Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

29.01.2019 14:21

Іван Мунтян: Ми зобов’язані стояти на захисті інтересів громади та її майна |  Діяльність голови Чернівецької обласної ради

На цьому наголосив голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян під час наради за участю керівників обласних комунальних закладів культури, яку керівник представницької влади краю провів сьогодні, 29 січня. Так, учасники наради поінформували посадовця про стан справ, проблемні питання та перспективи розвитку очолюваних установ.

Зокрема, обговорено необхідність ремонту будівель, у яких знаходяться відповідні установи, адже майже всі вони є доволі поважного віку. Водночас наголошено, що питання проведення ремонтних робіт регламентується охоронним статусом об’єктів історичної та культурної спадщини, який мають вказані будівлі, що додатково здорожчує вартість цих робіт.

«Обласна рада, як засновник та орган управління комунальних установ не залишиться осторонь вирішення цих питань. Водночас, навряд чи в обласному бюджеті на цей рік знайдуться майже 20 мільйонів гривень для проведення усіх необхідних ремонтних робіт. Власне у країнах ЄС це питання вирішується не стільки за рахунок коштів місцевих бюджетів, як за рахунок грантових коштів та котів міжнародної фінансової допомоги. Тому дуже сподіваюся, що не за горами той час, коли й українські культурні та історичні перлини зможуть сповна скористатися можливістю отримати відповідне фінансування», – відзначив Іван Мунтян.

Водночас, голова крайового парламенту Буковини зазначив, що нині потрібно брати до уваги реалії сьогодення та використовувати наявні позабюджетні джерела додаткових фінансових надходжень, які можна спрямовувати на розвиток обласних комунальних закладів культури. Одним із таких джерел, за словами керівника представницької влади краю, є оренда, в тому числі короткострокова, вільних приміщень і території (як у випадку з КЗ «Чернівецький обласний музей народної архітектури та побуту») комунальних установ.

«Сімдесят відсотків надходжень від орендної плати спрямовуються безпосередньо на розвиток обласних комунальних закладів, а тридцять – до обласного бюджету, що також дає можливість поступово акумулювати фінансовий ресурс, необхідний для вирішення тих чи інших проблемних питань. Адже саме надходження від оренди дають змогу комунальним установам заробляти бодай частину коштів, необхідних для розвитку та утримання відповідних приміщень і території у належному стані. Більше того, вважаю, що ситуація, коли той чи інший комунальний заклад не використовує незадіяні приміщення чи можливості, є неприпустимою», – наголосив Іван Мунтян.

Посадовець також додав, що під час розгляду пропозицій керівників обласних комунальних установ про передачу в оренду тих чи інших приміщень обласна рада неухильно дотримується чинного законодавства, тому будь-які закиди щодо корупції є безпідставними й такими, що не відповідають дійсності.

«Сьогодні усі ми зобов’язані відповідально працювати та стояти на захисті інтересів територіальної громади Буковини та її майна. Відповідно, закликаю зробити усе залежне для збереження професійних колективів та поліпшення умов їх праці. У свою чергу хочу запевнити у тому, що обласна рада і надалі стоятиме на захисті законних прав колективів обласних комунальних закладів культури та буде їх підтримувати, аби забезпечити оптимальні умови для примноження та популяризації культурного спадку нашого краю», – відзначив насамкінець Іван Мунтян.

Фотосесія

  • Автор:Прес-служба обласної ради
  • Джерело: Прес-служба обласної ради

Tеми