Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Новини

09.11.2018 16:33

Шановні краяни! Щиро вітаю вас із Днем української писемності та мови.  |  Вітаємо!

Ми маємо безцінний дар – одну з наймилозвучніших і найкрасивіших мов світу. Українська мова – це душа мільйонів українців, загартована історією і відточена творчістю найталановитіших письменників. Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, вироблена сотнями поколінь, а й наша гордість.

З гідністю і шаною ми усвідомлюємо велику вагу рідної мови і особисту відповідальність за її збереження перед минулим, сьогоденням та майбутнім. Адже мова – це одна із найважливіших ознак нації, яка об’єднує народ на шляху до відродження духовності та формування державності. Саме мова підтримує національну самосвідомість, любов до рідної землі та повагу до близьких і самого себе.

Ми маємо пишатися тим, що ми – українці і розмовляємо рідною мовою. Адже українська мова увібрала в себе найкращі та найвеличніші здобутки нашого народу. І хоча історія нараховує багато спроб викорінити українську мову, вона жива. І жива вона завдяки незломному духу нації. Нації, яка має тисячолітній масив письменності, історії та культури. Яка має свою могутню класичну літературу та визнаних світовим товариством геніїв.

Українська мова виборола своє право на існування. Із здобуттям Україною незалежності почесною місією кожного з нас є її розвиток та утвердження не лише на території нашої держави, а й популяризація у світі.

 Обов’язок кожного з нас – берегти джерельну чистоту і веселкову красу рідної мови, сприяти вітчизняній літературі, наполегливо розвивати власний культурний рівень, прививати молодому поколінню любов до української мови, сприяти її широкому вжитку у всіх сферах суспільного життя.

Не забуваймо, що без мови немає нації, без нації немає держави, без держави немає майбуття.

 

Пишаймося, що ми українці!

З повагою, Сергій Капіцький, голова Заставнівської районної ради

  • Джерело: інформаційно-аналітичний відділ

Tеми