Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

27.02.2020 12:10

УАРОР підготувала законопроект щодо децентралізації влади |  Децентралізація влади

Сильне місцеве самоврядування на всіх рівнях адмінтерустрою, збалансований нагляд за діяльністю місцевої влади та ресурси на виконання повноважень – такими є основні положення напрацьованого Секретаріатом Української асоціації районних та обласних рад проєкту закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)». До роботи над зазначеним документом були залучені профільні експерти.

Законопроєктом, зокрема, визначено, визначено, що в Україні діє трирівнева система місцевого самоврядування – «муніципалітет – округ – область». На кожному з рівнів місцеві ради утворюють власні виконавчі органи, а їхніми очільниками стають голови відповідних рад.

Строк повноважень органів місцевого самоврядування обраних на чергових виборах становить п’ять років.

Адміністративний нагляд за діяльністю органів місцевого самоврядування та місцевих підрозділів органів центральної влади здійснюють префекти.

 Законопроєктом передбачено, що акти префекта, у разі необхідності, можуть бути скасовані у судовому порядку, а також Президентом України та (або) Кабінетом міністрів України.

Ухвалення змін до Конституції щодо децентралізації наразі є головною передумовою реалізації реформи органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

17 січня 2020 року Президент України Володимир Зеленський відкликав з Верховної Ради України відповідний законопроєкт.

З текстом підготовленого Серетаріатом УАРОР законопроекту «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» можна ознайомитись за посиланням: http://uaror.org.ua/?p=20680

Tеми