до розпорядження голови обласної ради №139 від 19 серпня 2015 року обласна рада оголошує додатковий конкурс бізнес-планів для внутрішньо переміщених осіб, які бажають розпочати або розширити свій бізнес у Чернівецькій області. Конкурс відбувається в рамках проекту «Покращення умов життя та соціальна адаптація внутрішньо переміщених осіб у Чернівецькій області» за підтримки ЄС. Для забезпечення прийнятних термінів підготовки заявок для усіх учасників оцінка бізнес-планів та визначення результатів Конкурсу буде проведена в такі терміни: - Термін подачі бізнес-планів – з 12 травня до 26 травня 2016 року, оцінка та оприлюднення результатів – до 31травня 2016 року. Максимальна сума фінансування в рамках додаткового конкурсу становить 30 тисяч гривень.


19.04.2016 15:26

На Путильщині обговорили можливості надання земельних ділянок учасникам АТО
На Путильщині обговорили можливості надання земельних ділянок учасникам АТО Питання виділення земельних ділянок учасникам АТО обговорювалось на нараді за участю сільських голів, керівників фермерських господарств, представників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Путильського району, яку провели голови РДА та райради. За словами представника відділу Держгеокадастру, нині в Путильському районі учасникам АТО виділено 44 ділянки. Заявлені потреби значно перевищують наявні можливості, оскільки резервів вільної землі обмаль. Було висловлено пропозицію про вивчення можливостей виділення земельних наділів за рахунок земель, відведених під випас худоби, але водночас наголошувалось на необхідності дотримання норм чинного законодавства та процедури виділення ділянок.


12.02.2016 18:51

Інга Маковецька побувала на Заставнівщині з робочою поїздкою
Інга Маковецька побувала на Заставнівщині з робочою поїздкою Перший заступник голови обласної ради Інга Маковецька здійснила робочу поїздку в Заставнівський район, де зустрілась з керівниками райдержадміністрації та Заставнівської міської ради. В ході спілкування обговорювались проблеми освітньої галузі району, створення належних умов для навчання учнів, добудови та ремонту шкіл району. Інга Маковецька відвідала Заставнівську школу та гімназію, де поспілкувалась з представниками педагогічних колективів, батьками та учнями, ознайомилась із проблемами навчальних закладів.


01.02.2016 16:22

Керівників районів та об’єднаних громад навчали готувати проекти для залучення в область зовнішніх ресурсів
Керівників районів та об’єднаних громад навчали готувати проекти для залучення в область зовнішніх ресурсів Питання підготовки грантових заявок та залучення зовнішніх ресурсів у Чернівецьку область розглядали сьогодні голови районних рад та райдержадміністрацій, а також голови об’єднаних громад на семінарі, який відбувся в обласній раді. Мова йшла про можливості громад брати участь у різноманітних проектах, в тому числі транскордонних, з метою вирішення актуальних проблем краю та розширення взаємовигідного міжрегіонального співробітництва. «Успішна реалізація транскордонних проектів наблизить Буковину до Євросоюзу», - зауважила начальник відділу регіонального розвитку та фінансового моніторингу обласної ради Тетяна Татарчук. Вона розповіла присутнім про європейські та американські організації та фонди, які відкриті до співробітництва з Україною, діючі сьогодні проекти та програми міжнародних організацій, фондів чи посольств іноземних держав, в рамках яких можуть бути реалізовані ідеї представників територіальних громад та неурядових організацій.


01.02.2016 12:47

У Чернівецькій обласній раді триває семінар для голів територіальних громад регіону
У Чернівецькій обласній раді триває семінар для голів територіальних громад регіону Голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян привітав учасників інформаційного семінару «Підготовка грантових проектів та залучення зовнішніх ресурсів у Чернівецьку область», що відбувається на базі обласної ради сьогодні, 1 лютого. «Чернівецька область здавна знаходилась на перетині міжнародних торгових шляхів. І нині, у 21-му столітті, наша область є активним учасником програм міжнародної технічної допомоги», – відзначив очільник представницької влади краю. Також посадовець поінформував учасників семінару про наявні здобутки та суми грантових і донорських коштів, залучених в рамках реалізації проектів транскордонного співробітництва. «Зараз в рамках програми «Румунія – Україна – Республіка Молдова» завершується облаштування міжнародних автомобільних пунктів перетину кордонів «Красноїльськ» та «Дяківці» вартістю 3,5 мільйони євро. А до програми прикордонного співробітництва «Румунія – Україна» на 2014-2020 включено проектну пропозицію від Чернівецької області із загальним бюджетом понад 4 мільйони євро, яка передбачає будівництво під’їзних шляхів до пункту пропуску «Красноїльськ»», – відзначив Іван Мунтян.


