Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

04.05.2020 13:50

Пенсійники області у співпраці з органами влади та державними службами захищають права громадян на гідне пенсійне забезпечення |  Інформації

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щомісячно здійснює аналіз та моніторинг даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування на предмет виявлення роботодавців, за звітністю яких наявні ознаки мінімізації зайнятості й зарплати працівників та порушення законодавства про нарахування єдиного соціального внеску. Для вжиття відповідних заходів пенсійна служба надсилає переліки таких страхувальників до контролюючих органів та органів влади.

Зокрема, з початку 2020 року до Управління Держпраці у Чернівецькій області надіслані інформаційні матеріали щодо 1897 роботодавців, у звітності яких наявні ознаки порушення законодавства про працю, до Головного управління Державної податкової служби у Чернівецькій області скеровано дані щодо 1093 несумлінних страхувальників, які мінімізують заробітки найманих працівників, органи місцевого самоврядування повідомлено про 1015 суб’єктів діяльності, соціальних партнерів – про 167 таких роботодавців.

Щомісячно працівники Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області беруть участь у нарадах з соціальними партнерами і засіданнях робочих груп з питань легалізації зарплати та зайнятості населення, на які викликаються порушники законодавства про працю для пояснення своїх дій. Для заслуховування на засіданнях робочих груп з початку 2020 року надіслані інформаційні матеріали щодо 310 роботодавців, за звітністю яких наявні ознаки мінімізації заробітної плати та зайнятості працівників.

Завдяки проведеним спільно з органами влади, місцевого самоврядування, контролюючими органами та соціальними партнерами заходам середньомісячний розмір заробітної плати за звітами страхувальників області за січень-лютий 2020 року зріс порівняно з аналогічним періодом 2019 року на 11,3%. Крім цього, у лютому 2020 року майже на 2,8 тисячі зменшилася чисельність працівників, яким роботодавці нараховують зарплату менше та на рівні мінімального розміру, порівняно з лютим 2019 року.

 

Пресслужба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

  • Джерело: Пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України

Tеми