Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

02.11.2020 11:34

Рятувальники наголошують на безпеці в опалювальний період |  Державна служба України з надзвичайних ситуацій повідомляє

У період похолодання та із початком опалювального сезону, зазвичай різко зростає кількість пожеж у помешканнях громадян. Зазвичай, до цього призводить  необережне використання електрообігрівачів та опалювальних печей, їхня несправність, перевантаження електромереж, тощо. Більшості пожеж можна було б запобігти, якщо не нехтувати правилами безпеки. Адже одне з головних завдань мешканців будинків – це підготовка котлів, печей, димоходів, а також обігрівачів до безпечної роботи.

Тому з метою запобігання пожежам в осінній період, а також задля попередження трагічних випадків і значних матеріальних втрат, рятувальники Буковини закликають дотримуватись правил безпеки. Перед початком опалювального сезону обов’язково перевірте, чи немає тріщин у печах та димарях. Не розпалюйте піч легкозаймистими речовинами. Не дозволяйте розпалювати вогонь у печі дітям та не використовуйте пічки для сушіння одежі чи інших речей. Пам’ятайте, що категорично забороняється закривати піддувало опалювальної печі, коли там ще горить вугілля або є жар – це може призвести до отруєння чадним газом. Також в опалювальний сезон не забувайте очищати димарі від сажі хоча б один раз на два місяці.

Перед початком експлуатації перевірте й справність обігрівачів. Використовуючи опалювальні прилади, не розміщуйте їх близько до легкозаймистих речей та на відстані, менше півметра від меблів у кімнаті, не залишайте без нагляду ввімкнені електрообігрівачі. Бережіть свої оселі від вогню!

Пам'ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

  • Джерело: Хотинський районний сектор Управління ДСНС України у Чернівецькій області

Tеми