Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

Пам'ятаємо

16.01.2022 08:29

День пам’яті кіборгів — захисників Донецького аеропорту
День пам’яті кіборгів — захисників Донецького аеропорту “Кіборги вистояли, не встояв бетон”, – фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом українських бійців. Сьогодні ми відзначаємо День пам’яті захисників Донецького аеропорту, оборона якого тривала 242 дні. Захищаючи Донецький аеропорт, загинуло понад 200 героїв. Вони назавжди залишились для нас символом мужності та відданості ідеалам незалежної України. Серед захисників були і буковинці: Боднарюк Олександр; Бузенко Володимир; Кушнір Юрій; Мельник В’ячеслав. Вічна та світла пам’ять всім, хто віддав своє життя за нашу Україну!


12.01.2022 12:04

У Чернівцях вшановують пам’ять Аркадія Жуковського. Сьогодні, 12 січня, йому виповнилося б 100 років
У Чернівцях вшановують пам’ять Аркадія Жуковського. Сьогодні, 12 січня, йому виповнилося б 100 років Заступник голови обласної ради Михайло Павлюк спільно з представниками місцевої влади та громадськістю зібрались на Руському кладовищі аби покласти квіти до пам’ятного знаку Жуковському Аркадію Іларіоновичу - знаному науковцю, українському історику та почесному громадянину Чернівців. Аркадій Ілларіонович заповів себе поховати саме у Чернівцях. Жуковський Аркадій Іларіонович був одним з ініціаторів та учасником відзначень у 1996 році 400-ліття від дня народження Київського митрополита Петра Могили в ЮНЕСКО, брав участь у Соборі Української Православної Церкви на якому Петра Могилу причислено до лику святих. Окрім цього, він є Почесний член Товариства "Українського народного Дому в Чернівцях", громадський і політичний діяч, провідний україніст у Франції та почесний доктор Чернівецького національного університету.


27.12.2021 14:05

Співчуття…
Співчуття… Чернівецька обласна рада висловлює щирі співчуття родині голови Ванчиковецької територіальної громади Володимира Лупоя у зв’язку з непоправною втратою – передчасною смертю сина Романа. Глибоко сумуємо та поділяємо ваше горе. Підтримуємо вас у годину скорботи. Нехай Господь надасть вам сили пережити цю страшну втрату.


14.12.2021 06:03

14 грудня - День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
14 грудня - День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 14 грудня ми вшановуємо відважних ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли подолати страшну трагедію. Саме цього дня 1986 року офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС. Надання державного статусу Дню ліквідатора вкотре нагадує нам про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, людей що віддали свої життя та здоров'я заради порятунку нашої землі від страшної техногенної аварії. Чернівецька обласна рада висловлює глибоку вдячність всім учасникам ліквідації наслідків катастрофи ХХ століття. Дякуємо за ваш героїзм, самовідданість та мужність, які ви проявили у тих екстремальних обставинах. Ми пам’ятаємо і шануємо героїв, завдяки яким сьогодні живемо.


13.12.2021 14:10

Вічна світла пам‘ять!
Вічна світла пам‘ять! Чернівецька обласна рада висловлює найщиріші співчуття родині депутата обласної ради Іллі Косована у зв’язку з непоправною втратою – передчасною смертю матері. У ці важкі для вашої родини дні поділяємо з вами всю глибину невимовного горя та підтримуємо у час скорботи. Нехай світла пам'ять про Марію Іванівну назавжди залишиться в серцях близьких та знайомих, а Бог подарує їй вічне життя та спокій. Вічна світла пам’ять!


09.12.2021 08:37

Сьогодні, 9 грудня, світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв злочину геноциду, вшанування їхньої людської гідності та запобігання цьому злочину
Сьогодні, 9 грудня, світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв злочину геноциду, вшанування їхньої людської гідності та запобігання цьому злочину Саме в цей день в 1948 році була прийнята Конвенція про запобігання злочину геноциду і покарання за нього. Українці не зі слів знають, що таке геноцид. Наймасовішим та найжорстокішим злочином геноциду проти українського народу стало вбивство голодом у 1932–1933 роках. 7 грудня 2016 року депутати Верховної Ради ухвалили постанову про звернення до демократичних держав світу щодо визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні злочином геноциду проти українського народу. Чернівецька обласна рада вшановує пам’ять людей, які стали жертвами геноциду. Ніколи знову!


03.12.2021 09:47

З життя пішов народний артист, композитор, співак та телеведучий із Буковини Мар'ян Гаденко
З життя пішов народний артист, композитор, співак та телеведучий із Буковини Мар Сьогодні, 3 грудня відійшов у вічність народний артист України, композитор, співак та телеведучий, надзвичайно творча й талановита людина, Мар’ян Ілліч Гаденко


28.11.2021 12:30

Чернівецька обласна рада висловлює щирі співчуття з приводу непоправної втрати – передчасної смерті Заслуженого лікаря України - Плегуци Матвія Дмитровича
Чернівецька обласна рада висловлює щирі співчуття з приводу непоправної втрати – передчасної смерті Заслуженого лікаря України - Плегуци Матвія Дмитровича Матвій Дмитрович - автор 8 наукових праць, 5 винаходів, 19 раціоналізаторських пропозицій, лауреат премії імені В.Залозецького, Заслужений лікар України, Почесний громадянин міста Сторожинець, депутат Чернівецької обласної ради 1 - 6 скликань. Глибоко сумуємо та висловлюємо співчуття родині померлого. Поділяємо ваше горе та підтримуємо вас у годину скорботи. Матвій Дмитрович назавжди залишиться в нашій пам’яті доброю людиною та професіоналом лікарської справи. Вічна світла пам’ять!


