Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

Медицина

24.11.2021 09:38

В ОКНП " Чернівецький обласний медичний діагностичний центр" відкрито нове сучасне відділення
В ОКНП " Чернівецький обласний медичний діагностичний центр" відкрито нове сучасне відділення В ОКНП " Чернівецький обласний медичний діагностичний центр" відкрито нове сучасне відділення "Малоінвазивних методів діагностики та лікування - офісної гістероскопії», що на думку ВООЗ, є "золотим стандартом" в діагностиці патології порожнини матки. Це вплинуло на рішення підприємства про розширення послуг, які надає Діагностичний центр з подальшим контрактуванням з НСЗУ окремим пакетом за програмою медичних гарантій. За сприяння голови Чернівецької обласної ради Олексія Бойка зроблений ремонт в приміщенні, закуплено обладнання, створені сучасні умови перебування пацієнтів в палатах відділення.


17.11.2021 15:09

Сьогодні, 17 листопада, в Чернівецькому обласному перинатальному центрі відбувся захід приурочений Міжнародному дню передчасно народжених дітей
Сьогодні, 17 листопада, в Чернівецькому обласному перинатальному центрі відбувся захід приурочений Міжнародному дню передчасно народжених дітей Щорічно в світі близько 15 мільйонів дітей народжуються недоношеними, тобто в середньому це кожна 10-та дитина. Передчасні пологи залишаються однією з проблем, недооцінених суспільством. Лікарі сьогодні прагнуть привернути увагу громадськості та влади до цієї проблеми, адже кількість передчасно народжених дітей з екстремально низькою вагою також зростає.


28.10.2021 13:53

Чернівецький обласний центр служби крові запрошує небайдужих буковинців до здачі крові
Чернівецький обласний центр служби крові запрошує небайдужих буковинців до здачі крові В Центрі крові зазначають, що на сьогодні ситуація з запасами крові критична та потребує донорської участі. Донором може бути кожна здорова людина у віці від 18 до 60 років, яка не має медичних і соціальних протипоказань. Детально ознайомитись із рекомендаціями, протипоказами, процедурою донації, а також графіком роботи центру можна на сайті: https://donor.ua/centers/59


27.10.2021 18:33

За сприяння Чернівецької обласної ради в ОКНП "Чернівецька обласна клінічна лікарня" встановлені нові апарати гемодіалізу
За сприяння Чернівецької обласної ради в ОКНП "Чернівецька обласна клінічна лікарня" встановлені нові апарати гемодіалізу Напередодні були проведені перемовини голови обласної ради Олексія Бойка та керівництва ОКЛ з представниками німецької компанії «B. Braun», які погодились надати обласній лікарні 20 нових апаратів гемодіалізу з дворічною гарантією у безкоштовне користування. Наразі встановлено 13 таких апаратів і вони вже надають допомогу пацієнтам, хворим на хронічну ниркову недостатність, у вигляді проведення амбулаторного хронічного гемодіалізу. До кінця року тут буде повністю оновлений парк всіх апаратів гемодіалізу для вказаної категорії хворих. Донедавна процедуру проводили на апаратах, які були встановлені близько 4-х років тому та майже вичерпали свій ресурс. Гарантійний термін на них вже сплив, тому через те, що вони потребували сервісного обслуговування, ретельного догляду та періодичного ремонту, це вимагало суттєвих фінансових витрат.


27.10.2021 11:38

Чернівецькому обласному перинатальному центру передали дороговартісне медичне обладнання для підтримки життєдіяльності новонароджених
Чернівецькому обласному перинатальному центру передали дороговартісне медичне обладнання для підтримки життєдіяльності новонароджених Це три неонатальних монітори нагляду, які використовуються для дихальної підтримки немовлят з критично-низькою вагою тіла та іншими патологіями. Вартість нового обладнання — 205,5 тис. грн. Організували збір коштів та закупівлю благодійники соціального проєкту «Життя для дитя». Вже наступного тижня благодійники планують передати в лікарню четвертий спеціалізований апарат, а саме реанімаційний бокс-обігрівач для новонароджених.


23.10.2021 18:19

Вперше у Чернівецькій області проводиться черезстравохідна ехокардіоскопія
Вперше у Чернівецькій області проводиться черезстравохідна ехокардіоскопія У відділенні функціональної діагностики Чернівецького обласного клінічного кардіологічного центру розпочато проведення УЗД серця на надсучасному рівні з використанням нової системи експертного рівня. Обладнання дає можливість верифікації постковідних змін міокарду, надточне визначення вогнищ ішемії і, відповідно, визначення чітких показів до проведення коронарографії. Черезстравохідна ехокардіографія — це безпечне обстеження з низьким рівнем ризику, що використовувалося протягом декількох десятиліть в інтра- й післяопераційному періодах у кардіохірургії. Метод перевершує інші способи серцево-судинного моніторингу завдяки наданню детальної анатомічної й фізіологічної інформації в реальному часі.


22.10.2021 18:13

За ініціативи Чернівецької обласної клінічної лікарні розпочато соціальний проєкт «КОНСУЛЬТАНТИ»
За ініціативи Чернівецької обласної клінічної лікарні розпочато соціальний проєкт «КОНСУЛЬТАНТИ» Сьогодні, 22 жовтня, на базі КНП «Сокирянська лікарня» (Сокирянська лікарня) провідні лікарі ОКНП "Чернівецька обласна клінічна лікарня" провели перший виїзний консультативно-діагностичний прийом для мешканців Сокирянщини. Консультації проводили високопрофесійні досвідчені фахівці ОКЛ: лікар-судинний хірург Микола Ільчишин, лікар-ендокринний хірург, кандидат медичних наук Олександр Білоокий та лікар кардіолог Людмила Бойко. Також пацієнтам проводили УЗД-діагностику на власному мобільному апараті, який лікарі ОКЛ привезли із собою.


