Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

01.04.2021 14:03

Сумні роковини для нашого краю. Минуло 80 років від страшних подій в урочищі Варниця Глибоцького району, які ввійшли в історію під назвою «Різанина у Білій Криниці» |  Пам'ятаємо

Сьогодні, 1 квітня, сумні роковини для нашого краю. Минуло 80 років від страшних подій в урочищі Варниця Глибоцького району, які ввійшли в історію під назвою «Різанина у Білій Криниці». 

1 квітня 1941 року відбулося масове вбивство громадян румунської національності під час їхньої спроби перетину радянсько-румунскього кордону. Чоловіки, жінки, літні люди і діти йшли в бік Румунії з хрестами, іконами та хоругвами в руках. Адже напердодні НКВС поширив чутки про те, що 1 квітня кордон буде відкрито і можна буде спокійно його перейти. Проте приблизно за 3 км від румунського перетину радянські прикордонники зустріли їх кулеметним вогнем. Тих, що тікали, спіткали особливо жорстокі катування та вбивства. Багатьох із них ховали заживо. 

Російські історики називають трагедію «Інцидент у Финтина-Альба», всіляко применшуючи масштаби цього злочину НКВС СРСР. Архіви КДБ говорять лише про 48 убитих. Але в офіційних документах влади Румунії та Молдови, заснованих на заявах свідків, йдеться про 3000 жертв. 

Ми не маємо морального права забувати про чорні сторінки нашої історії. І тому ця жахлива подія потребує всебічного досліду та розголосу. В цей день вшановуємо трагічну дату та пам’ять загиблих.
  • Автор:Пресслужба обласної ради

Tеми