Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

06.12.2018 11:44

Зміни до Законів України «Про місцеві вибори» та «Про статус депутатів місцевих рад» щодо несплати аліментів |  Інформації

Зміни до Законів України

«Про місцеві вибори» та «Про статус депутатів місцевих рад»

щодо несплати аліментів

 

У  зв’язку з прийняттям 03.07.2018 Закону України № 2475-VІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» внесені зміни до Закону України від 14.07.2015 № 595-VІІІ «Про місцеві вибори» та Закону України від 11.07.2002 № 93-ІV «Про статус депутатів місцевих рад».

З прийняттям Закону  №2475 частину 2 статті 5 Закону № 93-ІV «Про статус депутатів місцевих рад» доповнено новим пунктом 3.

Отже , повноваження депутата місцевої ради можуть припинятися достроково також за рішенням відповідної ради у зв’язку:

1) із набранням законної сили обвинувальним вироком суду, за яким його засуджено до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі;

2) з особистою заявою депутата місцевої ради про скликання ним депутатських повноважень;

3) із несплатою аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за дванадцять місяців із дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

         Також Законом № 2475 внесено зміни до статей Закону № 595 «Про місцеві вибори», які регламентують умови реєстрації кандидатів відповідно: у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, у депутати в одномандатному виборчому окрузі та на посаду сільського, селищного, міського голови, старости.

         Отже, перелік документів,який має подати особа з метою її реєстрації як кандидата доповнився ще одним документом – заявою про наявність (відсутність) заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців із дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

         Відповідне відображення інформації про наявність (відсутність) заборгованості зі сплати аліментів закріплено в статтях Закону № 595 «Про місцеві вибори», які регламентують порядок реєстрації кандидатів (абзац 1 і 2 частини 13 статті 41, частина 8 статті 42, абзац 1 і 2 частини 7 статті 43).

Tеми