20.10.2021 18:51

ОКНП "Чернівецька лікарня швидкої медичної допомоги» — учасник програми фінансування ВООЗ
ОКНП "Чернівецька лікарня швидкої медичної допомоги» — учасник програми фінансування ВООЗ Після оцінки стану медичного закладу експертами Всесвітньої організації здоров’я за підтримки Чернівецької обласної ради було ухвалено рішення про надання безповоротної фінансової допомоги в розмірі 220 тисяч доларів на облаштування сучасної стерилізаційної лікарні. Програма фінансування передбачає оснащення закладу медичним обладнанням на зазначену суму. Згідно з планом, лікарня має забезпечити необхідну базу під нове устаткування. Зокрема здійснити належний ремонт приміщень у співфінансуванні з обласною радою. Метою програми є профілактика внутрішньолікарняних інфекційних захворювань серед пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні.


20.10.2021 18:40

Відбулась суттєва модернізація матеріальної бази «Чернівецької лікарні швидкої медичної допомоги» та «Заставнівської центральної районної лікарні»
Відбулась суттєва модернізація матеріальної бази «Чернівецької лікарні швидкої медичної допомоги» та «Заставнівської центральної районної лікарні» Суттєва модернізація матеріальної бази «Чернівецької лікарні швидкої медичної допомоги» та «Заставнівської центральної районної лікарні» відбулась завдяки реалізації транскордонного проєкту «Удосконалення екстреної медицини - швидке реагування на надзвичайні ситуації в Чернівецькій області та Сучавському повіті» в рамках Спільної операційної програми «Румунія-Україна 2014-2020». Про це говорили сьогодні під час презентації проєкту, яка відбулась на базі ОКНП «Чернівецька лікарня швидкої медичної допомоги». Участь у заході взяв голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко. Завдяки реалізації цього проєкту вдалося поліпшити інфраструктурні та матеріально-технічні можливості закладів, а саме закупити надсучасне медичне обладнання (обладнання для гастро- та колоноскопії, сучасний УЗД апарат, який не має аналогів в області) у Лікарню швидкої медичної допомоги та відремонтувати хірургічний блок у Заставнівській лікарні.


17.10.2021 09:35

Всесвітній День донорства та трансплантації органів
Всесвітній День донорства та трансплантації органів 17 жовтня – Всесвітній День донорства та трансплантації органів. Донорство крові, органів та тканин – це спосіб порятунку людського життя. Сьогодні Буковина знаходиться на завершальному етапі підготовки до проведення трансплантації. Чернівецька обласна рада та особисто голова Олексій Бойко докладають максимум зусиль для забезпечення налагодження процесу трансплантології в області.


11.10.2021 12:52

У Чернівецькому обласному перинатальному центрі переробили частину даху
У Чернівецькому обласному перинатальному центрі переробили частину даху Ремонтні роботи здійснені за підсумками візиту голови Чернівецької обласної ради Олексія Бойка у найкоротші терміни. Нагадаємо, під час огляду матеріально-технічного стану установи було виявлено протікання даху. Покрівлю перинатального центру полагодили без використання бюджетних коштів, за ресурси підрядника, який виконував роботи.


04.10.2021 18:52

Буковина знаходиться на завершальному етапі підготовки до проведення трансплантації
 Буковина знаходиться на завершальному етапі підготовки до проведення трансплантації Про завершальні етапи роботи з можливості впровадження Центру трансплантології на базі Чернівецької обласної клінічної лікарні говорили сьогодні під час робочої наради Олексія Бойка з представниками галузі охорони здоров’я області. Як зазначив в.о. директора Чернівецької обласної клінічної лікарні Дмитро Домбровський щодо впровадження системи трансплантації в Чернівецькій області, вже є необхідний юридичний супровід, а також майже готова необхідна матеріально-технічна база. Триває навчання медиків по діагностиці смерті мозку, яка є невіднятною частиною неродинної трансплантації. Голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко проводить постійні наради та особисто контролює процес виконання підготовки до здійснення трансплантології в області.


14.09.2021 16:32

Буковинський центр відновного лікування та комплексної реабілітації дітей надає медичні послуги
 Буковинський центр відновного лікування та комплексної реабілітації дітей надає медичні послуги В рамках реалізації програми медичних гарантій НСЗУ, Буковинський центр відновного лікування та комплексної реабілітації дітей надає медичні послуги в наступних обсягах, за різноманітними напрямами:


10.09.2021 14:33

У Чернівецькій обласній лікарні триває активна підготовка до проведення пересадки нирок
У Чернівецькій обласній лікарні триває активна підготовка до проведення пересадки нирок
Як відомо, ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» ввійшла до пілотного проєкту оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів. Відтак, в закладі охорони здоров’я триває активна підготовка до першої трансплантації нирки.


06.09.2021 16:45

Олексій Бойко призначив в.о. генерального директора ОКНП «Чернівецька обласна дитяча клінічна лікарня».
Олексій Бойко призначив в.о. генерального  директора ОКНП «Чернівецька обласна дитяча клінічна лікарня». Сьогодні голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко підписав розпорядження про призначення Олександра Тесліцького виконувачем обов’язків генерального директора ОКНП «Чернівецька обласна дитяча клінічна лікарня». Олександр Тесліцький — дитячий лікар-анестезіолог, досі обіймав посаду медичного директора установи.


Tеми