Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

04.12.2018 15:56

Іван Мунтян взяв участь у засіданні Правління Української асоціації районних та обласних рад |  Діяльність голови Чернівецької обласної ради

Засідання Правління Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад» відбулося сьогодні, 4 грудня, у м. Києві за головування президента Асоціації Сергія Чернова. Участь у засіданні взяв голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян, який є членом Правління.

Учасники засідання розглянули низку питань організаційного характеру, а також обмінялися думками щодо перебігу та результатів реформи місцевого самоврядування та процесу децентралізації державної влади. Зокрема, жваве обговорення викликало питання децентралізації рентних платежів у нафтогазовій сфері.

Так, члени правління – голови обласних рад висловили певне обурення та запропонували звернутися до Верховної Ради України щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України, якими передбачити справедливий розподіл рентної плати за користування надрами. За словами учасників обговорення, нині до місцевих бюджетів на розвиток інфраструктури, підвищення рівня життя місцевого населення та покращення екологічної ситуації територій, де здійснюється видобуток нафти й газу, відраховується 5 відсотків рентної плати. Натомість, представники регіонів України запропонували підвищити вказану ставку, затвердивши її межі від 5 до 10 відсотків

У свою чергу Іван Мунтян ознайомив колег з позицією Чернівецької обласної ради щодо недопущення обмеження повноважень органів місцевого самоврядування у сфері надрокористування та приведення постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами» від 30.05.2011 №615 у відповідність до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

«Депутати крайового парламенту Буковини вважають дискримінаційними положення постанови про мовчазну згоду та сам факт скорочення терміну розгляду обласною радою подань Державної служби геології та надр України з 90 до 45 днів», – наголосив посадовець.

Позицію голови крайового парламенту Буковини підтримав президент Асоціації Сергій Чернов, який відзначив, що ситуація потребує широкого громадського обговорення, а діалог центру з регіонами – нормалізації з метою цивілізованого вирішення відповідних питань.

Фотосесія

  • Автор:Прес-служба обласної ради
  • Джерело: Прес-служба обласної ради

Tеми