Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

16.04.2019 12:14

Організація безпечного виконання робіт в агропромисловому виробництві та соціально-культурній сфері. |  Повідомлення

 

                             УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

вул. Зелена, 3, м. Чернівці, 58003, тел/факс: (0372) 55-37-24, 55-04-08 E-mail: chern.tu.op@ukr.net код ЄДРПОУ 39888333

Організація безпечного виконання робіт в агропромисловому виробництві та соціально-культурній сфері.

                Шановні краяни!

Управлінням Держпраці у Чернівецькій області за 2018 рік на підприємствах агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери зареєстровано 15 нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, в тому числі 1 нещасний випадок із смертельним наслідком. За аналогічний період 2017 року сталось 18 нещасних випадків, в тому числі 3 із смертельним наслідком.

Зокрема, в соціально-культурній сфері зареєстровано 7 нещасних випадків проти 11 у 2017 році; на підприємствах по виробництву деревини та виробів з деревини - 2 проти 3 (1 смертельний); на підприємствах харчової промисловості та переробки сільськогосподарських продуктів - 3 проти 0; на підприємствах лісового господарства - 3 (1 смертельний) проти 4 (2 смертельні); в сільському господарстві - 0 проти 3.

Нещасний випадок із смертельним наслідком у 2018 році стався внаслідок перекидання технологічного транспортного засобу на одному з підприємств агропромислового комплексу. За результатами роботи комісією зі спеціального розслідування встановлено, що основною причиною настання зазначеного нещасного випадку стало порушення працівником вимог інструкцій з охорони праці, супутньою причиною було алкогольне сп’яніння. За підсумками спеціального розслідування комісією розроблені заходи щодо усунення причин настання та недопущення аналогічних нещасних випадків на підприємстві в подальшому.

Саме тому, культура безпеки праці, ефективність навчання і перевірки знань з питань охорони праці, проведення інструктажів, медичне обстеження, дотримання технологічної дисципліни залишаються саме такими факторами, які є актуальними на сьогоднішній день.

З метою попередження виникнення нещасних випадів у агропромисловому виробництві та соціально-культурній сфері під час проведення робіт, зокрема до виконання яких залучається у тому числі велика кількість сезонних працівників, вживаються конкретні заходи з посилення профілактичної роботи щодо попередження нещасних випадків на виробництві.

Звертаємося до керівників суб’єктів господарювання агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери, щодо посилення роз’яснення вимог правил безпечного виконання робіт в сільськогосподарському виробництві та соціально-культурній сфері, попередження виробничого травматизму під час догляду за сільськогосподарськими культурами, проведення зернозбиральних робіт та збирання технічних культур, підготовки ґрунту до посіву озимих культур та за технічним станом сільськогосподарської техніки та інших механізмів.

Пропонуємо звернути увагу керівників закладів соціально-культурної сфери, сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств, а також підприємств, що здійснюють діяльність із зберігання та переробки зерна на наступні питання:

забезпечення своєчасного проведення інструктажів з охорони праці; проведення обов’язкових медичних оглядів працівників певних категорій; проведення обов’язкових передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв;

проведення обов’язкових передрейсових та післярейсових технічних оглядів транспортних засобів;

проведення навчання та перевірки знань з охорони праці працівників, що виконують роботи підвищеної небезпеки;

забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту;

дотримання вимог безпеки під час використання мінеральних добрив, пестицидів та агрохімікатів;

забезпечення експлуатації виключно тих тракторів, які обладнані електростартерним запуском двигуна з кабіни;

недопущення експлуатації сільськогосподарської техніки без захисних огороджень небезпечних зон, а також без попереджувальних знаків та застережних написів;

застосування індивідуальних засобів захисту на посівних агрегатах, зернозбиральних машинах та агрегатах для обробітку ґрунту;

дотримання вимог безпеки під час виконання робіт у зоні ліній електропередач;

дотримання працівниками вимог Правил дорожнього руху під час руху техніки дорогами загального користування.

Уразі необхідності Управління Держпраці у Чернівецькій області, що знаходиться за адресою: 58003, м. Чернівці, вул. Зелена, 3, (тел. 55-37-24) надає консультаційну та методичну допомогу підприємствам області.

Начальник відділу в АПК та СКС Остапович М.Д.

Завідувач сектору розслідування, аналізу

та обліку аварій і виробничого травматизму

Грубляк A.B.

 

  • Джерело: УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

Tеми