Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

22.04.2019 11:25

Представник пенсійної служби Буковини зустрілась з патронатними батьками та батьками-вихователями будинків сімейного типу |  Повідомлення Пенсійного фонду

Заступник начальника управління – начальник відділу методології та організації роботи з обслуговування громадян управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Наталія Назаренко зустрілася з батьками дітей з особливими потребами, патронатними вихователями та батьками-вихователями будинків сімейного типу.

Представниця Фонду поінформувала  присутніх про останні зміни в пенсійному законодавстві та механізм їх застосування. Пояснила порядок нарахування пенсійних виплат дітям, які втратили годувальника. Наголосила, що дитині пенсія або державна соціальна допомога виплачується одному з батьків або законному представнику дитини до досягнення її повноліття. Також розповіла, що дітям, які навчають на  денній формі навчання у загальноосвітніх, професійно – технічних та вищих навчальних закладах ці виплати призначаються до закінчення ними навчання, але не довше ніж до досягнення 23 років. На дітей-сиріт пенсія призначається до 23 років незалежно від факту навчання.

Наталія Назаренко детально розповіла про зростання вимог до страхового стажу, необхідного для реалізації права на пенсійне забезпечення, та зауважила, що необхідною умовою зарахування періоду діяльності до страхового стажу є сплата єдиного соціального внеску в розмірі, не меншому за встановлений законом мінімальний. Зауважила при цьому, що патронатні вихователі, батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу, прийомні батьки,  якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства, теж підлягають загальнообов’язковому пенсійному страхуванню.

Фахівець Пенсійного фонду повідомила про зручну можливість перегляду на Веб-порталі Пенсійного фонду персональних даних з реєстру застрахованих осіб про суми нарахованих заробітків, сплачених внесків та тривалість страхового стажу. Назвала перелік інших можливостей отримання корисної інформації з пенсійного забезпечення на цьому електронному сервісі. Пояснила способи реєстрації на порталі пенсійної служби та закликала до активного використання його можливостей для оперативного отримання інформації з пенсійного забезпечення та виготовлення у режимі онлайн потрібних довідок та інших документів, що належать до компетенції Фонду.

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

  • Джерело: Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Tеми