Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

01.04.2019 17:08

●ГОСТІ З НІМЕЧЧИНИ ВІДВІДАЛИ ОСВІТНІ ЗАКЛАДИ, РАЙЛІКАРНЮ, УКЛАЛИ УГОДУ |  Візити


Л.БАЛАНЕЦЬКА, О.ОСТАПОВИЧ (фото)

Упродовж багатьох років Німеччина привертає увагу українців вишуканою архітектурою, своїми традиціями, багатовіковою історією, а також розвинутою, потужною економікою. Світова енергетична криза змушує людей шукати альтернативу традиційним джерелам енергії. У цьому напрямі німці вважають сонячні та вітрові енергоустановки одними з найбільш перспективних та найуспішніших, маючи у цьому напрямку значні досягнення. 

Днями Заставнівщину, на запрошення голови райради С.Капіцького, за підтримки проекту «Муніціпальні партнерства з Україною», відвідала делегація з м.Герцлаке (Німеччина), до складу якої входили бургомістр громади Йоханнес Бьоске, його заступник Бернхард Дьоінс, представник партії Соціал-демократичний союз Алойс Кьоттер та уповноважений з питань партнерства Збігнєв Лещинський. Перш, ніж піти запропонованим маршрутом, у своєму кабінеті голова райради С.Капіцький подав детальну інформацію про Заставнівщину, процес децентралізації, який триває у районі.У розмові брав участь керуючий справами райради І.Димка, голова Юрковецької ОТГ В.Шафер, регіональний координатор Західна Україна проекту «Муніціпальні партнерства з Україною» В.Гнасюк-Терлецька. Гості неабияк зацікавилися перебування в області Президента України П.Порошенка і виявили бажання побувати на цій зустрічі (після обіду глава держави відвідав м.Кіцмань).

Перший об’єкт, який зацікавив делегацію з Герцлаке, щойно відкритий інклюзивно-ресурсний центр. Дорогою на згадку сфотографувалися біля пам’ятника Т.Шевченку, зацікавилися монументом всесвітньовідомому художнику М.Івасюку, отримавши стислу інформацію про його окремі визначні полотна.

Гостей зустріла директор ІРЦ Л.Чернецька, яка повідомила, що заклад розрахований до 2000 дітей і покликаний забезпечити реалізацію прав найменших заставнівчан з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти. За потреби його відвідуватимуть дітки із Кострижівської, Вікнянської, Юрковецької та Заставнівської ОТГ. Усі послуги — безкоштовні. Члени делегації ознайомилися з оснащенням кабінетів практичного психолога, вчителя–логопеда, вчителя-дефектолога, вчителя-реабілітолога, оглянули соціально-побутову кімнату.

За словами Л.Чернецької, від батьків надійшло 100 заяв. Поки що тут працюють 6 фахівців. З дітей сформують групи (5-6 чоловік) і заняття проводитимуть курсами, які школярі відвідуватимуть, здебільшого, після уроків, а під час канікул — у зручний час. Це стосується і дошкільнят. Вік учасників — від 2 до 18 років. Людмила Іванівна розповіла за потреби закладу, допомогу в ремонті приміщення, до чого доклав зусилля народний депутат України М.Бурбак.

Гостей цікавило, яка доля чекає дітей, яким виповнилося 18 років. У Німеччині люди з обмеженими можливостями працюють в цехах, мають пріоритетне право на місце, яке оголошують на конкурсній основі.

За словами бургомістра м.Герцлаке Йоханнеса Бьоске, німецький дитячий садок — це простір, світло, комфорт, затишок, зручності, підготовлене середовище, де дитина почуває себе легко та зручно. Сучасний дизайн та інтер'єр сприяють розвитку дітей, їх можливостей та здібностей. Батьки, якщо бажають вийти на роботу, можуть віддати малят з 6 місяців. З цього віку і до 3 років батьки платять за перебування і сума залежить від їх заробітку, а від 3 років — дитина на утриманні держави.

З гарними враженнями попрямували до Заставнівської ЦРЛ (головний лікар В.Липка). Їм запропонували відвідати акушерське відділення (завідувач С.Узінський). Гостей супроводжував заступник головного лікаря В.Процюк, який розповів про реформування медичної сфери. Гості оглянули палати, де перебували породіллі М.Шлигіна, В.Бацала, які народили красенів-синочків та Т.Бідняк — мама маленької донечки-перлинки, маніпуляційну, душову, пологові зали, ординаторську та інші приміщення. Були вражені ремонтами, стерильною чистотою та Бебі-боксом — подарунковою коробкою немовляти, яка вміщає речі першої необхідності, яку отримує кожен з новонароджених. Чимало запитань ставили черговому лікарю, акушер-гінекологу І.Бойко, медсестрі Т.Чорнопиській, яка у 2011 році виборола першість в обласному випробуванні на «Кращу медичну сестру».

Наступного дня гості з Німеччини оглянули м.Чернівці, яке славиться унікальною архітектурою, пам’ятками історії та культури.

У понеділок, у Ржавинецькому ЗЗСО відбулося підписання угоди між м.Герцлаке і Юрковецькою ОТГ, яка передбачає співпрацю у різних сферах життєдіяльності. Як зазначив голова Юрковецької ОТГ В.Шафер, цій події передувала 4-річна плідна співпраця між сторонами. Цей документ — запорука успіху у майбутніх відносинах.

Схвально про подію відгукнувся і бургомістр громади Йоханнес Бьоске. Він з колегами на власні очі побачив потребу навчальних закладів та Заставнівської ЦРЛ у меблях, обладнанні, над чим і працюватимуть, щоб допомогти і підтримати. На часі — належно укомплектована швидка допомога для Юрковецької ОТГ, яку незабаром отримають.

Згодом гості з Німеччини відвідали Заставнівську гімназію, з якою 9 років тому підписали угоду про співпрацю. Скрізь у начальних закладах їх зустрічали хлібом на вишитих рушничках, гарними пісенними, танцювальними композиціями, щирими вітаннями, які звучали виключно німецькою мовою, що сподобалося і зворушило членів делегації. Гості оглянути окремі класи, спілкувалися з керівниками, вчителями. Згодом з гарними враженнями та позитивним емоціями повернулися на батьківщину.

  • Джерело: Редакція газети "Голос краю"

Tеми