Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

11.12.2018 12:01

Запитуєте – відповідаємо |  Повідомлення Пенсійного фонду

«Який мінімальний розмір пенсійного забезпечення, передбачений законодавством для інвалідів війни?»

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 №656 «Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій» щомісячний розмір пенсійних виплат осіб з інвалідністю внаслідок війни (з урахуванням надбавок, підвищень та інших доплат до пенсій, установлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не може бути нижчим за 285 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб - для I групи, 255 відсотків – для II групи, 225 відсотків – для III групи, 165 відсотків – для учасників бойових дій та постраждалих учасників Революції Гідності. При цьому, особам з інвалідністю внаслідок війни II і III груп із числа учасників бойових дій у період Другої світової війни та учасникам бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилося 85 років і більше, щомісячна державна адресна допомога виплачується в розмірі, передбаченому для осіб з інвалідністю внаслідок війни I групи.

У разі зміни прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, проводиться перерахунок зазначеної допомоги виходячи з розміру встановленого прожиткового мінімуму.

Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" з 01.12.2018 прожитковий мінімум для непрацездатних осіб зріс до рівня 1497 грн. Відтак, з 01.12.2018 збільшено всі складові пенсійних виплат, залежні від цієї величини. Отже, мінімальний розмір пенсійного забезпечення інвалідів війни залежно від групи інвалідності, починаючи з грудня 2018 року  становить  3368,25 грн. до 4266,45 грн., без урахування розміру пенсії за особливі заслуги перед Україною.

«Як зміниться розмір моєї пенсії по інвалідності, яку на даний час я отримую в розмірі 50 % пенсії за віком, якщо в цьому місяці мені змінено групу інвалідності з третьої на другу?»

Після отримання пенсійною службою від органів медико-соціальної експертизи виписки про результати останнього огляду, за результатами якого Вас визнано особою з інвалідністю другої групи, пенсія виплачуватиметься Вам в розмірі 90% пенсії за віком з дня зміни групи інвалідності, як це передбачено ч.1 ст.35 та ч.1 ст.33 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Водночас, якщо особі встановлено інвалідність нижчої групи, пенсія виплачуватиметься за попередньою групою до кінця місяця, в якому змінено групу інвалідності.

  • Джерело: інформаційно-аналітичний відділ

Tеми