Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

24.05.2019 15:35

В Новоселицькому управлінні проведено «гарячу лінію» |  Повідомлення Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області

В Новоселицькому управлінні проведено «гарячу лінію»

 

20 травня 2019 року в Новоселицькому управлінні ГУ ДФС у Чернівецькій області відбувся сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія”. На запитання платників відповідала заступник начальника управління – начальник відділу податків і зборів з юридичних осіб Новоселицького управління Наталія Габа. Пропонуємо Вам до уваги найцікавіші з них:

 

Коли контролюючий орган має право здійснити погашення податкового боргу шляхом продажу майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі?

Погашення податкового боргу платника податків здійснюється на підставі рішення суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі та прийнятого на його підставі рішення контролюючого органу шляхом продажу майна платника податків на публічних торгах та/або торгівельними організаціями в порядку, визначеному пп. 95.7 – 95.24 ст. 95 Податкового кодексу України.

Чи можна включити до податкової знижки навчання на військовій кафедрі?

Впродовж 2019 року мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки громадяни, які у 2018 році понесли витрати на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.

Разом з тим, навчання на військовій кафедрі – це додаткова послуга навчального закладу, що не є обов’язковою у процесі безпосереднього навчання за обраним фахом, і оплачується окремо (додатково) від плати за навчання згідно з укладеним з вузом договором на навчання за певним фахом.

Отже, включення витрат за навчання на військовій кафедрі навчального закладу, що оплачуються згідно окремого договору, до податкової знижки чинним законодавством не передбачено.

Зазначена норма визначена п.п. 166.3.3 ст. 166 ПКУ.

Чи потрібно подавати декларацію та сплачувати податок при отриманні спадщини від прабабусі?

ПКУ визначено, що членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені. Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька. За нормами законодавства прабабуся не є членом сім’ї другого ступеня споріднення, отже в цьому випадку дохід, отриманий від дарування нерухомого майна, підлягає оподаткуванню. Податковим кодексом визначено, що обов’язок платника податків щодо подання декларації вважається виконаним за умови нотаріального посвідчення договорів дарування, за якими був сплачений податок. Якщо під час нотаріального посвідчення договору дарування податок не був сплачений, платник податків повинен подати декларацію, в якій зазначити суму доходу та визначити податок у розмірі 5 відс. та військовий збір в розмірі 1,5 відсотка. Декларація подається громадянами до 1 травня 2019 року, податок на доходи фізичних осіб та військовий збір необхідно сплатити до 1 серпня 2019 року.

Як можна самостійно розрахувати суму податкової знижки за навчання?

База оподаткування визначається шляхом зменшення річної суми нарахованої зарплати на суму податкової соціальної пільги (за її наявності). Інформацію щодо сум нарахованого загального річного оподатковуваного доходу, застосованої податкової соціальної пільги та утриманих податку на доходи фізичних осіб та військового збору, фізичні особи отримують у вигляді довідки про доходи у свого роботодавця.

На підставі підтверджувальних документів (квитанцій, чеків) визначається сума витрат платника податку – резидента, дозволених до включення до декларації. А далі, розрахунок проводиться за формулою розписаною у податковій декларації.

  • Автор:Начальник Новоселицького управління Я. ГАБОВДА

Tеми