Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

10.03.2020 12:21

Делегація Заставнівщини з робочим візитом відвідала Лідзбарський повіт (Польща)  |  Візити

В рамках Угоди про партнерську співпрацю між Заставнівським районом та Лідзбарським повітом з 18 по 20 лютого 2020 року, на запрошення старости повіту Яна Гаргая, делегація від Заставнівської районної ради , яку очолив голова райради Сергій Капіцький, відвідала Польщу. Українську делегацію представляли заступник голови  Василь Мельник, депутати районної ради Іван Маляр та Володимир Кокіс, начальник інвестиційного відділу Віталій Слипенюк та голова правління Кадубовецького ССТ (сільське споживче товариство)  Валерій Корня. Головним завданням зустрічі стало обговорення плану  заходів на 2020 рік та спільна участь в деяких проектах.

Згідно з програмою візиту, відбулася зустріч на молокопереробному заводі «Полмлек» в Лідзбарку, на якому працює 4000 працівників, кілька сотень з яких українці. Під час відвідування мали змогу ознайомитися з організацією виробництва, функціонуванням соціальної сфери та поспілкуватися з працівниками заводу.

   Українську делегацію гостинно зустрічали в ліцеї м.Орнета, з яким вже багато років співпрацює Заставнівська гімназія. Під час відвідин приємно вразила матеріальна база освітнього  закладу повіту, ознайомилися з досвідом ранньої професійної підготовки школярів  та обговорили перспективи подальшої співпраці.

Не менш гостинно пройшла зустріч в гміні Любоміно з вуйтом гміни Анджеєм Мазуром та активом гміни. Там обговорили  ряд важливих питань для розвитку нашого району.

Також відбулась зустріч з депутатом Ольштинського сеймику, головою бюджетної комісії Мареком Хилом. У старостві радо делегацію прийняли староста повіту Ян Гаргай і віце - староста Ярослав Когут. Там  відбулись зустрічі з іншими відповідальними працівниками староства та було обговорено подальші плани співпраці між двома регіонами.

 В ході зустрічей досягнуто домовленості про продовження співпраці та погоджено план спільних заходів на 2020 рік. Зокрема, розробляється спільний проект обміну учнівськими делегаціями між Заставнівською гімназією та ліцеєм  м.Орнета. Як результат, в цьому році наші гімназисти зможуть побувати в м.Орнет в своїх ровесників, а польські діти відвідають м.Заставну. Крім цього староста повіту Ян Гаргай взяв на себе організацію прийому українських дітей в липні 2020 року в м.Лідзбарк.

Під час перемовин обговорювалися питання розвитку співпраці між професійно-технічним училищем м.Заставна та школою заводовою м.Лідзбарк.

 Не менш важливим    було питання про  співпрацю між підприємцями Заставнівського району та Лідзбарського повіту.

 На завершення Сергій Капіцький та Василь Мельник висловили подяку польським колегам  за дружній прийом і запросили партнерів Лідзбарського  повіту також відвідати наш край.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Джерело: інформаційно-аналітичний відділ

Tеми