01.02.2016 12:04

Звернення голови Чернівецької обласної ради з приводу заяв окремих громадських діячів
Звернення голови Чернівецької обласної ради з приводу заяв окремих громадських діячів Як буковинець – громадянин України, румун за національністю – звертаюся до своїх краян, як до однодумців, так і до опонентів, з категоричною вимогою негайно припинити спекуляції навколо національного питання. Упродовж усієї своєї політичної кар’єри – а вона триває вже понад півтора десятиліття – я завжди виступав за українську державність і за підтримку єдиної державної української мови. Розуміючи, що своє, рідне, національне також має розвиватися – відстоював право дітей досконало знати саме державну мову, аби мати рівні з усіма іншими можливостями вступати до українських вузів, здобувати наукові звання і ступені, гідну роботу в Україні. Мою послідовну позицію критикували румунські громадські діячі радикальних поглядів, називаючи її навіть «антирумунською». Але я був і залишаюся українським румуном. Тож сьогодні відповідально заявляю: на Буковині немає жодних утисків румуномовного населення. Тому закликаю всіх: громадських діячів, чиновників, високопосадовців, політиків та представників ЗМІ – висловлюватися і діяти спокійно і виважено. Будь-які сценарії зі зриванням робочого процесу, перекриттям доріг, заворушень біля пропускних пунктів на кордоні – це дії, спрямовані на розхитування ситуації в прикордонній області. Не дозвольте себе використати! Голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян


09.12.2015 17:34

Голова обласної ради поставив завдання залагодити юридичні невизначеності на будівництві дитсадка в селі Опришени
Голова обласної ради поставив завдання залагодити юридичні невизначеності на будівництві дитсадка в селі Опришени Вже близько двох років у с. Опришени Глибоцького району призупинене будівництво дошкільної дитячої установи через невизначеність юридичних аспектів та неналежне фінансування, хоча в будівлі необхідно лише здійснити ремонтні та оздоблювальні роботи і придбати обладнання. Під час робочої поїздки у Глибоцький район голова обласної ради Іван Мунтян наполягав на необхідності термінового залагодження цих проблем. «Нам дуже потрібен такий заклад, адже в селі є 280 малюків дошкільного віку, - говорить сільський голова Микола Попович, - і щороку тут народжується в середньому п’ятдесят діток». Сільський голова також висловив сподівання, що з появою дошкільного закладу в селі вдасться відкрити навчально-виховний комплекс, який забезпечить ефективний навчально-виховний процес.


14.07.2015 11:22

В інтересах зміцнення місцевого самоврядування
В інтересах зміцнення місцевого самоврядування Перший заступник голови Чернівецької обласної ради Ярослав Курко взяв участь та виступив на засіданні обласної координаційної ради з реалізації проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду в Чернівецькій області». В роботі засідання взяли участь голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук, керівники районних та місцевих рад, районних державних адміністрацій, представники районних ресурсних центрів, учасники проектів та програм Європейського Союзу/ПРООН, які впроваджуються в сільських громадах області.


13.07.2015 09:07

З нагоди відкриття Петрівського ярмарку
З нагоди відкриття Петрівського ярмарку Перший заступник голови Чернівецької обласної ради Ярослав Курко взяв участь та виступив на урочистій церемонії відкриття Петрівського ярмарку, що проходив у Чернівцях 11 – 12 липня п.р. У своєму вітальному слові він наголосив на європейськості столиці Буковинського краю, жителі якого шанують історичні традиції рідного міста. Ярослав Курко побажав організаторам, учасникам та численним гостям ярмарку наснаги та успіхів в житті та праці.


Tеми