Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

04.12.2018 18:18

Щодо реформи місцевого самоврядування |  Реформа місцевого самоврядування

Засідання круглого столу щодо актуальних питань реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади в Україні відбулося сьогодні, 4 грудня, у м. Києві в рамках засідання Правління Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад». Участь в обговоренні взяли Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян, а також низка ключових українських і міжнародних експертів у сфері децентралізації.

Так, за словами Володимира Гройсмана, основні права та повноваження органів місцевого самоврядування, яких вони набудуть в результаті реформи, необхідно закріпити в Конституції України. Йдеться, зокрема, про створення трирівневої системи адміністративно-територіального устрою «громада-район-регіон» та повноцінних виконавчих комітетів районних і обласних рад, гарантування адекватної фінансової основи місцевого самоврядування та запровадження інституту префектів, які здійснюватимуть нагляд за відповідністю рішень рад чинному законодавству і контролюватимуть реалізацію державної політики в регіонах.

Закріпити відповідні принципи розподілу владних повноважень у Конституції України планується до 2020 року для того, щоб чергові місцеві вибори відбулися відповідно до нових реалій, а з 2021 року розпочався процес перетворення обласних державних адміністрацій на префектури з одночасним створенням виконавчих комітетів при районних та обласних радах.

Враховуючи непересічну важливість відповідних ініціатив, учасники обговорення, зокрема, з числа членів Правління Української асоціації районних та обласних рад вирішили звернутися від імені асоціації до Президента України та Верховної Ради України щодо необхідності внесення згаданих змін до Конституції України.

В’ячеслав Негода також закликав голів обласних рад скористатися досвідом Харківської області, де було створено робочу групу з підготовки пропозицій щодо внесення відповідних змін до Конституції України та подальшої реалізації реформи місцевого самоврядування.

У свою чергу, коментуючи окремі тези, що прозвучали під час обговорення, Іван Мунтян наголосив, що з боку Чернівецької обласної ради ніколи не було будь-яких перешкод чи блокування в області процесу децентралізації. «Так, в процесі розгляду змін до перспективного плану депутати вносили свої зміни, підготовлені у результаті безпосереднього спілкування з місцевими жителями та депутатами відповідних місцевих рад. Зрештою, це абсолютно законне право депутатів, яке у них ще ніхто не забирав», – підсумував посадовець.

Фотосесія

  • Автор:Прес-служба обласної ради
  • Джерело: Прес-служба обласної ради

Tеми