27.11.2021 11:58

Скорботні заходи, приурочені до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років.
Скорботні заходи, приурочені до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років. 
Сьогодні, 27 листопада, у середмісті Чернівців, біля Меморіалу жертв Голодомору за участі заступника голови обласної ради Михайла Павлюка, представників духовенства, місцевої влади, депутатів обласної та міської рад, а також небайдужих чернівчан відбулись скорботні заходи, приурочені до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років. Після спільної молитви за душі заморені голодом, учасники зібрання поклали квіти, запалені лампадки та колоски, оповиті траурною стрічкою, до пам‘ятника безвинним жертвам Голодомору. Нам потрібно пам’ятати уроки, які ми винесли з тих років, потрібно бути єдиними у захисті нашої ідентичності, співвідповідальними за прийдешні покоління, за наших дітей та за нашу Україну.


27.11.2021 10:30

День пам’яті жертв Голодоморів
День пам’яті жертв Голодоморів Сьогодні ми вшановуємо пам’ять мільйонів українців, що загинули від штучного голоду у 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 роках. Найбільшою трагедією в історії України став Голодомор 1932-1933 років, який у багатьох країнах світу нині визнано геноцидом українського народу. Голодомор – це глибока рана українців, яка пронизує пам’ять як його очевидців, так і сучасне покоління. Сьогодні ми схиляємо голову перед пам’яттю мільйонів невинних людей - наших земляків. Українці - бережімо нашу державу. Нехай спільна пам’ять та спільна історія об’єднують нас та роблять сильнішими. Щиро бажаємо аби на столах завжди був хліб і до хліба, а у наших дітей ніколи не було голодних очей.


21.11.2021 10:53

21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи на честь двох визначних подій в історії України: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року
21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи на честь двох визначних подій в історії України: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року Сьогодні ми вшановуємо пам'ять Героїв Небесної Сотні та схиляємо голови в скорботі за усіма, хто віддав свої життя за волю та свободу України! Події листопада 2013 - лютого 2014 років назавжди розділили сучасний етап державотворення нашої України на «до» та «після». Вісім років тому вони вкотре стали підтвердженням того, що українці – сильна та незалежна нація. Наш глибоко патріотичний український народ постав на захист демократичних цінностей, прав і свобод, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. Саме Гідність, Свобода та Єдність – ті принципи, які об’єднали прагнення мільйонів українців до кращого життя. Ми віддаємо вічну славу Героям, які полягли за свободу рідної землі та щиро дякуємо усім захисникам, які сьогодні знаходяться на передовій. Нехай мирне небо завжди буде над нашою землею, а віра в щасливе майбутнє нашої держави ніколи не згасає. Слава Україні! Героям Слава!


13.11.2021 11:14

На 63-му році життя відійшов у вічність голова Тереблечанської територіальної громади Сака Валерій Федорович
На 63-му році життя відійшов у вічність голова Тереблечанської територіальної громади Сака Валерій Федорович На 63-му році життя відійшов у вічність голова Тереблеченської територіальної громади Сака Валерій Федорович. У ці скорботні дні Чернівецька обласна рада висловлює найщиріші співчуття та поділяє всю глибину невимовного горя близьких та рідних родини Сака. Сьогодні ми з сумом та шаною згадуємо пана Валерія як людину з великим серцем та невичерпною любов’ю до рідної землі. Світлий, добрий спомин про Валерія Федоровича назавжди залишиться в серцях тих, хто його знав, любив та поважав, хто мав честь жити та працювати поруч. Нехай Господь укріпить ваші серця.


30.10.2021 11:35

Співчуття родині Василя Володимировича Маковійчука
Співчуття родині Василя Володимировича Маковійчука Керівництво та виконавчий апарат Чернівецької обласної ради висловлює найщиріші співчуття своїй колезі Наталі Маковійчук у зв’язку з непоправною втратою – передчасною смертю батька. У ці важкі для вашої родини дні поділяємо з вами всю глибину невимовного горя та підтримуємо у час скорботи. Нехай Господь укріпить ваші серця.


28.10.2021 11:43

28 жовтня відзначають 77-му річницю вигнання нацистських окупантів з України
28 жовтня відзначають 77-му річницю вигнання нацистських окупантів з України Цього дня ми вшановуємо пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України. Український народ зробив величезний внесок у перемогу над Німеччиною та її союзниками. Саме 77 років тому з території України вигнано останнього солдата нацистського рейху. Світла пам’ять та невимовна шана нашим визволителям. Україна пам’ятає!


28.10.2021 11:38

Керуючий справами обласної ради Микола Борець взяв участь в урочистостях з нагоди 77-ї річниці вигнання нацистських окупантів з України
Керуючий справами обласної ради Микола Борець взяв участь в урочистостях з нагоди 77-ї річниці вигнання нацистських окупантів з України Пам’яті героїв вклонились представники місцевих рад, ветерани, військові, студентська молодь та небайдужі чернівчани. Ми ніколи не забудемо про подвиг визволителів, завжди пам’ятаємо та шануємо спомин про загиблих. А цього дня дякуємо за мир, за спокій, за чисте небо над головою. Принагідно від імені голови обласної ради Микола Борець вручив членам ветеранських організацій Почесні відзнаки Чернівецької обласної державної адміністрації та Чернівецької обласної ради «400 років Хотинській битві».


Tеми