Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

12.04.2019 13:08

ЗАДЛЯ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ПРАЦІ |  Повідомлення

28 квітня - Всесвітній день охорони праці. Цьогоріч він проходить під девізом: «Безпечне і здорове майбутнє праці».

Законом України «Про охорону праці» визначено основні положення щодо реалізації конституційного права працівників на охорону життя і здоров'я в процесі трудової діяльності. Зокрема, стаття 13 зобов'язує роботодавця створити на кожному робочому місці безпечні умови праці, стаття 14 зобов'язує працівника дбати про особисту безпеку і здоров'я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт, стаття 6 надає право працівнику відмовитися від дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя і здоров'я, а стаття 26 зобов'язує роботодавця відшкодувати збитки, завдані порушенням вимог з охорони праці юридичним та фізичним особам.

Кожна організація, підприємство - це своєрідне індивідуальне середовище із власною культурою та ставленням до безпеки праці. І рівні безпеки праці теж різні: від примітивного «куди ми дінемось від нещасного випадку, що має бути, те буде» до «ми виявляємо ризики, оцінюємо їх та управляємо ними».

На жаль, доволі поширеною є практика, коли заходи з охорони праці на підприємствах, в організаціях, установах проводяться після настання нещасного випадку.

Як приклад, на одному з деревообробних підприємств восени 2017 року під час розслідування однією з районних прокуратур області нещасного випадку інспектор Управління Держпраці звертав увагу на недопустимість перебування працівника в торцьовій частині дошки під час її подачі на розпил. У березні цього року тут стався смертельний нещасний випадок. Потерпілий перебував саме в торцьовій частині деревообробного верстату.

Ймовірність настання нещасних випадків збільшується через незадовільний стан обладнання, незабезпеченість працюючих спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, недотримання вимог інструкцій з охорони праці, недостатню обізнаність працівників щодо їхніх прав у сфері охорони праці.

На даний час концепція реформування системи управління охороною праці в Україні направлена на запобігання виробничим ризикам та травматизму, так званий ризикоорієнтований підхід, основними принципами якого є: перше, визначення виробничих небезпек та оцінка ризиків на кожному робочому місці; друге, усунення небезпек та ризиків в місцях їх виникнення.

Для підвищення культури безпеки праці, з метою надання методичної та практичної допомоги з питань організації роботи з охорони праці у Кіцманському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування за адресою:м. Кіцмань, пров. Ярмарковий, 4, працює інформаційно-консультативний пункт, в якому кожної другої п'ятниці місяця проводиться прийом громадян фахівцем Управління Держпраці у Чернівецькій області .

Регіна Задоровська, головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС, Управління Держпраці у Чернівецькій області.

Тел.066-75-80-801

  • Джерело: Заставнівське відділення УВДФССУ

Tеми