Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

22.01.2019 11:50

Пільговий період з розмитнення автомобілів зі знижкою 50% спливає 22 лютого 2019 року  |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області

32 дні залишилось до завершення пільгового періоду застосування ставки акцизного податку (коефіцієнт 0,5) для митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією, - нагадує Чернівецька митниця ДФС

Майже 4 тис. - така кількість оформлених на Чернівецькій митниці транспортних засобів станом на 21 січня 2019 року.  Понад 280 млн. грн. сплатили громадяни, які здійснили митне оформлення своїх автівок з іноземною реєстрацією. Це авто, які були ввезені на митну територію України з 1 січня 2015 року до набрання чинності нових правил ввезення таких автомобілів та перебувають у митних режимах «тимчасове ввезення» або «транзит».

Нагадаємо, що Законами України від 08 листопада 2018 року №2611-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів» та № 2612-VIIІ «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» для громадян встановлено нові умови ввезення транспортних засобів. Лише до 22 лютого 2019 року, тобто пільгового періоду застосування ставки акцизного податку для митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією, громадяни можуть скористатись 50% пільгою щодо нарахування акцизного податку при митному оформленні своїх автівок.

Понад 80% із загальної кількості розмитнених авто перебували на митній території України з порушенням вимог Митного кодексу України. За них власники добровільно сплатили 8500 грн за кожне авто, що звільнило їх від адміністративної відповідальності за недотримання вимог митних режимів при ввезенні транспортного засобу з іноземною реєстрацією, строки та умови ввезення якого не дотримані.

Нагадаємо: завершення у встановленому порядку митного оформлення транспортного засобу у митний режим імпорту (випуск для вільного обігу) та добровільна сплата декларантом до державного бюджету коштів у сумі, що дорівнює розміру п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, звільняє осіб, відповідальних за дотримання строків та умов (вимог) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, від адміністративної відповідальності, передбаченої статтями 470, 481 та 485 Митного кодексу України, за порушення митних правил стосовно випущеного для вільного обігу транспортного засобу, щодо якого не дотримані строки та умови (вимоги) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту.

Зазначене передбачено положеннями Постанови Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2018 р. № 1077 «Про затвердження Тимчасового порядку виконання митних формальностей під час здійснення митного оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України та внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. № 1388 і від 4 червня 2007 р. № 795».

Пільгові умови щодо відповідальності за порушення митних правил при ввезенні автомобілів з іноземною реєстрацією будуть діяти до травня. Після цього часу вступатимуть у дію нові санкції. До прикладу, власнику транспортного засобу з іноземною реєстрацію загрожуватиме штраф у розмірі 170 тис. грн. або конфіскація авто у разі, якщо перевищено строк транзиту або тимчасового ввезення такого транспортного засобу більш ніж на 30 діб.

Вкотре звертаємо увагу власників автомобілів з іноземною реєстрацією: не зволікайте та вчасно оформлюйте свої транспортні засоби!

Інформуємо, що здійснити митне оформлення транспортних засобів для вільного обігу в зоні діяльності Чернівецької митниці ДФС громадяни можуть у відділі митного оформлення №1 за адресою: м.Чернівці, вул. Руська, 248 М. Час роботи відділу: з 09:00 год до 24:00 год щодня (без вихідних).

 

Tеми