Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

17.02.2009 20:21

ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ТЕХНІЧНОГО ОГЛЯДУ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ |  Різне

Із 1 січня 2009 року набув чинності порядок проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів.

Відтепер техогляд проводиться з такою періодичністю:

- два рази на рік — засоби, призначені для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння більш як дев'ять з місцем водія включно, та спеціалізовані засоби для перевезення небезпечних вантажів;

- один раз на рік - засоби, призначені для перевезення вантажів з максимально дозволеною масою понад 3,5 тонни, а також спеціальні та спеціалізовані засоби, зокрема автокрани, таксі, автомобілі швидкої медичної допомоги тощо;

- один раз на два роки - засоби, призначені для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння не більш як дев'ять з місцем водія включно та для перевезення вантажів з максимально дозволеною масою до 3,5 тонни, а також мотоцикли та інші механічні транспортні засоби. У рік, який закінчується на непарну цифру, - засоби, остання цифра року випуску яких непарна; у рік, який закінчується на парну цифру і нуль, - засоби, остання цифра року випуску яких парна або нуль.

Техогляд засобів прово­диться з 15 січня по 15 грудня - для тих засобів, техогляд яких проводиться один раз на два роки або один раз на рік; з 15 січня по 30 червня та з 1 липня по 15 грудня — для тих засобів, техогляд яких проводиться два рази на рік.

Власники засобів-юридичні особи, фізичні особи-підприємці подають щороку до 15 січня підрозділу Державтоінспекції за місцем постійної або тимчасової реєстрації засобу заявку із зазначенням кількості зареєстрованих засобів незалежно від того, експлуатується засіб, чи ні, та запропонованої ними дати проведення техогляду.

Для проведення державного технічного огляду транспортний засіб подається до підрозділу Державтоінспекції за місцем постійної або тимчасової його реєстрації в справному та укомплектованому стані. Засіб укомплектовується медичною аптечкою відповідного типу, знаком аварійної зупинки або миготливим червоним ліхтарем, що відповідають вимогам відповідних стандартів, та вогнегасником. При цьому для проведення техогляду працівникові Державтоінспекції подаються такі документи: паспорт громадянина України або інший документ, що засвідчує особу; протокол перевірки технічного стану, виданий суб'єктом господарювання не раніше 45 діб до дати проведення техогляду, або міжнародний сертифікат технічного огляду, виданий центром технічного огляду для засобів, що виконують міжнародні перевезення вантажів та пасажирів; свідоцтво про реєстрацію засобу, його технічний паспорт і технічний талон, тимчасовий реєстраційний талон засобу; посвідчення водія, що дає право керувати транспортним засобом відповідної категорії, та талон до нього; медичну довідка щодо придатності водія до керування засобом відповідної категорії; поліс обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних засобів або документ, що підтверджує право на звільнення від страхування; квитанцію про сплату податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, а у разі наявності - документ, що підтверджує право на пільги із сплати такого податку; на засоби, що працюють на газовому паливі, додатково подається документ, що підтверджує проведення випробовування газової паливної системи в порядку і строк, установлені для даного виду обладнання та його комплектації.

При проведенні реєстрації, перереєстрації та чергового технічного огляду ставки податку становлять: легкові автомобілі: ставка податку до 1000 куб. см - 3 грн з 100 куб. см; від 1001 куб. см до 1500 куб. см - 5 грн з 100 куб. см; від 1501 куб. см до 1800 куб. см - 7 грн з 100 куб. см; від 1801 куб. см до 2200 куб. см -10 грн з 100 куб. см; від 2201 куб. см до 3000 куб. см - 75 грн з 100 куб. см; від 3001 куб. см і більше - 120 грн з 100 куб. см.

Вантажні автомобілі: ставка податку до 8200 куб. см — 15 грн з 100 куб. см; від 8201 до 15000 куб. см - 20 грн з 100 куб. см; від 15001 куб. см і більше - 25 грн з 100 куб. см; сідельні тягачі -15 грн з 100 куб. см. Автомобілі спеціального призначення (крім пожежних і швидкої допомоги) — 5 грн з 100 куб. см.

Автобуси: автомобілі для перевезення не менш як 10 осіб, включаючи водія - 5 грн з 100 куб.см.

Мотоцикли (мопеди), велосипеди з двигуном (крім тих, що мають об'єм циліндра двигуна до 50 куб. см) з об'ємом циліндрів двигуна: до 500 куб. см - 3 грн з 100 куб. см; від 501 куб. см до 800 куб. см — 5 грн з 100 куб. см; від 801 куб. см і більше - 10 грн з 100 куб. см.

Податок з власників транспортних засобів (фізичних осіб) сплачується за кожен рік окремо, або ж за два роки перед технічним оглядом автотранспорту. Наприклад: гр. Іванюк, який має у власності автомобіль, повинен представити його на техогляд в 2009 році. Податок гр. Іванюк може сплачувати щорічно в 2008 і 2009 роках, або один раз за два роки (за 2008 і 2009 роки) перед проходженням технічного огляду в 2009 році.

  • Автор:Геннадій ПАЛІЙ, начальник відділення ДАІ.
  • Джерело: газета "Хотинські вісті"

Tеми